Baldachýn na mieru: ako vybudovať trvalo udržateľnú štruktúru (84 nápadov)

Nie je to tak jednoduché postaviť búdku na chate. Záleží na správnosti jeho konštrukcie, aká bude pohodlná.

Pred navrhnutím je potrebné vypočítať hmotnosť a určiť rozmery a materiál. Tá závisí od účelu stavby.

V tomto článku budeme vysvetľovať, ako urobiť baldachýn vlastnými rukami.

Druhy hál

Haly sa líšia v použitom materiáli, účele a prevedení. V dome je možné postaviť prístrešok na ochranu pred slnkom.

Najlepším riešením je otvorená terasa. Táto konštrukcia môže byť použitá ako oporná stena pre ampelous rastliny.

Takáto konštrukcia tiež prispieva k udržaniu režimu konštantnej teploty vo vnútri hlavnej budovy. Na stroj môže byť použitý pripevnený vrchlík.

Okrem pripojených zavesených konštrukcií existujú voľne stojace markízy.

Strieška z rákosia vlastnými rukami

Trstiny na zber. Rastie v každej rieke, jazere, rybníku. Rezané rastliny musia byť položené v slnečnej oblasti, aby sa vysušili. Potom impregnujeme špeciálnym roztokom protipožiaru.

Určujeme rozmery vrchlíka. Vyčistíme potrebný priestor a vykopávame otvory pre následnú montáž políc z dreva alebo bambusu. Hĺbka musí byť najmenej 0,4 m.

Základňa regálov je impregnovaná olejom na horúce sušenie, aby sa zabránilo hnilobeniu. Aj na tento účel môžete použiť kreozot alebo naftu.

Potom nalejeme do jamiek vrstvu štrku (15 cm) a naplníme betónom. Po vytvrdnutí betónovej zmesi začneme spolu upevňovať podpery. Pripojenie pomocou priečnych nosníkov. Výsledok by mal byť pravidelný štvoruholník.

Na priblíženie priečnych nosníkov používame klince, ktoré môžu byť spoľahlivo upevnené kovovým drôtom. Potom upevnite podlahové lišty.

Vzdialenosť medzi tyčami by mala byť 0,2-0,3 m. Zhora položíme dosku OSB alebo preglejky, necháme ju klincami. Potom položte polyetylénovú fóliu na hydroizoláciu stohom tak, aby jej okraje viseli dole.

Kryt plášťa

Po dokončení stavby rámu sa pristúpi k výrobe povlakov trstiny.

Pripravované rastliny zviažeme lanom. Nosníky by mali mať hrúbku 0,1 m.

Po úplnom výpočte zviažeme všetky zväzky lanom, niekoľkokrát ho zachytíme cez celú strechu. Upevnené klincami alebo skrutkami na okrajoch av strede.

Dostať sa do interiéru.

Výstavba prístrešku z dreva

Vypočítajte zaťaženie. Ich kompetentný a bezchybný výpočet zabezpečuje bezpečnosť konštrukcie. Preto je lepšie obrátiť sa na odborníkov.

Výber typu nadácie

Najlepšou možnosťou by bol stĺpcový základ, je ekonomický. Ak je materiál na to drevo, potom je najprv potrebné ho ošetrovať špeciálnymi antiseptickými zlúčeninami, aby sa zabránilo hnilobe a plesniam.

Suterénné stoličky sa inštalujú v predvýkopových výkopoch striktne. Pre stabilnejšiu polohu je možné ich položiť na betónovú dosku.

Ak sú stĺpiky upevnené betónom, mali by byť inštalované v štádiu vylievania betónu do výkopu. To výrazne zvýši pevnostné charakteristiky základu. Ďalej zaspávame v zákopovom piesku.

Upevnite podpery špeciálnym krížom z dreva. Nainštalujte stoličky vo vzdialenosti 1,5 m medzi nimi.

Stĺpcový základ je nevyhnutne postavený v každom rohu budovy a križovatkách priečok. Počet základových pilierov závisí od veľkosti haly a očakávaného zaťaženia.

Venujte osobitnú pozornosť inštalácii vertikálnych stĺpikov. Na tento účel použite nosný profil 0,15 x 0,2 m.

Vertikálne regálysú umiestnené v jamách s hĺbkou najmenej 80 cm, pokryté vrstvami piesku a štrku hrúbky 5 cm, nosné stĺpiky sa nastavujú presne vertikálne. Na ich upevnenie môžete použiť kamene a prídavné nosné konštrukcie.

Po montáži regálov nalejeme betón do jamiek. Ďalej naskladáme protokoly uzavretej konštrukcie.

Rám môže byť vyrobený z priehradových nosníkov. Po dokončení takého rámu je nainštalovaný na platforme drevených štítov, pre tento panel je potrebné upevniť kolíky.

Strecha haly môže byť buď vo forme markízy vyrobenej z hrubej tkaniny alebo z dreva. Pre drevenú strechu je potrebné urobiť krokvy a opláštenie.

Strešnú krytinu sme položili. Môže to byť oceľ, azbestový cement, dlaždice z ílu alebo kovu, polykarbonát.

Baldachýn je ideálnym riešením pre každú vilu. Dúfame, že tento článok vám pomôže pri jeho výstavbe. Veľa šťastia!

Foto baldachýn urob si sám