Ako ozdobiť záhradu vlastnými rukami: kreatívny dizajn a členenie do zón (53 fotografií + video)

Mnohí ľudia veria, že záhrada vyzerá matne a nezaujímavé svojimi rovnými lôžkami. Ale dovoľte mi ukázať vám opak. Pozrite sa na fotografiu pôvodnej záhrady, ktorú urobíte sami.

V dnešnom článku budeme hovoriť o pôsobivých myšlienkach, metódach dekorácie, odporúčaniach na vytvorenie jedinečných záhrad a niektorých poučných lekcií.

Lazy postele - moderná verzia

Chcete sa zbaviť nudných a otravných záhradníckych záležitostí? Mali by ste sa okamžite naučiť technológie vytvárania moderných postelí, tzv. Nevyžadujú trvalé odstraňovanie burín a poskytujú vám čas na odpočinok v krajine.

Okrem toho je táto možnosť výhodná a prispieva k zvyšovaniu výnosov.

Obyvatelia krajín sú dobre oboznámení s procesmi pestovania rôznych rastlín a konečný výsledok nie vždy spĺňa očakávania a náklady. Takže, sadenice nemôže usadiť a zomrieť, alebo nie dať úrodu. A lenivé postele môžu pomôcť vyriešiť tieto problémy.

Zvláštnosťou týchto lôžok je, že sadenice rastú nezávisle, \ ta ich produktivita sa zvyšuje o niekoľko rádov. Tajomstvo tejto techniky je veľmi jednoduché: lôžka by nemali byť rušené odplevelením alebo uvoľnením zeme, čo je možné len počas prípravného obdobia a počas obdobia pristátia.

Nepochybne, pravidelne odstraňujeme pôdu, odstránite všetky buriny a uvoľníte pôdu, ale preto pôda sama začne vysychať a nebude dosť na zvlhčenie rastlín.

Lazy postele nie je ťažké robiť, stačí urobiť všetko v etapách:

Po prvé, je potrebné určiť veľkosť strán, najmä výšku, ktorá závisí od ich umiestnenia. Podľa vybraných veľkostí pripravte pre ne dosky, upevnite ich skrutkami a drevenými tyčami v rohoch strán. Na tento účel použite svorky.

Po dokončení montáže krabice na lôžko ju otočte a nainštalujte ju na správne určené miesto.

Pripravte jamy, ktorých hĺbka by mala byť 12-15 cm tak, aby do nich rohové drevené tyče dokonale zapadli. Nainštalujte box bezpečne. Použite úroveň, aby ste sa uistili, že je lôžko správne nastavené.

Z vnútornej strany pripojte PVC potrubie na boky, aby ste k nemu ďalej pripevnili fóliu alebo obruče. Dno mierne zalepte, najskôr prikryte kovovou sieťkou, aby ste chránili pred hlodavcami, potom s geotextiliou.

Nalejte pôdu do krabice, vystužte hadice na zavlažovanie. Zozbierajte zozbierané sadenice. akmusíte zakryť posteľ, upevniť oblúk pre film. Lôžko je pripravené!

Užitočné tipy

Nezabudnite zabezpečiť zavlažovací systém. Nie je nutné kupovať drahé. Zalievanie sa neodporúča často, ale postačuje, že rastliny sú pred ďalším zalievaním úplne zvlhčené.

S cieľom ušetriť čas a silu pomôže záhradnícke vybavenie, ktoré je vybrané správne. V tomto ohľade stojí za to získať len vysoko kvalitné nástroje, ktoré uľahčia a spríjemnia prácu. Skladujte v určenom skladovacom priestore.

So začiatkom sezóny výsadby vykopať zem, aby ste ju pripravili na výsadbu sadeníc alebo semien.

Po ukončení procesu výsadby by ste nemali pôdu rušiť, mulč urobí všetko za vás. Vašou úlohou je poskytovať pravidelné zavlažovanie.

Ako vidíte, táto verzia lôžok je naozaj lenivá, ale aj tí najodolnejší obyvatelia letísk si to všimli a použili v akcii.

Vynikajúci výnos vysokých lôžok

Konštrukcia rámovej konštrukcie a zavlažovacieho systému vysokých lôžok je veľmi náročný proces, ale potom budete úplne spokojní s výnosom a poveternostnými podmienkami.

Slnečné lúče dokonale ovplyvňujú vysoké lôžka z hľadiska svetla a zahrievania pôdy, v dôsledku čoho môže výsadba začať od apríla.

ZapnutéSpodná časť lôžka tiež zapadá do ochrany proti hlodavcom vo forme kovovej mriežky. S šírkou rámu 1,5 m sa jednoducho postaráte o rastliny buď na jednej strane, alebo na druhej strane. Môžete tiež urobiť posteľ z dvoch jazdných pruhov a kryt s filmom na vrchole, dostať skleníkových verziu postele.

Úroda v takýchto lôžkach zvyčajne dozrieva skôr. Ich jediným mínusom je, že často potrebujete zalievať výsadby, pretože voda v pôde nie je zachovaná.

Napriek zložitosti výstavby lôžok je rýchlo nahradená dobrými výsledkami a má veľmi atraktívny vzhľad.

Múdre postele sú najlepšie

Chytré alebo teplé postele sa líšia od lenivých. Ich jediný rozdiel v používaní hnojív, ktoré spravidla zvyšujú objem plodiny s minimálnym úsilím.

Ako pôda pre inteligentné postele nepoužívajú pôdu, ale kompost s pilinami, listami a slamou, ktorý rastliny viac živí. Vrstva pôdy sa naleje na vrch kompostu a po jednom mesiaci začne výsadba.

Výška lôžok je približne 1 m. Pre ich oplotenie môžete použiť kamene, guľatinu alebo tehly, čo urobí záhradu zaujímavejšou. Nezabudnite poskytnúť postele s vnútorným napájaním.

Ak vám nevadí čas a peniaze na veľké množstvo hnojiva, potom je táto metóda pre vás. Uisťujeme vás však, že nebudete v rozpakoch a budete potešení nielen elegantnými posteľami a dizajnom záhrady ako celku, ale aj začiatkom roka.produktivita.

Ekonomická možnosť vysokých lôžok

Oplotenie lôžok s prútikom je z ekonomického hľadiska najekonomickejšou možnosťou. Okrem toho, tento návrh nápad pre záhradu dokonale ozdobí vaše stránky. Tieto postele sú vhodné na pestovanie kvetov a zeleniny.

Podrobný návod na výstavbu lôžok: \ t

 • Vo vnútri plota prikryte zem geotextilným materiálom alebo lepenkou tak, aby do pôdy počas zavlažovania nevnikli žiadne prospešné látky. Hoci lepenka nie je trvanlivá, neskôr sa stane organickou hmotou.
 • Vrchol so záhradnými burinami alebo čerstvo porezanou trávou z trávnika.
 • Pokrytie celej vrstvou suchej slamy.
 • Nalejte kompost alebo zhnité listy na slamku.
 • Na konci - vrstva čerešňa.
 • Najvýhodnejším obdobím pre tieto lôžka je jesenná sezóna, keď sú potrebné komponenty potrebné. Pre prirodzené ohrievanie pôdy je potrebné postarať sa o vrstvu hnoja, ktorý bude vyžarovať teplo.

Tipy pre záhradný dizajn

Krásna záhrada sa môže stať ozdobou krajiny celého pozemku. Ako urobiť jedinečný výhľad do záhrady vlastnými rukami?

Použite niekoľko tipov:

 • ak je to potrebné, použite mrežu pre horolezcov;
 • používajú pestrofarebné a rôzne plodiny v záhradných rastlinách.
 • pôvodne rám postele, bude to nielen zvýšiť výnos, ale aj zlepšiťvzhľadu.
 • zdobia záhradu kvetmi, pokiaľ možno celoročne.
 • Rozdeľte postele krásnymi chodníkmi alebo chodníkmi v podobe kameňov alebo kamienkov.
 • očakávajú veľkú úrodu, potom anglický alebo francúzsky štýl pre vás.

Tieto odporúčania a tipy vám pomôžu navrhnúť záhradu originálnym a farebným spôsobom a bude v nej oveľa príjemnejšie pracovať.

Strašiak

Po vybudovaní strašiaka vo vašej záhrade, budete nielen vystrašiť vtákov, ale aj ozdobiť.

A vôbec nie je potrebné, aby strašiak bol strašidelný a neusporiadaný. Vaša verzia strašiaka môže byť zlá, zábavná a farebná.

Môže byť postavená nielen vo forme osoby, ale aj v rôznych iných obrazoch, s využitím všetkých druhov dostupných materiálov.

Inštaláciou takejto ochrany v záhrade sa nemôžete starať o bezpečnosť plodín!

Fotografická záhrada vlastnými rukami