Ako aplikovať tekuté tapety s vlastnými rukami v interiéri? 93 fotografií, tipov a nápadov na aplikácie

Zvyčajné stavebné materiály a tradičná výzdoba stien a stropov sa postupne nahrádzajú novými ponukami.

Tekutá tapeta bola vyvinutá na dlhú dobu, ale tento povlak je stále považovaný za inovatívny, pretože naďalej získava domáci trh.

Toto zistenie dizajnu ešte nemá veľa obdivovateľov. Ale fanúšikovia originálnych riešení, ktorí videli fotografie tekutých tapiet a používali ich v praxi, často odmietajú používať známe materiály.

Prečo si vybrať tekuté tapety

Kvapalná zmes nevyzerá ako papierové role, ale kvôli týmto vlastnostiam sa nazývala „tapeta“. Základňu je možné zakúpiť v ktoromkoľvek supermarkete, zriediť v vedre s vodou a aplikovať na stenu valčekom, štetcom alebo špachtľou.

Ale remeselníci dostali ruku, aby vytvorili základ aj svojich starých novín a iného odpadového papiera. Ďalšie inklúzie a farbivá umožňujú získať jedinečný povrch so vzorom.

Vlastnosti kvapalných tapiet

Tekuté tapety majú dobrý tepelno-izolačný charakter - pri kontakte sa steny zdajú byť teplejšie ako tie, ktoré sú prelepené papierom, sklenenými vláknami alebo ošetrené omietkou a farbou. Vďaka ichpraktickosť a estetika, mnohí sa zaujímajú o to, ako urobiť tekuté tapety vlastnými rukami.

Suché zmesi na tekuté tapety sa pripravujú na základe materiálov šetrných k životnému prostrediu - to je celulóza, konope a papier. Ale taký základ je tiež dobrý, pretože v závislosti na požadovanej dekor, môžete pridať akékoľvek vody-založené pigment a dekoratívne inklúzie (trblietky, priadze, piesok).

Pripravená zmes po sušení nestráca svoje „dýchacie“ vlastnosti napriek lepivému lepiacemu základu.

Podobne ako plsť, stena absorbuje prebytočné odparovanie a potom bezpečne uschne pri vyrovnaní vlhkosti.

Kvapalné tapety je vhodnejšie použiť:

 • v detskej izbe alebo v tínedžerovi;
 • v spálni;
 • v obývacej izbe;
 • na chodbe.

Ak sa pozriete na hotový povrch, zdá sa, že pre tekutú tapetu je potrebný dokonale omietnutý povrch. Ale to nie je tento prípad, povlak kombinuje vlastnosti papiera alebo netkanej tapety a dekoratívnej omietky. Pre ňu to nemusí starostlivo pripraviť stenu.

Ako pracovať s tekutými tapetami?

Základom pre aplikáciu kvapalného obloženia je štandardná stena bez špeciálnych defektov a trhlín, ako aj post-konštrukčná úprava so štartovacími zmesami s výstužnou sieťovinou.

Je prospešné pre tých, ktorí robia opravy v byte sami, ale nemajú zručnosti omietky.

Všetkyrovnako je potrebné „vyplniť ruku“ vo veci rozdeľovania tekutých zmesí pozdĺž steny. Môžete vyskúšať malú plochu na balkóne alebo v záchode a potom pracovať s výzdobou spálne alebo detskej izby.

Bez ohľadu na to, ako paradoxne to môže znieť, „tekutá“ tapeta je suchá zmes balená v plastových vreciach. Môžu byť farebné alebo biele, s výraznými inklúziami alebo relatívne homogénnymi.

K tejto báze sa po zriedení vodou pred nanesením na stenu pridajú farbivá. To je výhodné, ak chcete dosiahnuť postupný prechod farieb alebo naopak pre ostré kontrasty vytvoriť dekoratívny panel.

Farba môže byť pridaná do malty alebo pracovať na upravenej stene alebo strope. Ak chcete dať niektorým prvkom veľký luxus a krásu, môžete do dekorácie pridať trblietavé iskry alebo vytvoriť šablónu zo spreja z šablóny.

Stojí však za to vyskúšať na stránke „školenia“, pretože bude vyzerať v hotovej podobe.

Takže zhrnieme vlastnosti povrchu pokrytého "tekutou" tapetou a zohľadníme tipy špecialistu:

 • schopnosť meniť textúru a farbu vo fáze riedenia suchej zmesi a po vysušení, ale zachovať pôvodnú farbu na dlhú dobu;
 • nevyžaduje starostlivé zarovnanie stien a stropov, dobre maskuje drobné nezrovnalosti a chyby;
 • základ materiálov šetrných k životnému prostrediu, dodatočne spracované "nehorľavé" zloženie;
 • hrúbka vrstvy sa volí podľa potreby, môže sa aplikovať v 2-3 vrstvách, vrátane farebných blokov;
 • porézny materiál je príjemný na dotyk, má vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti;
 • nezávisle optimalizuje ukazovatele teploty a vlhkosti v obytnej zóne, čím vytvára príjemné životné prostredie;
 • zmes neabsorbuje pachy a nedáva ich, keď sa aplikuje, rodina nepociťuje nepohodlie pri opravách jednej z miestností;
 • kvapalné tapety majú antistatické vlastnosti, neakumulujú prach a neuchovávajú statickú elektrinu a žiarenie z pracovných zariadení;
 • Povrch nemá švy a nevyžaduje montáž, ako je obvyklé.

Tip: V prípade náhodného znečistenia časti steny nie je potrebné vykonávať opravy v miestnosti. Zafarbený fragment stačí jemne namočiť, odstrániť špachtľou a zriedený roztok znova aplikovať.

Ako pripraviť kvapalnú bázu

Pri príprave kvapalnej zmesi nie sú žiadne ťažkosti, pretože všetky balenia štandardného uvoľňovania majú všetky potrebné zložky. Všetky zmäkčovadlá, vlákna, inklúzie a suché lepidlo sú v pomere, ktorý dáva najlepšiu konzistenciu.

Je dôležité, aby ste nestratili pokyn, ktorý označuje pomer vody k sušine. Ale aj keď trochu zle vo varení, môžete ju opraviť zmenou konzistencie na hrúbku kyslej smotany. Na štandardnom balení je zvyčajne pol lyžice vody.

Upozornenie: Presný pomer je dôležitý pri pridávaní pigmentu počas cesta. Aby všetky steny mali rovnakú farbu, je dôležité, aby ste si kúpili zmes vo vrecúškach z jednej šarže, ktorá sa všetko riedi - s 1 farebnou liekovkou na 5 litrov vody.

Voda by mala byť teplá, príjemná teplota, je dôležité, aby sa zmes „nevařila“, inak stratí niektoré z jej jedinečných vlastností. Nalieva sa do širokej nádoby tak, aby bola suchá zmes napučaná pred aplikáciou.

Nemalo by mať kocku prilepených inklúzií, ktoré by mali byť rozložené rovnomerne, aj keď dekor vo vrecku bol na dne.

Použitie na povrch

Zmes sa naleje naraz, naplní sa teplou vodou a občas sa mieša. Konzistencia sa môže meniť podľa nástroja, ktorý sa plánuje pracovať.

Na striekanie zo striekacej pištole alebo stavebného spreja by mal byť tekutý, rovnomerný, bez veľkých inklúzií.

Pri aplikácii a distribúcii ručne pomocou nivelačného nástroja je lepšie, aby bol substrát hrubý, napríklad omietka, ale plast.

Hotová kompozícia je pokrytá filmom a nechá sa napučať 10-12 hodín, takže je lepšie pripraviť tekuté tapety večer a pracovať ráno.

Steny pred aplikáciou tekutej tapety sa majú pripraviť. Musia byť čisté, rovnomerné, mierne drsné alebo ošetrené základným náterom.

Obluschivshiesya fragmenty farieb ana odstránenie špachtle sa odporúča omietka. Pracujte ako paleta a stierka, rovnomerne rozdeľujúca hustú hmotnosť.

Pred začatím práce si pozrite kapitolu o tekutých tapetách.

Fotografie tekutých tapiet vlastnými rukami