Ako urobiť čerpadlo vlastnými rukami: kresby z najpopulárnejších mechanizmov + 83 fotografií

V živote existujú také prípady, keď nevynakladáte veľké množstvo materiálnych zdrojov, musíte vyriešiť určitý problém.

Ak máte vynaliezavosť a zručné ruky, môžete vlastnými rukami vytvoriť mnoho originálnych a užitočných konštrukcií. Takže si môžete urobiť doma a čerpadlo pre vodu.

Návrh budúceho čerpadla

Fotografie čerpadla, ktoré sú prezentované na internete, sú väčšinou zakúpené produkty, ale môžete si tiež vytvoriť takýto užitočný atribút doma, stačí len vyskúšať trochu.

Otázka, ako urobiť čerpadlo vlastnými rukami, mnohí záhradníci a len ľudia, ktorí majú vlastnú záhradu alebo záhradu.

Čerpadlo na prepad kvapaliny

Prvou verziou čerpadla, ktorú si môžete vytvoriť vlastnými rukami, je čerpadlo na prepad kvapaliny. Je to najjednoduchší a najznámejší dizajn a na to, aby nepotreboval veľa peňazí a úsilia.

Potrebné materiály na jeho implementáciu sú však: \ t

  • Plastická plastová fľaša s korkom;
  • Tá istá fľaša, ale bez korku;
  • kus plastovej rúry s požadovanými rozmermi;
  • Kľúčovým bodom je samotná vypúšťacia hadica.

Prvým krokom je výroba klapky pre ručné čerpadlo. Za týmto účelom odstráňte tesnenie pod viečkom plastovej fľaše.

Potom toto tesnenie orezajte do kruhu tak, aby jeho priemer bol menší ako hrdlo plastovej fľaše. Úzke sektorové ukladanie zároveň ponecháva nezmenené.

V strede uzáveru fľaše zatvorte otvor 8 mm. Po vložení tesnenia utiahnite hrdlo fľaše. Táto konštrukcia je kompletný ventil, do ktorého je potrebné vložiť plastové potrubie.

A v druhej fľaši sme medzitým odrezali vrch. Element podobný zvyčajnému lieviku sa ukáže. Namontujte tento lievik cez potrubie. Druhý koniec potrubia pripojte k hadici výtoku. Najjednoduchšia kontrakcia vodného čerpadla je teda pripravená vlastnými rukami.

Vákuové čerpadlo

Čerpadlá sú však aj iné. Takže si môžete vytvoriť domov a vákuovú pumpu. Takéto čerpadlá už majú širokú funkčnosť a sú určené na riešenie hlbších domácich a priemyselných problémov.

Najčastejšie sa používajú na čerpanie plynu alebo pary z uzavretého priestoru.

Aby bolo takéto čerpadlo doma, je to ťažšie ako najbežnejšie. Preto sa odporúča nájsť na internete jasnú inštrukciu a konať presne podľa bodov uvedených v inštrukcii.

Ponorné čerpadlo

Ďalší pohľad je ponorné čerpadlo. To je tiež jedna z najekonomickejších možností pre domácu výrobu.čerpadlo.

Materiály, ktoré budú v práci potrebné, sú: motor na umývanie áut z auta, lacný auto-tesniaci prostriedok, silikónová trubica, dvojžilový drôt, spájkovačka a samozrejme voľný čas na prácu.

Celkovo budú všetky tieto materiály vás stáť 200 rubľov, nie viac, ale nákup nového čerpadla nie je tak lacné potešenie.

Oprava čerpadla

Okrem toho, že čerpadlo môže byť vyrobené doma, môže byť oprava čerpadla vykonávaná aj nezávisle. A mnohí sa obracajú na špeciálne opravárenské služby a na toto všetko míňajú veľa peňazí.

Najdôležitejšie je vedieť, kde čerpadlo havarovalo, a zistiť priebeh činnosti.

Ponorné čerpadlá sa s najväčšou pravdepodobnosťou zrútia, pretože dobre fungujú v rôznych podmienkach. Tvárou v tvár menšie škody, môžete opraviť všetko sami, bez zásahu drahé profesionálov.

Prvá vec, ktorú treba vedieť, je umiestnenie chyby. Mimochodom, oprava čerpadla znamená nielen výmenu rozbitých prvkov, ale aj ich dodatočné nastavenie tak, aby mohli naďalej správne fungovať.

Napríklad po výmene ventilu v čerpadle je potrebné zabezpečiť nastavenie všetkých ventilov tak, aby porucha neovplyvnila výkon čerpadla.

Existujú také prvky, ktoré sa predávajú len v obchodoch, ktoré bránia rýchlemu výpadku čerpadla, vďaka čomu bude čerpadlo slúžiť vysokej kvalite a dlhé.

Ak neviete nič a nerozumiete oprave čerpadiel, potom je lepšie, aby ste k tejto záležitosti nepristupovali sami.

Bude dobré pozvať priateľa alebo známeho, ktorý tomu rozumie. Koniec koncov, tým, že zasiahnete do tejto záležitosti, môžete byť ponechaný bez čerpadla alebo spôsobiť mu ďalšie poruchy a chyby.

Fotografie čerpadla vlastnými rukami