Ako urobiť rýchlo a krásne jednoduché remeslá z lepenky: príklady diel pre všetky vekové kategórie (59 fotografií)

Výroba DIY ručne vyrobenej lepenky je skvelý spôsob, ako sa nielen pobaviť so svojím dieťaťom, ale aj pomôcť jeho tvorivému a mentálnemu vývoju.

Výhody vytvárania remesiel

Tento druh tvorivosti rozvíja takéto úžasné vlastnosti v deťoch ako pozornosť, vytrvalosť, presnosť, neštandardné, tvorivé myslenie.

Dieťa tiež vytvára remeslá z papiera a lepenky, trénuje jemné motorické zručnosti rúk, čo, ako to opakovane potvrdzujú vedy a osobné skúsenosti mnohých matiek, prispieva k rozvoju inteligencie a inteligencie u detí.

Dostupné typy tvorivosti

Ďalšou dôležitou výhodou tohto druhu činnosti je aj to, že materiál pre detské remeselné výrobky z lepenky je najprístupnejšia vec. V každom obchode s kancelárskymi potrebami môžete nájsť rôzne druhy farebného papiera (zamat, samolepiace, matné, vzorované atď.) A kartón (farebný, biely, vlnitý, atď.) A kúpiť ich za obyčajné haliere.

Nechcené kartónové krabice a obaly môžu byť materiálom pre remeselné výrobky z lepenky pre deti. Súhlasím, rozpočet tohto typu kreativity je veľmi atraktívny.

Okrem remesielZ papiera a lepenky, môžete použiť absolútne všetky materiály: stuhy a korálky, trblietky, hliny, prírodné materiály, farby a mnoho ďalšieho. Hlavnými nástrojmi potrebnými pre takéto remeslá budú nožnice, lepidlo, pravítko a ceruzka.

Naše stránky obsahujú mnoho majstrovských kurzov vo výrobe ručných výrobkov, vrátane tých, ktoré sú vyrobené z farebného papiera a lepenky. V tomto článku vidíte jeden z nich.

Remeslá "Lietadlo" vyrobené z lepenky

S naším jednoduchým a jasným návodom krok za krokom sa môžete naučiť, ako si vyrobiť takéto roztomilé a originálne lepenkové lietadlo vlastnými rukami, a potom ho vyrobiť spolu s dieťaťom.

Takýto článok bude skvelým darčekom pre otca alebo dedka na narodeniny alebo 23. februára a bude tiež schopný na chvíľu zaujať vaše dieťa a ponoriť ho do sveta kreativity.

Mimochodom, lietadlo vyrobené podľa našich pokynov môže byť použité ako originálne riešenie pre detskú izbu: stačí ho zavesiť na luster pomocou tenkej nite.

Takže budeme potrebovať:

    63) niekoľko modrých listov kartónu;
  • niekoľko malých kúskov ružového a bieleho papiera;
  • prázdna krabička;
  • jednoduchá ceruzka;
  • pravítko;
  • PVA lepidlo;
  • nožnice.

Ako vyrobiť lietadlo z kartónu?

Podrobný opis výroby remesiel: \ t

Prvá vec, ktorú musíte využiťna morskej strane kartónových listov existuje určitý „vzor“ detailov budúceho lietadla. Začneme tým, že nakreslíme pás 1,5-2 cm široký a 30 cm dlhý, bude základom remeselnej práce - chvost lietadla.

Bez toho, aby bolo možné predstaviť si lietadlo? Pravé krídla. Ich šírka by mala byť o niekoľko milimetrov väčšia ako šírka zápalkovej skrinky a ich dĺžka by mala byť približne 13 cm.

Tiež budú potrebovať ďalšie dva prúžky - pre dolnú časť chvosta. Jedna je 1 cm široká a 4 cm dlhá a druhá je 1 cm široká a 6 cm dlhá.

Všetky detaily starostlivo vyrezané pozdĺž obrysu. Prípravná etapa je u konca, najzaujímavejšia časť začína pre vás aj pre vášho mladého dizajnéra, vytvorenie lietadla.

Začnime s chvostom. K tomu najdlhší pás vyrobený špeciálne pre chvost, ohyb presne v polovici, farebná strana von. Potom okraje výsledného pásu namastíme lepidlom a prilepíme k výške zápalkovej škatule (viď foto).

Je dôležité lepiť konce pásu presne v strede hornej a dolnej časti škatule. Výslednú štruktúru na chvíľu odložte, nechajte lepidlo suché. A vo voľnom čase sa budeme zaoberať výrobou krídel.

Najprv vezmeme dva pruhy určené pre tieto krídla, dáme ich dohromady a opatrne zaokrúhľujeme všetky rohy tak, aby sme dostali rovnaké krídla vložky.

Vraciame sa k plachteniu: vezmime si boxy a prilepíme k nim naše dve stranykrídla. Všimnite si, že krídla musia úplne zatvoriť boxy, preto ich umiestnite presne do stredu.

Doplníme chvost lietadla o potrebné detaily. Aby ste to urobili, vezmite si vopred dva rovnaké prúžky lepenky. Konáme s nimi rovnakým spôsobom ako s krídlami. Potom zadnú stranu pásov namastíme lepidlom a aplikujeme na seba.

Nepoužívajte príliš veľa lepidla, pretože príliš nasiaknuté polotovary vyzerajú škaredo.

Vložíme práve vyrobenú časť pod modelovú líniu a prilepíme. Zostáva len jeden detail: vezmite posledný pásik, zložte ho na polovicu, farebnú stranu von, potom zložte jeden centimeter od každého okraja. Táto časť by mala byť nalepená na koniec chvosta nášho lietadla.

Toto je hlavná pocta dokončenej práce, pristúpiť k výzdobe. V tejto časti práce môžete čo najlepšie využiť svoju fantáziu. Môžete ozdobiť lietadlo, ako sa vám páči, všetko záleží na vašich túžbach a túžbach vášho dieťaťa.

Odporúčame odrezať skrutku z bieleho papiera a nalepiť ju na nos lietadla. Ak chcete uľahčiť rezanie takejto zložitej časti, najskôr nakreslite náčrt jednoduchou ceruzkou.

Vyrezali sme malé kvety alebo hviezdičky z ružového alebo iného papiera a lepidla na celé telo lietadla. Tiež, remeslá môžu byť zdobené kresby, iskry, korálky, alebo to, čo máte dosť fantázie apríležitosti.

Týmto sa dopĺňa práca na výrobe papierových a lepenkových remesiel. Dúfame, že tento článok bol pre vás užitočný a určite si s dieťaťom vytvoríte takúto hračku.

Fotografie remesiel vyrobených z lepenky