DIY umenie kovanie: funkcie a fázy kovania procesu (91 fotografií + video) \ t

Architekti a dizajnéri vo svojej práci často využívajú kované prvky. Prelamované kovové rošty, zatváracie krby alebo krásne stĺpiky na schodoch vyzerajú elegantne a vznešene.

Ak viete, ako vytvoriť a naučiť sa toto remeslo, môžete si vytvoriť originálne výrobky sami.

Táto lekcia je vhodná pre každého, kto má záujem o fyzickú prácu a je pripravený zoznámiť sa s technológiou a vlastnosťami výberu kovu.

Čo potrebujete vedieť o kovaní?

Kovanie je proces spracovania špeciálneho polotovaru. Jeho účelom je poskytnúť kovu požadované rozmery s tvarom. Tam sú kovanie za tepla a za studena.

Kapitán sa musí oboznámiť s oboma druhmi, aby poznal výhody a nevýhody každého z nich.

Metóda kovania za tepla

Pri horúcom procese je kovový blok veľmi horúci. V dôsledku toho sa kov stáva ťažným. Tepelné kovanie dáva obrobku potrebné rozmery a požadovaný tvar. Master má k dispozícii rôzne pracovné možnosti.

Ohrev kovového bloku má svoje mínusy. Po prvé, musíte vybaviťšpeciálna miestnosť. Budete si musieť kúpiť kováčsku pec, na ktorú budete musieť kúpiť palivo.

Musia sa dodržiavať predpisy o požiarnej bezpečnosti, je dôležité, aby kapitán vedel pracovať s ohňom.

Myšlienkou o teplotných podmienkach použitých v procese kovania môžete ľahko zvoliť požadovaný typ kovania.

Kovanie za studena

Kovanie za studena je proces s vysokým podielom ľudskej práce. Aby sa dosiahol požadovaný tvar z kovového polotovaru, je ohýbaný, lisovaný a zváraný. Technika vykonávania je o niečo jednoduchšia v porovnaní s horúcou metódou.

Na dielňu sa nevyžaduje veľa priestoru a na jeho usporiadanie nie je potrebné získať špeciálny kováč, stačí si kúpiť stroj na kovanie.

Proces výroby výrobku zahŕňa prácu s polotovarmi. Ak bola urobená chyba, nie je možné ju opraviť.

Výber kovu

Kovy s určitými vlastnosťami sú vhodné na ručné kovanie. Čím viac plastu je kov, tým ľahší je jeho tvar. Ťažnosť je však neoddeliteľne spojená s pevnosťou.

Zvýšenie ukazovateľa jedného ukazovateľa nevyhnutne znamená zníženie druhého ukazovateľa. Nákup prázdny, majster musí presne vedieť, čo je jej zloženie.

Prvky kovania sú vyrobené z medi, ocele, duralového alebo mosadze. Okrem toho sa môžu použiť aj zliatiny.Informácie o kovoch, ktoré sú ľahko kované možno nájsť v oceli a zliatiny Marochnik.

Aké nástroje sú potrebné na kovanie?

Zásoby sa líšia v závislosti od spôsobu kovania. Kovanie s kovadlinou, kladivá s kliešťami budú potrebné na kovanie za tepla.

Pri metóde za studena potrebujete nástroj „Gnutik“, ktorý umožňuje ohýbať obrobok pod uhlom a stroj „Snail“ na kovanie, ktorý môžete urobiť ručne. Posledný stroj umožňuje vytvoriť dekoratívne prvky s tvarom v tvare špirály.

Okrem základných nástrojov pre studenú metódu možno dodatočne použiť aj „baterku“, „vlnu“, „Twister“, stroj na krúžky a iné.

Moderný trh ponúka priemyselné stroje pre technologické operácie. Vo fotografickom kovaní môžete vidieť produkt vyrobený na stroji "Master 2" od spoločnosti MAH.

Ručné kovanie

Aby obrobok získal požadovaný tvar, musí kapitán vo svojej práci použiť rôzne techniky a metódy. Budete musieť získať rôzne nástroje a zvládnuť rôzne technológie.

Metóda kovania za studena nevyžaduje od kapitána veľké úsilie. Vykonajte nasledujúce kroky:

  • vytvorenie výkresu alebo načrtnutie dekoratívneho prvku;
  • nákup polotovarov;
  • proces kovania.

Dneskreslenie je možné vykonať pomocou počítačového programu nezávisle alebo objednať profesionálmi Projekt umožní začať počítať, koľko potrebujete na nákup kovových polotovarov.

Hlavné kované prvky predstavujú tieto skupiny: \ t

  • Paws. Na konci kovovej tyče je pripevnený určitý tvar.
  • Kučery. Konce tyče môžu byť ohnuté na jednej alebo dvoch stranách.
  • Prstene. Dekoračné prvky sú vyrobené z vetvičiek so štvorcovým alebo kruhovým prierezom.
  • Torsion. Vyznačuje sa otáčaním skrutky pozdĺž osi.

Používajú sa 3 spoločné technológie: kreslenie, ohýbanie a skrútenie.

  • Kryt umožňuje zväčšiť dĺžku kovového bloku, čím sa znižuje jeho prierez.
  • Ohýbanie umožňuje ohýbať akúkoľvek časť obrobku pod uhlom.
  • Krútenie je technológia, pri ktorej je obrobok skrútený pozdĺž osi. Na krútiaci stroj sa používa "Twister".

Všetky prvky sa zmontujú a upevnia zváraním. Tieto operácie sa vykonávajú na špeciálnej tabuľke. Domáce kovanie nevyžaduje špeciálne zručnosti.

Fotografie kováčstva