DIY nástenné omietky: technológia profesionálnej aplikácie moderných zmesí (91 fotografií + video)

Ak urobíte rozsiahlu opravu, potom budete určite musieť dokončiť steny s omietkou. Majitelia "Khrushchev" najprv musí úplne odstrániť staré omietky.

Pokiaľ ide o nové budovy, je tu aj dosť práce. Novo prichádzajúci často stretávajú steny z betónu, ktoré vyžadujú konečnú úpravu. A tu potrebujete cementové omietky.

Táto metóda sa používa dlhú dobu. To vám umožní pripraviť povrch pre konečnú úpravu.

Čo je vhodné na omietanie stien?

Zloženie hotových zmesí sa musí zvoliť na základe materiálov použitých v stavebníctve.

Pre tehlové povrchy sú potrebné cementové malty. Vápno sa pridáva, keď sa práca vykonáva vonku a v prípade, že v miestnosti je nadmerná vlhkosť.

Vnútorná omietka stien sa aplikuje v rovnomernej vrstve. V tehlovom dome omietka uložiť vrstvu 30 mm. Ak index nepresahuje 20 mm, je potrebné vystužiť sieťovinou.

Riešenie. Ako sa správne rozhodnúť?

Malta pre cementové omietkysa pripraví nasledujúcim spôsobom. Cement sa mieša s pieskom v pomere 1/2. Okrem toho môžete zvýšiť množstvo piesku na 5 dielov.

Zmes sa dôkladne premieša, potom sa do nej postupne naleje voda. Roztok by sa mal podobať cesta.

Na prípravu cementovej vápennej malty treba cement s pieskom a vápnom. Jedna časť cementu predstavuje 6-8 dielov piesku a až 3 diely vápna. Najprv premiešajte cement s pieskom. Do zmesi sa naleje limetkové mlieko. Všetky prísady sa dôkladne premiešajú.

Ak sa ukáže, že roztok je príliš hrubý, je potrebné ho zriediť vodou. Po pridaní kvapaliny musia byť všetky zložky znovu premiešané.

Ak sú steny obložené tehlami, omietky by mali byť zverené profesionálnym staviteľom. Omietka zle priľne k materiálu s lešteným povrchom.

Pre začiatočníka bude ťažké správne omietnuť povrch bez skúseností. Výsledkom je, že omietka sa môže odlupovať a spadnúť na kusy zo steny. Profesionáli okrem svojich vedomostí a zručností používajú výstuže so špeciálnym základným náterom.

Ak máte omietku hladkú stenu betónu, do cementovej zmesi sa pridá omietka s časticami kremíka. To dáva povrchu drsnosť potrebnú pre dobrú priľnavosť k malte.

Vápenno-sadrovú maltu pripravujeme zo sadry (1 diel) a vápna (3 alebo 4 diely).kapacita pre roztok, najprv nalejte vodu, potom nalejte omietku do neho, a všetko dôkladne premiešajte. Konzistencia zmesi by mala byť polokvapalná. Pridáva sa vápno, všetky časti sa znova premiešajú.

Na hrubú betónovú stenu sa môže použiť „Betonokontakt“ a roztoky sa aplikujú na cementový a omietkový podklad.

Pred omietaním sa steny z penového betónu upravia hlbokými penetračnými nátermi. Môžete si vybrať podľa vlastného uváženia omietky alebo cementové malty.

Fotografie omietkových stien prezentujú najlepšie nápady na dizajn interiéru. Náter bude mať vysokú kvalitu, ak ho vyberiete správne. Môžete sa obrátiť na manažéra skladu hardvéru.

Moderný trh ponúka širokú škálu ľahko pripraviteľných zmesí. Ak chcete získať hotové zloženie, stačí ich zmiešať s vodou. Príklad takejto zmesi môže slúžiť ako "Rotband".

Technológia omietok

Keď sa vyžaduje dokončovanie omietok stien, mnohí dávajú prednosť kontaktovaniu stavebných firiem. Náklady na omietky sa líšia v závislosti od tvaru povrchu.

Ak musí byť stena zarovnaná, služba bude stáť zákazníka najmenej dvakrát drahšie. Za 1 m2 bude klient musieť zaplatiť približne 15 USD. Nezahŕňa náklady na materiál.

Omietanie však možno vykonať ručne. snaživývýkonný umelec, ktorý pozná technológiu, bude schopný robiť kvalitu omietky.

Prípravná fáza zahŕňa odstránenie starých povrchových materiálov z povrchu. V tehlovej stene v spojoch muriva sa urobia výrezy asi 1 cm, aby sa zlepšila priľnavosť omietky k stene.

Zárezy sa aplikujú na povrch hladkej betónovej steny pomocou zubov so zárezom kladivom. Pre drevené steny, budete musieť nainštalovať latu z dreva alebo reťaz-mesh.

Je potrebné vyčistiť podlahy a steny pred nečistotami a prachom.

Steny z tehly a dreva sú navlhčené vodou. Pre betónový základný náter "Betonokontakt". Steny z pórovitých materiálov sú ošetrené hlbokým penetračným náterom.

Príprava roztoku

\ t

Pre každú omietku je potrebné dodržiavať pokyny.

Napríklad, ak sa vyžaduje príprava rotačnej omietky, je potrebné zmiešať 30 kg zmesi so 17 alebo 18 litrami vody.

Voda sa naleje do veľkej nádoby, pridá sa 6 alebo 7 zmesí. Zmiešajte všetko dohromady. Potom nalejte zvyšok sáčku a premiešajte so vŕtačkou so špeciálnou tryskou.

Ako sa používa omietka?

Omietanie sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi. Prvá vrstva sa nazýva "sprej". Malta sa na stenu vrhne omietkou. Šmouha -metóda, ktorá nie je populárna.

Druhá vrstva „primeru“ sa aplikuje po zaschnutí „striekaného“. Pri vyrovnaní omietky majster by mal používať pravidlo.

Na ukončenie sa používa „kryt“ tretej vrstvy. Jeho hrúbka nepresahuje 2 mm.

Injektáž omietky sa vykonáva okolo alebo pretaktovaním.

Fotografie procesu omietania stien vlastnými rukami