Detské ihrisko: ako sa robí detské ihrisko? 55 fotografií a videí

Ihrisko je považované za dôležitý prvok každej modernej prímestskej oblasti, ak mladšia generácia žije na svojom území. Nadobudnutie hojdačiek a podobných atribútov nie je lacné.

Je oveľa jednoduchšie a cenovo dostupnejšie vybudovať detské ihrisko zo šrotu vlastnými rukami. Hovorme o tejto otázke podrobnejšie.

Projektový proces

Najdôležitejšou podmienkou na vytvorenie lokality pre deti je navrhnúť ju tak, aby bola štruktúra spoľahlivá a bezpečná na používanie.

Okrem toho pri rozhodovaní o stavenisku je potrebné zamerať sa na miesto s výbornou viditeľnosťou.

Myšlienka detského ihriska by okrem toho nemala umožňovať usporiadanie detských hier, rôznych traumatických zákutí na mieste. Tiež by sa miesto nemalo usadiť v blízkosti bazéna alebo rieky.

Miesto na hranie by malo byť čo najrovnomernejšie, vybavené mäkkým povrchom, ktorý môže minimalizovať riziko zranenia pri náhodnom páde.

Pri výbere vhodného materiálu na zdobenie detského ihriska zastavte výber na prírodnom poli,ktorý je neškodný, praktický a tiež ľahko použiteľný.

Aj drevo sa ľahko spracováva, takže je možné z neho vytvoriť akúkoľvek konštrukciu.

S maľovanými drevenými remeslami pre detské ihrisko v rôznych odtieňoch môžete získať atraktívny povrch pre aktívne hry svojich detí.

Je vhodnejšie najskôr vypracovať príslušné výkresy na list papiera. V projektovej dokumentácii uveďte, prosím, odhadované rozmery dielov, ktoré sa majú umiestniť na stavenisku. Stanovte tiež optimálny uhol sklzu detského sklzu a samozrejme výšku.

Optimálne nápady

Pri výbere vhodnej myšlienky dizajnu pre detské ihrisko je dôležité zamerať sa na vek detí, ako aj na podrobnosti o mieste, kde je štruktúra zriadená. V podstate je hlavným prvkom stránky hojdačka, pieskovisko a tiež šmýkačka.

Okrem toho môžete postaviť malý rozprávkový dom, malé šmýkačky. Jednoducho povedané, každý prvok detského ihriska by mal byť pre deti zaujímavý.

Vystrojujeme pieskovisko

Pri rozhodovaní o umiestnení pieskoviska sa obráťte na tieto body:

  • terén musí byť nevyhnutne otvorený, to znamená dobre videný;
  • je nežiaduce postaviť pieskovisko pod baldachýnom stromov, aby sa do neho nedostali nečistoty;
  • Postarajte sa o vysoko kvalitnú ochranu pred UV žiarením;
  • vypočítajte rozmery tak, aby sa v nich mohli najmenší pohybovať čo najširšie.

Pokiaľ ide o formu, štvorcové pieskovisko, ktoré je vyrobené z dreva bez akýchkoľvek problémov, bude optimálne. To potvrdzuje aj fotografia detského ihriska.

Pri výbere prírodného masívu zastavte výber na borovici, ktorá sa považuje za materiál odolný voči vlhkosti, ktorý dokonale prenáša slnečné žiarenie, ako aj pokles teploty. Živica v borovici je tiež charakterizovaná antimikrobiálnymi vlastnosťami.

Optimálne rozmery pieskoviska sú 200 cm x 200 cm, najprv musíte pripraviť špeciálnu plošinu s kolíkmi a závitom. Po ukončení označovania je potrebné odstrániť hornú vrstvu zeme trochu. Potom môžete pristúpiť k usporiadaniu základne, aby sa naplnil piesok.

Je vhodnejšie pokryť samotné dno konštrukcie hustým stavebným materiálom. Dno je pokryté vankúšikom z piesku, plastovými obkladačkami.

Pamätajte, že použitie plastovej fólie je kontraindikované, pretože po zrážaní sa v pieskovisku môže hromadiť veľa vlhkosti, ktorá zabraňuje vysychaniu piesku.

Materiály z geotextílií však prechádzajú vlhkosťou, ale nenechávajú rôzne druhy hmyzu prenikať do piesku zo zeme.

Štíty by mali byť konštruované tak, aby uzavreli boky konštrukcie.z dosiek. Pre pohodlie, musíte vybaviť strany.

Nie je vylúčená možnosť usporiadania pieskoviska so špeciálnym krytom v tvare húb. Táto konštrukcia chráni budovu pred vlhkosťou a slnkom.

Zdobenie miesta pre detské hry

Ak máte záujem o to, ako urobiť ihrisko vlastnými rukami a ako ho zariadiť, nezabudnite, že použitie drahých materiálov na tieto účely je nepovinné. Stačí použiť niekoľko plechoviek farieb, ako aj šrotu.

Vynikajúcou možnosťou dizajnu je ihrisko vytvorené z pneumatík alebo plastových fliaš, diskov.

Ak chcete na stavenisku vytvoriť nádherné palmy, použite plastové fľaše, a ak existujú pne, vytvorte cesty. Použitie pneumatík, stavať rôzne zaujímavé tvary pre záhradu v podobe zvierat.

Vyvinúť maximálne úsilie, aby všetky detské ihriská spĺňali vývojovú funkciu. Nepotrebujete veľa úsilia, len minimum fantázie a túžby.

Fotografie detského ihriska vlastnými rukami