Čalúnený nábytok do-it-yourself: ako vyrobiť originálny nábytok? 76 nápadov na fotografie

Kuchynský set je považovaný za jeden z najjednoduchších typov nábytku v ručne vyrobenej zostave pre neskúsených remeselníkov.

Výzdoba miestnosti na odpočinok a haly si spravidla vyžaduje profesionálny prístup, použitie mimoriadnych materiálov.

Dnes budeme hovoriť o tom, ako zostaviť nábytok vlastnými rukami.

Použitie drevotrieskovej dosky ako hlavného stavebného materiálu

V súčasnosti je prirodzené zoskupenie v jeho čistej forme takmer nemožné nájsť v prostredí. Koniec koncov, prírodné drevené súpravy sú považované za drahé a skôr elitné kusy nábytku. Preto je pole nahradené cenovo dostupným materiálom, ako je drevotriesková doska.

Vo väčšine prípadov hrúbka týchto dosiek dosahuje 16 mm. Predávajú sa aj listy väčšej hrúbky. Rezací materiál sa vykonáva na strojoch.

Prácu doma je možné vykonávať elektrickou pílou, ale nedajú sa vyhnúť nepravidelnostiam a trieskam. Koniec koncov, je takmer nemožné odrezať drevotrieskovú dosku doma pomocou skladačky.

Hrany

Jedným zo slabých miest tohto materiálu je rezanie, pretože cez neho prechádza vlhkosť najjednoduchšie. V súvislosti sto v dôsledku zlej ochrany kvality nevylučuje opuch koncov. Preto je vhodnejšie zakryť konce hranami, ako je to na fotografii nábytku, ktorý je vyrobený vlastnými rukami pod.

Na modernom trhu existuje niekoľko typov hrán: \ t

  • Melamín. Ide o najdostupnejší okraj vynikajúcej kvality. Lepidlo je možné lepiť samostatne pomocou bežného železa.
  • PVC je vynikajúcou voľbou hrán. Jeho lepenie je k dispozícii výhradne na stroji.
  • ABS hrana, pripomínajúca PVC hranu, ale len vytvorená z prírodného materiálu.

Fasády

Predná časť a dvere nábytku vrátane záhradného nábytku sú vyrobené z materiálu najvyššej kvality.

Fasáda sa považuje za samostatný kus nábytku a spravidla sa vykonáva na objednávku.

V prípade, že fasády majú neobvyklé tvary, môžu sa vyrábať po dlhšiu dobu.

Druhy fasád

Vzhľadom na to, že hlavná funkcia fasády je dekoratívna, navrhuje sa preto vo veľkom množstve. Významná fasáda na materiáli, ako aj externe.

MDF laminát je extrudovaný a dostatočne odolný voči vlhkosti. Povrch sa zvyčajne spracúva pod prirodzeným poľom.

Avšak aj pre najodolnejší film po uplynutí určitého časupraskanie a pohyb. Hlavnou výhodou tohto materiálu je cenovo dostupná cena a rýchlosť výroby.

Popri fasádach nepočujúcich sú vo vitráži aj varianty tvarovaného vzhľadu. Sklenená časť je upevnená na špeciálnej podložke.

Drevené fasády budú príjemné pre prívržencov prírodných materiálov, ale ich náklady sú dosť vysoké. Okrem toho je kontroverzná aj šetrnosť k životnému prostrediu.

Maľovaná fasáda pod smaltom. Má značnú nevýhodu - na povrchu sa často objavujú triesky a deformácie.

Bolo to kedysi využívané vďaka svojej atraktívnej chytľavej farbe, ale s príchodom lesklého plastu sa všetko úplne zmenilo.

Sklenené fasády z hliníka sú vhodné do kuchynského priestoru v high-tech štýle. Pozrite sa módne, ale dosť problematické vo výrobe a inštalácii. Na upevnenie použitých netradičných tvaroviek.

Kolónky

Existuje mnoho spôsobov výroby zásuviek pre súpravy, ako aj nábytok z paliet vlastnými rukami. Jedným z najjednoduchších je obvodová montáž s použitím drevotrieskovej dosky.

Ak je potrebné vytvoriť pôvodnú fasádu, je potrebné vložku upevniť z vnútornej strany na hlavnú časť rámu.

Okrem toho sa fasáda často montuje na excentre vo forme jednej zo stien skrinky. Hlavnou úlohou nie je stavaťa jeho kompetentného zapínania.

Dvere

Vstavaná skriňa a samostatný typ. Vnútorná výplň je podľa uváženia majiteľa, je možné vykonať reštaurovanie nábytku vlastnými rukami.

Hlavným prvkom každej skrine je typ krídla posuvných dverí. Neodporúča sa šetriť na tejto časti, je dôležité zakúpiť si príslušenstvo dobrej kvality.

Skriňa je v podstate vybavená niekoľkými dverami pozostávajúcimi z rámu, do ktorého sú vložené dekorácie. Dverové krídla je možné zostaviť z niekoľkých materiálov oddelených hliníkovým profilom.

Pohyb plachiet sa vykonáva pozdĺž špeciálnych vodidiel, ktoré sú inštalované ručne, rovnako ako je nábytok vyrobený z kartónu vlastnými rukami.

Záver

Ak pristupujete k otázke vytvárania a inštalácie nábytku so všetkou zodpovednosťou, potom sa situácia prejaví nielen v kvalitnej, ale aj cenovo dostupnej, odlišnej exkluzivite.

Fotografický nábytok vlastnými rukami