DIY motoblock: krok za krokom popis stavebného procesu. 92 foto a video inštrukcia

Každý prímestský vlastník nehnuteľnosti čelí problému spracovania pôdy. Vzhľadom k tomu, väčšina z miestnej oblasti je pridelená na záhradu.

Manipulácia s bežnými nástrojmi dacha je veľmi problematická. Trvá dosť veľa času na kultiváciu a vyrovnanie pôdy a proces tiež vyžaduje veľa úsilia.

Najlepším riešením tohto problému bude kúpa motorového bloku, ktorého pomocou môžete obrábať pôdu v čo najkratšom čase bez toho, aby ste museli uplatňovať fyzickú silu.

Nie každý si však môže dovoliť kúpiť túto jednotku, pretože jej náklady sú vysoké. Môžete však urobiť prechádzku vlastnými rukami. Pokiaľ ide o kvalitu, neprinesie svojim protistranám, ktoré sa predávajú v obchodoch. A môžete si to z šrotu materiálov, ktoré sú zvyčajne veľa na chaty. Prvým takýmto vynálezcom bol Valentin Arkhipov.

Z kovového šrotu a motora z reťazovej píly "Družba" dokázal postaviť traktor na prechádzku, ktorý nielen oral pôdu, ale aj spudné výsadby. Ďalej uvažujeme o tom, ako urobiť chodca na princípe Arkhipova.

Prvky návrhu

Na fotografii motobloku je zrejmé, že konštrukcia má dve kolesá, motor, rám a reťaz. Pre vytvorenie kormidla nevyžaduje veľa materiálov.Spravidla sú všetci v stodole. Valentin Arkhipov vzal motor VP-150M z motorového skútra, pretože mal chladiaci systém pre hlavu valca pomocou vzduchu.

Ráma vynálezcu bol vyrobený z rúr, ktoré boli v tvare písmena u. A tiež na sústruhu na sústružnícke operácie bola vykonaná os, na ktorej boli kolesá následne upevnené. Arkhipov pre nich urobil štyri ťahy - jeden hlavný a tri regulačné, ktoré spájajú chodítko so systémom riadenia a pluhom.

Na zariadení je rozstup reťazí 12,7 mm a 15,9 mm. Počet zubov na hviezdičku:

  • sekundárna os - 20, 60;
  • výstupná os je 11;
  • odpružená náprava 40.

Existuje mnoho podobných zariadení, ktoré sú založené na výkresoch traktora Arkhipov na prechádzku. Keďže jej jednotka má množstvo nepopierateľných výhod.

Traktory a nástroje, ktoré pracujú na pôde, sú spojené pántmi. To dáva chodcovi väčšiu manévrovateľnosť. To môže zmeniť smer jazdy, bez toho aby museli odstrániť pluh z brázdy.

Pri obrábaní zeme pomocou kormidlového páka, mnohé čelia problému premiestnenia jednotky nabok. Arkhipov tento problém vyriešil. Urobil, že sa pluhová os posunula mierne doľava vzhľadom na smer pohybu.

Vynálezca bol schopný urobiť automatickú úroveň orby pôdy. Čo je veľmi praktické, pretože nie je potrebné zakaždým znižovať alebo zdvíhať pluh. Preto spracovaniepôda sa deje oveľa rýchlejšie.

Pokyny na vytvorenie súhrnu

Prvým krokom je vytvorenie hnacieho hriadeľa. Na jeho vybavenie je potrebné pripojiť ložiská. Potom je hviezda zváraná a sú inštalované spojky prebehnutia.

Počas prevádzky prístroja vykonávajú diferenciálnu funkciu. Na konci puzdra je doplnený motor a kolesá. Systém riadenia, trakcia a hiller pre motoblok môžu byť pripevnené k držiaku motora.

Na pripojenie rámu a motora je potrebný oblúkový tvar dvoch rúrok. Medzi ktorými je pri pripojení potrebné ponechať priestor na umiestnenie nádrže na palivo.

Na pripojenie výslednej konštrukcie použite špeciálnu konzolu, ktorá je privarená k hlavnej časti jednotky. Po ukončení všetkých prác môžete príves namontovať na traktor.

Modernizácia motorového bloku

Adaptér pre motoblok môže byť doplnený rôznymi prídavnými zariadeniami. Ktorý bude nielen orať pôdu, ale aj kultivovať. Preto je korba Arkhipov uznávaná ako najfunkčnejšia a najpraktickejšia.

Mnoho ľudí používa motoblok nielen pre poľnohospodárske potreby. Pre nich je veľmi ľahké vyčistiť územie od snehu. Na tento účel musí jednotka len nainštalovať ďalší valec a inú hviezdu.

Tak ako každá technika, aj jednotka môže zlyhať,rozpadnúť. Oprava výkonových kultivátorov je však veľmi jednoduchá. A nemali by vzniknúť s opravou veľkých ťažkostí. Takže pre opravu nepotrebujete špeciálne náradie ani ďalšie vybavenie.

Fotografie motorového bloku