Ako urobiť luster vlastnými rukami? Najmodernejšie a neobvyklé dizajnové projekty (79 fotografií + video)

Luster v každej miestnosti už dávno nie je výhradne svietidlom. Nie je prehnané povedať, že toto je kus nábytku, ktorý je hlavnou dekoráciou v každej miestnosti.

Samozrejme, lustre do-it-yourself budú obzvlášť cennou vecou. To umožní nielen zdôrazniť osobitnú chuť majiteľov domu, ale aj ich tvorivú myseľ.

Napriek tomu, že sa rozhodnete vyrobiť tienidlo vlastnými rukami pre lustre, musíte stráviť veľa úsilia, pretože proces vyžaduje zvláštnu koncentráciu - pracovný čas sa určite nedá považovať za plytvanie, pretože práca prinesie neuveriteľné potešenie a aj príjemná pachuť zostane po V budúcnosti budete určite chcieť tento druh práce zopakovať.

Ak uvažujete o tom, ako vyrobiť lustre, pravdepodobne ste už videli, že dnes môžete na tento a niekedy aj dosť neobvyklý materiál použiť rôzne materiály. Napríklad, veľmi často je luster strop vyrobený z dreva alebo skla.

Ak však chcete niečo viac neuveriteľné, potom môžete použiť aj lepenku, špajdľa z dreva a dokonca aj fľaše vína. Voľba závisí len od myšlienok, ktoré má tvorca, ako aj od rôznych druhov prianí od vlastníkov bytov.

Okrem toho by sa lustre zo šrotových materiálov mali tiež nevyhnutne vytvoriť s prihliadnutím na celkovývnútorná miestnosť.

Luster vyrobený z plastových lyžíc

Jednorazové lyžice, na ktoré je väčšina ľudí zvyknutá používať výlučne na piknik, môžu v skutočnosti pôsobiť aj ako jeden z najjednoduchších a zároveň ľahko dostupných materiálov na vytvorenie zaujímavej verzie lustra v každej miestnosti.

Ak sa pozriete na fotografiu lustra tohto druhu, najprv vás zasiahne rozmanitosť farieb av budúcnosti bude ľahké pochopiť, že materiál bude trvať dlhú dobu.

Okrem toho, aby sa vytvoril taký zaujímavý kus nábytku, budete potrebovať minimálne finančné a materiálne investície.

Aké materiály budú potrebné?

  • Akákoľvek prázdna plastová fľaša. Jediná podmienka - jeho objem nesmie byť menší ako päť litrov.
  • Akékoľvek plastové lyžice. Ich počet závisí výlučne od veľkosti budúceho lustra.
  • Lepidlo, ktoré umožní vzájomné zlepenie plastov.
  • Zásobník zo starého, už nepracovného lustra.
  • Nôž.

Proces vytvárania pôvodného lustra

Pripravte si plastovú fľašu. Po prvé, musíte sa zbaviť etikety a spodnej časti, ako aj toho, ako by mala byťvyschnúť

Vyberte plastové lyžice a nožmi odstráňte všetky rukoväte, ktoré nie sú potrebné. Jediné, čo treba urobiť, je ponechať pár centimetrov nad úrovňou tzv.

Prikrývky prilepte k základni pripravenej fľaše. Na "chvost", ktorý zostal, musíte použiť čo najviac lepidla, ako je to možné a potom ju zatlačte na povrch.

Je veľmi dôležité, aby sme takto pokračovali tak, že celú fľašu zakryjeme priamo v kruhu, až kým nebude celý pripravený obvod „obsadený“ plastovými lyžičkami.

Najlepšie je usporiadať ich v klasickom šachovom poradí a pohnúť sa trochu ďalej.

Bude teda možné znížiť počet „voľných miest“ na minimum.

  • So starým vareným lustrom sa kryt odstráni a vloží do vysušenej fľaše.
  • Ak existuje požiadavka, ozdoba sa môže často vyrábať rovnakým spôsobom.

To je všetko. Zostáva len nainštalovať luster na zvolené miesto a tiež skontrolovať jeho prácu pripojením k napájaciemu zdroju.

Ďalšou zaujímavou variáciou lustra je luster s dekoratívnymi motýľmi. Stojí za povšimnutie, že dizajnéri, ktorí odišli do takmer všetkých majstrovských tried na výrobu lustrov, vždy navrhujú učiť sa, ako ju vytvoriť, čo nie je prekvapujúce, pretože je schopný dokonale zapadnúť do takmer každej miestnosti.

Okrem toho, že táto možnosť vyzerá naozaj luxusne a drahé, môže ju vykonať aj dieťa s pomocou dospelej osoby, takže jej popularita sa dá ľahko vysvetliť.

Lustre na fotenie DIY