Ako sú vytvorené remeslá z vatovaných diskov: projekty, nápady a pokyny na vytváranie bavlneného oblečenia (68 fotografií + video)

Každý v nočnom stolíku alebo skrinke bude mať balenie s bavlnenými vankúšikmi, ale len málokto vie o možnosti ich použitia v šitiu. Mäkký, bezpečný a pohodlný materiál sa stáva každým rokom stále obľúbenejším, najmä v detskom umení: v triede av materských školách.

Je to rýchle a jednoduché, aby sa remeslá z vatovaných diskov vlastnými rukami a výsledný krásny vzdušný produkt sa ľahko zmestí do každého interiéru alebo sa stane originálnym darčekom.

Opcie pre vadené remeslá

Napriek neobvyklému použitiu vatových tampónov ako hlavného materiálu na vyšívanie, existencia stoviek rôznych možností naznačuje jeho veľkú popularitu.

Vianočné hračky a ozdoby sú vyrobené z bavlny najčastejšie, ale zoznam pokračuje s bohatými topiary, elegantné kvety, zaujímavé zvieratá a vtáky.

Topiary a kvety

Najčastejšie na fotografii ručne vyrobených vatových tampónov môžete vidieť všetky druhy kvetov: ruže, callas, sedmokrásky, camomiles alebo pivonky. Voľby pre hmotnosť, zostáva vybrať najvhodnejšiu možnosť.

Takže sedmikrásky sa vyrábajú z desiatichDisky skrútené pod a nalepené na žltý stred, kallasový tvar z lepených kotúčov vložených do stredu žltého bavlneného tampónu a ruže z tónovaných diskov skrútených okolo seba.

Nemôžete odlíšiť od zakúpených topiary ručne vyrobených remesiel z bavlnených diskov.

Pôvabný a jemný kvetinový strom bude ideálnou dekoráciou pre obývaciu izbu alebo detskú izbu, a dokonca aj neskúsený remeselník môže vytvoriť takýto zázrak.

Trieda Master - Topiary

  • Pripravte najmenej 50 vatových tampónov, perličiek, dekoratívnych listov, náterových farieb.
  • Po výbere farby vhodnej pre interiér namočte tretinu kotúčov do farebnej vody a nechajte ich uschnúť.
  • Make požadovaný počet ruží: roll jeden disk s vreckom a zabaliť s druhým, niť ihlu a niť cez bud, navliecť korálek, rezané vlákno a kravatu na špičke. Namiesto ruží si môžete urobiť akékoľvek iné kvety.
  • Na vytvorenie krásneho ručne vyrobeného výrobku z výsledných kvetov z diskov je potrebné určiť kapacitu bavlnených tyčiniek: naplniť ju montážnou penou, nechať uschnúť a ozdobiť korálkami a saténovou stuhou.
  • Kvety by sa mali prilepiť k základu, počnúc spodnou vrstvou, striedajúc sa medzi farbou a bezfarebnými púčikmi a riediť ich umelými listami.

Vianočné ozdoby

Biela a podobnosť s snehovou guľou robí bavlnené tampóny ideálnym základom pre atribúty nového roka.Pre výrobu vianočných stromčekov budete potrebovať kartónový kužeľ, na ktorom sú pomocou ihiel ihiel upevnené v radoch - zložené štyrikrát a upevnené zošívacími kotúčmi.

Novoročné krásu zdobia lesklé hviezdy, girlanda, pozlátko alebo miniatúrne vianočné ozdoby.

Vianočný veniec bude tiež zaujímavým kúskom. Na pripravenom kruhovom podklade z peny alebo papiera sa prilepia vatové tyčinky vo forme listov alebo kvetov.

Medzery sú vyplnené guľôčkami, luky alebo saténovými stuhami.

Vtáky a zvieratá

Pre deti sú vhodnejšie zaujímavé a ľahko vykonateľné remeselné výrobky vyrobené z vatových tampónov vo forme zvierat alebo vtákov.

Aby sa vytvorila biela sova, na papieri je predbežne vyznačený obrys a sú zlepené dva kruhy - hlava a trup. Ďalší kruh je narezaný na dve polovice a stáva sa krídlami. Okrem toho sú z farebného papiera vyrezané pazúry, zobák a oči.

Magisterská trieda - biela labuť

  • Z farebného papiera odrežte jazero a prilepte ho na kartónový podklad.
  • Na aplikáciu položte jeden bavlnený tampón - telo budúceho vtáka.
  • Odrežte dlhý krk z disku a krídla s rezaným perím, pridajte k nim kompozíciu.
  • Môžete ozdobiť obraz rákosím, sledovanými vlnami a oblohou.

Bavlnené podložky môžu byť skrútené, ohnuté, \ tlepidlo, vyrezať z nich všetky druhy prvkov a detailov, čo z nich robí nepostrádateľných asistentov pri vyšívaní a tvorivosti detí.

Nechajte sa inšpirovať myšlienkami, hľadajte nové systémy a remeslá budú originálnymi darmi alebo neobvyklými interiérovými dekoráciami.

Fotografie ručne vyrobených vatových tampónov