DIY remesiel: ako urobiť šperky a hračky z improvizovaných prostriedkov? 62 nápadov a tipov pre fotografie

Tradícia zdobenia vášho domova je zakorenená v hlbokom staroveku. Človek sa vždy snažil obkľúčiť sa očami.

V sovietskych rokoch sa objavila móda opečiatkovaných výrobkov domáceho priemyslu. V každom dome sa dala vidieť polica so siedmimi sádrovými slonmi, stolnou lampou z Ilyichu pod zeleným tienidlom, krabom z mušlí s nápisom Jalta-1975 a početnými porcelánovými figúrkami roľníckych žien, dievčat Komsomolu a balerín.

S príchodom novej éry sa móda pre ručne vyrobené predmety vrátila do našej krajiny. Existuje niekoľko dôvodov.

Po prvé, domáci kus nábytku je vždy jedinečný.

Po druhé, výroba ručne vyrobených výrobkov je mimoriadne vzrušujúca, najmä pre tých, ktorí majú "ruky rastúce zo správneho miesta". Proces tvorivosti oneskoruje a dáva veľa pozitívnych emócií.

Po tretie, dekorácia, ktorú urobíte, je naplnená istým komfortom, pretože ste do nej investovali teplo a inšpiráciu vašej duše.

Nápady na tvorivosť

Rozhodli ste sa vyzdobiť interiér vášho domova? Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je navštíviť obchod a kúpiť vhodný vankúš, hodiny alebo vázy. Ťažkosť bude jedna - vybrať tú správnu vec z existujúcej odrody produktu.

Existuje lepší spôsob - vytvoriť si nezvyčajnú vec sami. Zavolajte na pomoc fantasy - a choďte na to! Zlé s predstavivosťou? Nič na myseľ vôbec nevadí? Internet, ktorý vám pomôže. V rozsiahlej sieti môžete teraz nájsť akúkoľvek master class. Kvalifikovaní remeselníci vám vysvetlia, ako urobiť ďalšie remeslá.

Dodržiavaním pokynov v jednotlivých krokoch určite dosiahnete požadovaný výsledok.

Existujú špeciálne fóra majstrov, na ktorých môžete získať užitočné rady úplne zadarmo, pochváliť sa svojimi úspechmi alebo dokonca predávať remeslá vyrobené sami. Pamätajte: budete úspešný.

Materiály tvorivosti

Takže ste sa nakoniec rozhodli niečo urobiť a dokonca ste prišli s tým, čo by to bolo. Ďalšou fázou je výber materiálu. Často dosť na to, chôdza v lese, len sa pozrite na jeho nohy. Šišky, žaluďy, bobúľ rowan, mach, zaujímavé vetvy a háčiky - to všetko je ideálne pre kreativitu.

Suché kvety sa často používajú v ručnej výrobe - dajú sa zakúpiť v kvetinárstve a môžete zbierať kvety a sami ich sušiť.

Pri čistení domu neponáhľajte vyhodiť staré disky,škatule, vankúše. Môžu byť použité pre kreativitu tým, že nový život zbytočným veciam.

Verte mi - vaša rodina bude oceňovať váš koníček. Alebo možno oceníte, ale radi sa k vám pridáme. A vaša vášeň s časom sa možno zmení na rodinné hobby.

Príroda na pomoc švadlencom

Svet v posledných rokoch veľa hovoril o ekológii. To nie je menej módny trend ako ručný. Prírodné materiály vyzerajú skvele v domácom interiéri. Okrem toho, remeslá z nich sú ideálne pre vašu záhradu alebo zeleninovú záhradu. Čo z nich možno urobiť?

Stenové panely

Jedným z najjednoduchších riešení je stenový panel. Panel bude zdobiť interiér každej miestnosti, bude to vhodné v kuchyni. Hlavná vec - v súlade s témou miestnosti.

Ako základ pre panel môžete použiť obvyklý drevený rám. Vezmite list hrubej bielej lepenky na veľkosť rámu, zakryte akrylovou farbou prirodzenej farby a vložte ju do rámu. Umiestnite zloženie prírodných materiálov - kužeľov, vetvičiek, ihiel, semien, listov a mušlí na lepenkovej báze.

Uistite sa, že všetky časti panelu sú usporiadané harmonicky, pripevnite ich k podkladu lepidlom. Lepidlo Moment-gel alebo Moment Crystal je lepšie používať na prácu: sú transparentné a nezanechávajú na kartóne žiadnu značku.

„Jedlý“ panel bude jasným bodom vašej kuchyne. Uľahčite to. Umiestnením lepenkyrám do rámu, rozdeliť priestor vnútri rámu do štvorcových alebo obdĺžnikových sektorov s vetvami alebo špajdľami.

Usporiadajte semená bôbov, hrachu, melónu alebo tekvicových semien, kávových zŕn, pukov klinčekov alebo jadier fazule. Takýto panel bude klásť dôraz na originalitu vašej kuchyne.

Veniec na Vianoce

Je tiež možné vyzdobiť dom na dovolenku vlastnými rukami. Jeden z najobľúbenejších atribútov Nového roka - vianočný veniec - je schopný úplne samostatne. Do tohto procesu môžete zapojiť deti, radi sa zúčastnia na spoločnej veci.

Na vytvorenie vence je potrebné vybrať veľké smrekové alebo borovicové šišky, prednostne jednu veľkosť.

Zakryte kužele zlatou alebo striebornou farbou z aerosólovej plechovky, potom jemne práškovite s okrajmi šupiek umelým námrazou. Keď sú hrče pripravené, pripojte ku každému z nich malé plastové krúžky.

Ďalej potrebujete dobre ohýbaný drôt. Dajte kus drôtu tvaru kruhu a šišky na ňom, závitovanie drôtu cez krúžky. Kužele by sa mali hodiť čo najbližšie k sebe tak, aby drôt nebol viditeľný.

Potom pripojte konce drôtu, otočte ich dohromady a pripojte krásny oblúk vhodnej farby na miesto pripojenia. Veniec môže byť zavesený na stenu alebo dvere na chodbe a môže byť odovzdaný príbuzným alebo priateľom.

V remeselných obchodoch v predvečer roku 2006. \ TNovoročné sviatky si môžete kúpiť hotový základ pre veniec. To uľahčí a urýchli proces, ale urobí ho menej kreatívnym.

Základ je vyrobený z dreva, sadry, papierovej múky alebo peny. Zo základného materiálu bude závisieť spôsob pripevnenia častí. Najprv pozemná základňa. Potom gild alebo strieborné kužele alebo žalude. Priložte žalúdky a hrče k základovej ploche.

Môžete použiť luky, korálky, perie, umelé plody alebo kvety. Kravata veniec so stuhou - dekorácia je pripravená.

Veniec môže byť vyrobený z jednoduchých konárov. Weave niekoľko dlhých tenkých vetvičiek vo forme copu, dať pľuvať kruhový tvar, upevniť konce. Teraz môžete pristúpiť k výzdobe. To môže byť sušené kvety, tyčinky škorice, sušené citrusové rezy, vetvičky borievky, dokonca aj dekoratívne sviečky.

Hlavnou vecou nie je preháňať ju dekoráciami, inak skončíte so zlou chuťou.

Remeslá vyrobené z konárov a guľatiny

Niekedy nám samotná príroda vrhá exkluzívne nápady. Napríklad vetva alebo záker bizarného tvaru môže byť skutočným vrcholom vášho interiéru.

Môže byť použitý ako noha na stôl, ale môže byť tiež premenený na záves alebo stojan na vázu. Takýto nábytok dokonale zapadne do interiéru letnej chaty alebo letnej terasy.

Na ozdobu kvetináčov možno použiť malé hrubé vetvičky. Na prácu potrebujete vetvypribližne jeden priemer a výška - o niečo viac ako výška hrnca.

Roztiahnite palice paralelne a začnite ich spájať šnúrou alebo konopným lanom. To sa robí nasledovne: každá vetvička je zviazaná okolo lana a zaistená zväzkom.

Potom prichádza obrat ďalšej vetvy. Preto sú všetky vetvy navzájom upevnené, najprv v hornej a potom v dolnej časti. Potrite hrniec hotovou bielizňou a spojte okraje. Neobvyklé hrnce v štýle country budú vyzerať skvele v zodpovedajúcom interiéri.

Drevené vetvy sú vo všeobecnosti univerzálne. Môžu byť dokonca premenené na kvety. Piesok krásne vetvy s brúsnym papierom a dať ich do podlahy vázy.

V kytici môžete pridať sušené kvety. Ujasnime si, že taká zvláštna kytica bude vyzerať lepšie v podlahe hlinenej vázy.

Ikebana

Táto výzdoba interiéru a v našich dňoch zostáva na vrchole módy, napriek svojej dávnej histórii. Zostavenie ikebany však nie je jednoduché a vyžaduje dokonalú chuť.

Ako základné zloženie sa zvyčajne používajú koše, kusy stromov, hrubé kartónové a porcelánové riady. Akékoľvek prírodné materiály, ako sú konáre, kamene, sušené listy, ovocie, sušené kvety, bobule a dokonca aj zelenina, pomôžu vytvoriť krásu hodnú vášho interiéru.

Niektoré prvky ikebany, napríklad vetvičky, môžu byť natreté striekanímakýkoľvek odtieň.

Obrázok ikebanu môžete doplniť papierovými figúrkami zloženými v origami technike. Kompetentne vytvorená ikebana bude nevyhnutne priťahovať názory vašich hostí.

Rezy na drevené píly

V posledných rokoch sa opäť stalo módnym dekorovať interiér objektmi z dreva.

Drevo je ekologický materiál, ktorý dokonale udrží teplo. Drevo je dobre liečiteľné.

Drevený nábytok nie je lacný a nie každý si ho môže dovoliť. Môžete však úplne využiť pre remeslá malé rezy dreva.

Predmet takéhoto výrobku sa môže líšiť - panel, varná doska, doska na krájanie.

Pri zbere je najlepšie použiť lipové alebo borovicové drevo, ale aj iné stromy, ako napríklad dub, jablko a jelša. Rezy môžu byť urobené diagonálne, potom budú mierne predĺžené oválne.

Pred prácou sa musia spracovať kusy. Piesok s brúsnym papierom, lak, potom lak. Ak má byť myšlienka jasná - použite akrylovú farbu. Nechajte polotovary vyschnúť a dostať sa do práce.

Remeslá vyrobené z mušlí

Žiadna osoba, ktorá rešpektuje seba samého, sa nevráti z cesty do mora bez mušlí. A nezdá sa, že by boli potrebné, ale na pláži krásne mušle a opýtať sa na ruku. Domy farebných morských trikov nám pripomínajú more, letodlho očakávaná dovolenka.

Mušle - vhodný materiál pre kreativitu. Zvlášť užitočné na dotyk škrupiny kiddies: táto lekcia prispieva k rozvoju jemných motorických zručností.

.

Nižšie vidíte fotografiu detských mušlí z mušlí. Z mušlí môžete robiť korálky, aplikácie, rozsiahle remeslá. Všetko závisí od typu umývadiel.

Najjednoduchším použitím mušlí je ozdobiť rám s obrázkom alebo fotografiou. Tento rám bude dobrým doplnkom k fotografiám z mora.

Základom remesiel je drevený alebo plastový rám požadovanej veľkosti. Pomocou lepiacej pištole s tavným lepidlom alebo lepidla „Moment“ prilepte škrupiny na rám a krásne ich usporiadajte. Keď lepidlo zaschne, mušle môžu byť natreté alebo jednoducho potiahnuté lesklým lakom. Bude to veľmi štýlové.

Je možné ozdobiť mušle sviečkou, vázou, tienidlom lampy. A môžete vytvoriť panel, ktorý dá miestnosti kúzlo leta a pripomenie vám dovolenku. Základom panelu je hrubá lepenka, preglejka, pena.

V remeselných obchodoch nájdete polotovary pre panely rôznych tvarov. S pomocou lepiacich škrupín sa fixuje na báze v požadovanom zložení. Potom, čo môžu byť natreté alebo natreté lakom, aby sa zachovala ich prirodzená krása.

Ak si to želáte, môžete z mušlí urobiť špeciálny talizman - „dychovú hudbu“. Je to feng shui prvok, ktorý znižuje úroveň negatívnej energie vdom prináša majiteľovi veľa šťastia a pohody.

Urobiť tento talizman je jednoduché. Najprv sa v každom umývadle vytvorí malý otvor. Potom sú mušle navlečené na tenkej vlasec. Mušle musia byť rozložené po celej dĺžke vlasca. Každé umývadlo je upevnené uzlom.

Niekoľko segmentov rybárskeho vlasca s mušľami je pripevnených k bambusovej tyči po celej jej dĺžke. Potrebujete prísť s držiakom na zavesenie suvenírov. Sme visieť - a vychutnať si hudbu vetra.

Remeslá z položiek odpadu

Hlavné pravidlo ručnej výroby: neodhadzujte niečo, čo môže byť užitočné pre tvorivosť. Prakticky všetko, čo ste pripravení odoslať do koša, je veľmi užitočné na výrobu originálnych vecí. Neverte? Tu je živý príklad.

Staré CD sa môžu, ako by kúzlo, premeniť na krásny panel, magnet na chladničke alebo hračku na vianočný stromček. Natrite disk svetlými akrylovými farbami, pridajte panely s korálkami alebo hlinenými figúrkami, nalakujte a ozdobte steny detskej izby.

Pripojte magnetickú pásku na zadnú stranu disku - toto je doplnok vašej zbierky magnetov. Disk zakryte lesklým papierom, zaveste ho na stuhu a odvážne ho zaveste na vianočný stromček.

Plastové riady, nádoby z láskavejších prekvapení, obaly z vajec z kurčiat a nakoniec staré pneumatiky a kolesá z automobilových kolies - to nie je úplný zoznam vecí, ktorým môžete dať druhý život.

Na záver Vám ponúkame výber fotografií ručne vyrobených predmetov.

Buďte kreatívni svojou dušou, nebojte sa snívať - ​​a váš dom bude plný jasných farieb.

Foto DIY vlastnými rukami