Ako nainštalovať sprchovací kút vlastnými rukami: sprievodca pre začiatočníkov! 99 fotografií inštalačných nápadov

Kúpele sa čoraz viac ustupujú sprchám, čo je spôsobené nielen hospodárstvom z materiálneho hľadiska, ale aj pohodlnosťou.

Inštalácia sprchovacieho kúta v súkromnom dome alebo chate sa stane nepostrádateľným nálezom.

Čo je to sprcha?

Treba poznamenať, že sprchovacie kabíny sú dosť zložité mechanizmy. Skladajú sa z rôznych častí, ktoré sa vyznačujú zložitosťou.

Existuje možnosť, ktorá sa vyznačuje svojou jednoduchosťou - dekoráciou uhlu sprchy. Takéto rozhodnutie prinesie mnoho výhod a úspor, navyše to bude trvať dlho.

Existuje pomerne málo spôsobov na usporiadanie takéhoto rohu. Fascinujúce riešenie - inštalácia sprchovacieho kúta z dlažby vlastnými rukami.

Základnou myšlienkou samoobslužného sprchovacieho kúta je vytvoriť uhol stien pomocou stien miestnosti. Dýha tohto typu bola používaná starými Rimanmi v ich vlastných pojmoch.

Tento spôsob vytvárania sprchovacieho kúta vlastnými rukami je veľmi populárny, pretože nepotrebuje veľké výdavky času a peňazí, a tiež dáva miestnosti krásnyelegantný vzhľad.

Okrem toho si môžete prezerať fotografiu samostatne vyrobenej sprchovacej kabíny a vybrať si tú najlepšiu pre vás.

Pri porovnávaní ručne vyrobeného sprchovacieho kúta od modelu dlaždíc a plastových tovární by sa malo rozumieť kladným a záporným stranám kachľovej sprchy.

Výhody

Dlhodobé používanie. Sprchová dlažba bude trvať veľmi dlho, bez opravárenských prác a zachovania elegantného vzhľadu.

Hlavným faktorom zlyhania sprchových kabín vyrobených vo výrobe je prítomnosť veľkého počtu pohyblivých častí, ktoré majú schopnosť rýchlo sa zrútiť. V kachľovej sprche nie sú takmer žiadne podobné prvky okrem posuvných dverí.

V plastových kabínach je veľký počet oblastí, v ktorých sa hromadí vlhkosť. Vlhkosť je faktorom vzniku hrdze v kovových prvkoch a živnou pôdou pre mikroorganizmy v plastových častiach. V integrovaných sprchách takéto neprístupné miesta neexistujú, čo má pozitívny vplyv na ich čistenie.

Pevnosť keramických obkladačiek je oveľa väčšia ako plasty. Je dosť ťažké zničiť, zlomiť alebo poškriabať.

Keramická varná doska má veľké množstvo alternatív, čo umožňuje zvoliť typ sprchy pre individuálnu chuť.

Akmôžete ušetriť peniaze vytvorením sprchovacieho kúta z dlažby vlastnými rukami, pretože to stojí menej ako plastový stánok z výroby.

Nevýhody

Skôr ako urobíte sprchovací kút, musíte pochopiť, že jeho funkčnosť je obmedzená na obyčajnú sprchovaciu hlavicu, zatiaľ čo výrobné kabíny majú veľký počet rôznych režimov.

Ak je to potrebné alebo žiaduce, výmena kachľovej kabíny môže byť zložitá. Demontáž kabíny je možná len pomocou generálnej opravy

Mechanizmus na pripojenie domácej sprchy k kanalizácii je oveľa ťažší. Okrem toho tento postup vyžaduje značné investície času.

Na realizáciu myšlienky montáže sprchovacieho kúta na keramickú dlažbu je potrebné mať základné znalosti a zručnosti v tejto oblasti.

Druhy spŕch

Najobľúbenejším typom (približne 70% absolútne všetkých systémov) je oblúkový portál. Steny budovy, ktoré vytvárajú pravý uhol, sa používajú vo vlastníctve stien sprchovacieho kúta.

S priamym portálom. Rohové dvere spájajú steny kabín. Táto technika sa používa v približne 20% absolútne všetkých prípadov.

S dvomi plotmi. Rozdiel tohto typu od tých, ktoré boli prezentované skôr je, že sa tu používa len jedna stena budovy. Menej časté(približne 10%).

Paletu je možné postaviť vlastnými rukami pomocou sprchy, dlažby a parapetu. Avšak, aby sa šetril osobný čas, je výhodnejšie kúpiť už pripravenú priemyselnú výrobnú paletu.

Funkcie oboch sa nelíšia, ale ich vzhľad nie je porovnateľný.

Základňa sprchy

Na prípravu sprchovacej základne by sa mali dodržiavať tieto kroky:

Ak je potrebná prepážka, musí byť vopred vyrobená z hydroizolačnej sadrokartónovej dosky.

Určite približné umiestnenie vrúbkovania.

Naplňte oplotenie spevňujúcou sieťovinou s vodnatým roztokom, pričom vopred určte lemovanie.

Je tiež možné vytvoriť bezpečnostnú stránku (je to veľmi populárna technológia a často sa používa).

Základ sprchy je pripravený na použitie.

Proces montáže sprchovacieho kúta z kachľových materiálov vlastnými rukami je pomerne jednoduchý - je potrebné mať len aspiráciu, voľný čas, základné vedomosti a schopnosti.

Fotografie sprchovacej kabíny vlastnými rukami