DIY suveníry: krok-za-krokom návod na vytvorenie domáce darčeky + 91 fotografií

Akékoľvek veci a produkty, ktoré boli vytvorené ľudskými rukami, majú jedinečnú energiu. Popularita ručne vyrábaného tovaru sa v súčasnosti zvyšuje.

Veľa ľudí vo svojom voľnom čase chceli niečo urobiť vlastnými rukami, šiť, splietať a vyrezávať z dreva.

Ak chcete vytvoriť slušný zdroj príjmov z bežného koníčka, musíte naozaj milovať svoje podnikanie a mať príslušný obchodný plán.

Existuje mnoho príležitostí pre ľudskú prácu, ktorá môže vytvárať stabilný príjem.

Technológia decoupage

Decoupage je technika lepenia rôznych povrchov kúskami papiera alebo tkaniny, ktoré sú potom potiahnuté lakom. V tomto prípade sa vyžaduje veľmi málo materiálov a zariadení: papierové a látkové utierky, lepidlo, nožnice, rôzne kefy.

Ak chcete kúpiť štartér decoupage set, budete musieť zaplatiť asi 10 tisíc rubľov. Potrebné kúsky papiera a papiera možno nájsť medzi priateľmi a príbuznými.

Práve preto, že remeselné umenie často potrebuje staré veci, tento druh príjmu sa stáva ziskovým, pretože nevyžaduje nákup drahých materiálov.

Dekorácia sviečok

Hospodárska súťaž na trhu dekoratívnych sviečok je pomerne veľká, pretože tento druh činnosti nie je vôbec nový. Rozvojom vlastnej technológie a dizajnu si však môžete vytvoriť nádherné suveníry vlastnými rukami vo forme jedinečných sviečok.

Na výrobu prvej šarže sviečok budete musieť minúť asi tisíc rubľov, ktoré pôjdu na:

  • získavanie surovín - spravidla sa konvenčné sviečky tavia parnou metódou;
  • nákup farby - môžete použiť obvyklú detskú farebnú kriedu;
  • výroba foriem z balíkov tetra-pak. Alternatívne sú potrebné formuláre zakúpené v obchodoch.

Pri výrobe sviečok by sa mali dodržiavať pravidlá bezpečnej práce, pretože voskové a parafínové páry uvoľnené počas tavenia sú nebezpečné pre požiar.

Floristické kompozície

Unikátne individuálne aranžmány dnes stoja okolo päťtisíc rubľov. V tomto prípade náklady na takéto kytice bude asi 2 tisíc.

Vlastné kvetinové kompozície sa používajú na svadby, výročia a iné oslavy. Jedinou nevýhodou takéhoto podnikania je hľadanie klientely, pretože kvety sú produktom podliehajúcim skaze, kytice sa vyrábajú skôr, ako sa objednávka okamžite vydá klientovi.

Šité kukly

Ženský sex v každom veku rád vyučuje bábiky ako dary. Pre dojčatá je to skvelá hračka, pre dospelé dámy to môže byť exkluzívny model v kolekcii bábik.

Vysoko kvalitná a jedinečná práca medzi vyšívanými bábikami je veľmi žiadaná.

Aby bolo možné začať výrobu bábik od nuly a robiť naozaj kvalitné kvalitné suvenírové bábiky, je potrebné zorganizovať malú dielňu na šitie, ktorá bude vybavená:

  • jednoduchý šijací stroj,
  • s nožnicami, paleta farebných nití, ihly,
  • rôzne textilné plátna a plnivá.

V priemere je nákladová cena hotového kukly 500 rubľov, pričom maloobchodná cena je 2 000 rubľov.

Suveníry z dreva

Suveníry z dreva môžu byť reprezentované ako veľmi miniatúrne dekorácie a veľké vyrezávané panely a nábytkové kompozície. Materiál na výrobu je drevo a nájsť ho na akejkoľvek systémovej základni nie je ťažké. Cenné stromové inštancie je ťažšie nájsť.

Ak chcete začať svoj vlastný podnik vo výrobe drevených suvenírov, musíte vyvinúť a vytvoriť prvú zbierku. Intenzita jeho predaja je daná dopytom po konkrétnych kópiách. Potom môžete začať proces hromadnej výroby.

Odznaky a kúzla

Výroba exkluzívnych čačky môžeZapojte sa do osoby, ktorá má zručnosti v zámočníctve.

V tomto prípade je potrebné mať k dispozícii špecializované vybavenie vo forme zveráka, stroja, prírezov a materiálov. Výška počiatočnej investície bude od 30 do 40 tisíc rubľov.

Ohraničovanie

Veľmi krásne remeslá a suveníry sa získavajú z korálkov a perál. Pre takýto prípad je potrebné minimálne množstvo vybavenia a materiálu: stroj, korálkové súpravy, vlasce, korálky.

Celková výška finančných prostriedkov bude približne jeden tisíc rubľov. Môžete vytvoriť rôzne druhy šperkov z korálkov, vyšívaných tkanín a vytvoriť kvetinové aranžmá.

Keramické výrobky

Obchody sú plné keramiky, ale nemajú teplo, ktoré je k dispozícii v manuálnych kópiách. Hlavnou vecou v tomto podnikaní je prítomnosť ílového ložiska v blízkosti priamej výroby.

Aj prítomnosť špeciálneho pekáča je nepovinná, pretože je možné sušiť malý výrobok v bežnej peci.

Pletené doplnky

Všetky pletené výrobky, či už odevy alebo doplnky, majú jedinečnú osobnosť. Preto sú takéto gizmos oceňované spotrebiteľom, takže tento obchod je pomerne ziskový.

Ak chcete vytvoriť pletené predmety, stačí si kúpiť priadzu a háčiky alebo pletacie ihlice. Ale pre priemyselnú výrobu budete potrebovaťpletací stroj, ktorý stojí asi tisíc dolárov.

Okrem koníčkov prezentovaných ručne vyrobenými fotografickými suvenírmi ukazujú, že aj dnes môžete robiť:

  • výroba šperkov,
  • košíky na tkanie a krabice z prútia,
  • navrhovanie kníh a obalov pomocou scrapbooking techniky,
  • výroba čokoládových suvenírov.

Predaj ručných suvenírov

Okrem otázky, ako urobiť suvenír, musíte premýšľať o tom, kde ho predať. Existujú dva spôsoby, ako predávať ručne vyrobené veci.

Prvým je obchod v obchode. Ručne vyrábaní majstri realizujú svoje remeslá v obchodoch so suvenírmi a oddeleniach. Zároveň tu nie je potrebná registrácia SP, LLC alebo certifikátov na výrobky.

Je tu však mínus - veľa konkurencie a zdieľanie príjmov s obchodníkom.

Druhou možnosťou je online predaj. Aj preto budete musieť stráviť veľa na vytvorení vlastnej webovej stránky (asi 10 tisíc rubľov). Propagácia a organizácia skupiny v sociálnych sieťach bude tiež stáť peniaze.

Existujú však miesta, ktoré umožnia kupujúcim a výrobcom suvenírov vyrobených zo sliepok stretnúť sa.

Tu budete musieť zaplatiť za prepravu tovaru poštou, pretože spotrebiteľ môže byť úplne v ktoromkoľvek meste našej krajiny.

Fotografie suvenírov vlastnými rukami