Ako urobiť do-it-yourself nôž: 75 fotografií, krok-za-krokom pokyny od výberu kovu zvládnuť dizajn

Nože sú v súčasnosti obľúbené nielen v kuchyni, ale aj medzi ľuďmi, ktorí spojili svoje životy s extrémnymi druhmi aktívnych voľnočasových aktivít: rybolov, poľovníctvo, cestovný ruch atď.

Na trhu v modernej dobe existujú rôzne nože: variabilné modely, rôzne veľkosti a prevedenia. Ale žiadny z nich nemôže nahradiť nôž, ktorý je vyrobený ručne.

Ako urobiť nôž vlastnými rukami je často napísané na internete, a aby ste ich mohli vyskúšať.

Nože: typy a základné vlastnosti

Na fotografiách noža na internete vidíte, že každý produkt je tvorivý prvok vytvorený z rôznych mechanizmov.

V závislosti od ich funkčnosti existuje veľká klasifikácia nožov: boj, turné, skladanie (napríklad motýľ), poľovnícke nože, viacúčelové nože, bivakové nože, ako aj bežné kuchynské nože.

Kuchynské nože sa kupujú hotové, no nože na lov alebo na cestovný ruch sa dajú ľahko vyrobiť sami doma.

Existujú aj také nože ako nože na prežitie, ktorých hlavnou úlohou je pomáhať s existenciou vo voľnej prírode.Táto možnosť je relevantná pre turistov a poľovníkov.

Čepeľ takého noža nie je obyčajne väčšia ako 12 cm, ktorá je dostatočná na rezanie dreva, spracovanie zveri, čistenie rýb alebo iné podobné činnosti. Malé rozmery uľahčujú prepravu takéhoto noža.

Pri výrobe takéhoto noža by sa mala venovať veľká pozornosť materiálom určeným na vytvorenie čepele. Oceľ sa často dáva prednosť.

Postup pri vytváraní noža

Aby sa dosiahol pozitívny výsledok počas výroby noža, mali by ste najprv urobiť návrh náčrtu noža. V tomto prípade môžete vopred presne vedieť, čo chcete dosiahnuť na konci.

Pokyny na výrobu noža doma zahŕňajú niekoľko pravidiel.

Urobiť nôž krok za krokom

Odstrihnite polotovar pre budúci nôž. Na základe hotového výkresu vyrežte formulár pre nôž.

Potrebujete orezávač nožov. S ním dajte základňu do požadovaného tvaru. A v rukách bude potom už jasné, prázdne, kde môžete rozlišovať medzi miestami rukoväte a čepeľou.

Hrubé ostriace nože. V tejto fáze musíte jasne vedieť, na čo je váš budúci nôž. Ak je vyrobený pre lov, rybárčenie alebo turistiku, je lepšie dávať prednosť brúseniu typu čepele.

A ak je nôž vytvorený tak, aby fungoval v kuchyni alebo na záhrade, potom sa vykoná typ holiaceho strojčeka.

NieOčakávajte dokonalé zaostrenie od tejto fázy, pretože je to len návrhová verzia určená na určenie budúceho tvaru.

Ak je nôž vopred pripravený, môžete začať pracovať s rukoväťou. Na vytvorenie rukoväte sa používajú rôzne materiály: drevo, organické sklo, kosti, hrubé druhy kože atď.

Po odrezaní polotovaru na vytvorenie rukoväte by ste mali skontrolovať, či sa pohodlne hodí do ramena, ako aj jeho proporcionalita k čepeli. Rukoväť nôžky je upevnená metódou nitovania.

Tvar nožného hriadeľa sa pripevní pomocou brúsky.

Nôž je brúsený a leštený na báze brúsneho papiera.

Konečné brúsenie čepele sa vykonáva po brúsení na orezávači, aj pomocou brúsnej tkaniny.

Nakoniec je hotový nôž leštený zamatovou handričkou alebo leštidlom.

Ako vidíte, proces výroby noža s vlastnými rukami nie je taký zložitý, aby si každý mohol vyskúšať svoju ruku v tejto oblasti.

Môžete tiež nastaviť budúci nôž s požadovaným a požadovaným dizajnom. Venujte zvláštnu pozornosť priľnavosti počas procesu navrhovania.

Konštrukcia noža

Keďže je to rukoväť noža, zvyšok môže posúdiť vaše tvorivé myslenie a stav.

Niektorí napíšu svoje mená na rukoväte noža, nakreslia určité vzory a náčrty vo forme tetovania.

Najjednoduchší nôžMôžete stavať v núdzovej situácii v lese, hlavná vec - nájsť potrebné materiály pre jeho vytvorenie.

Je potrebné nájsť len reznú časť pre nôž, a potom by sa mala vkladať len do rukoväte, ktorá bude vo forme kusu dreva, lana alebo kože.

Fotografie noža vlastnými rukami