Do-it-yourself dekor: 73 fotografií skvelých nápadov zdobenie vecí doma

Akýkoľvek interiér bude zdobený ručne vyrobenými predmetmi. Niekedy pre ich vytvorenie nepotrebujete nič nadprirodzené, stačí, aby sa v babičkinom hrudníku hádala a bola múdra.

Tkaniny, krásne papierové obrúsky, šablóny a vzory na výzdobu, izbové rastliny, sušené konáre a listy, rôzne materiály pre remeselnú výrobu a oveľa viac nájdete v každej hosteske.

Teraz viac o niektorých technikách dekoru.

Prešívanie

Patchwork alebo patchwork je stará technika vytvárania textílií. V dedinách môžete stále nájsť staré patchworkové deky, vankúše, podlahové dosky.

Na výzdobu interiéru v rustikálnom štýle alebo detskej izbe bude táto technika veľmi vítaná. Okrem toho budú užitočné nielen handry z tkaniny, ale aj saténové široké stuhy.

Môžete šiť celú posteľnú bielizeň alebo použiť len patchwork, aby ste ozdobili jej centrálny fragment. V kuchyni sa táto technika použije na výrobu cvokov, koberčekov pre stoličky a stoličky.

Ikebana

ZaKompozitné kytice vhodné ako čerstvé rezané a sušené kvety a iné fragmenty rastlín. Pre ikebanu je tiež dôležité zvoliť správnu vázu alebo inú nádobu. Môže to byť aj plochý riad alebo stará kanvica s novým dekorom.

Na zdobenie konárov možno použiť umelé kvety na ozdobu, malé hračky, amulety, kamienky a dokonca aj kúsky farebných ceruziek.

Každá z dekorácií by mala uvádzať, v ktorej konkrétnej miestnosti bude stáť kytica: dekoratívne pomaranče - kuchyňa, hračky - detská izba a malé mydlové figúrky do kúpeľne.

Nápady na výzdobu stien

Bytové steny môžu byť „oživené“, ak je ich monotónna výzdoba matná a monotónna. Nápady na výzdobu stien zahŕňajú použitie širokej škály techník a objektov.

Kresby mladého umelca budú použité v detskej izbe. V obývacej izbe môžu byť steny premenené na umeleckú galériu. V spálni je miesto pre panel "rodokmeň" s fotografiami všetkých členov rodiny.

Malé police, umiestnené na stene vo forme ornamentu, budú nielen vykonávať dekoratívnu funkciu, ale slúžia aj ako úložný priestor.

Najjednoduchšie je vziať šablónu a položiť na stenu siluetu osoby alebo stromu s ovocím. Ešte jednoduchšie je kúpiť hotové samolepky na steny.

A pre tých, ktorí môžu kresliť, je ľahké premeniť stenu na úzky východna ulici alebo na pobreží s palmami alebo len potešiť dieťa s farebnými motýľmi cez kvitnúce lúky.

Výzdoba svietidla

Ak svietidlo svietidla podlahového svietidla alebo nástenné svietidlo vyzerá občas alebo dokonca občas stratilo svoj vzhľad, môžete ho aktualizovať alebo ho jednoducho nahradiť domácim.

Bude potrebná konopná niť, lepidlo, balónik. Musí byť nahustená na požadovanú hodnotu. Lano by malo byť navlhčené lepidlom a zabaliť polovicu gule, aby ste získali hemisféru. Navíjanie by malo byť prelamované. Koniec lana je tiež prilepený.

Po vysušení by lopta mala prasknúť a tienidlo by malo byť ozdobené dekoratívnymi kvetmi, motýľmi, stuhami alebo maľované sprejovou farbou.

Je možné urobiť úplne okrúhly tienidlo pre kuchyňu alebo altánok v rovnakej technike. Majster triedy zdobenie vlastný handshade možno nájsť na internete.

Nápady na výzdobu nábytku

Je často nákladné zmeniť starý nábytok na nové. Ale čo robiť, ak je starý nábytok stále dosť pevný a nezapadá do nového interiéru? Jeho vzhľad môže byť drasticky zmenený nezávisle.

Jednoduchá technika - decoupage. Na to budete potrebovať špeciálny papier s obrázkom alebo papierovým obrúskom.

Obraz sa aplikuje na povrch nábytku a kefy navlhčenej špeciálnym lepidlom na dekupáž a začne sa železo vložiť od stredu k okrajom. Ona je namočenálepidlo a fixované na povrchu.

Po vysušení je vo všeobecnosti ťažké určiť, ako sa obraz objavil na nábytku. Zostáva pokryť lakom.

Ročník komoda alebo príborníkov možno maľovať a maľovať vzormi z maľby Gorodets alebo Khokhloma. A aby sa zdôraznila jeho rarita, dal craquelure - kompozícia pre umelé starnutie povrchu.

Rustikálny štýl miluje vyšívanie. Na stole si môže zariadiť obrus, plášte na stoličkách a stoličky, obrúsky na príborník, záclony.

Vankúše na pohovku alebo koberec prinesú do interiéru vlastnú chuť. Nájdu miesto v kuchyni. Môžu byť vyrobené z tých istých kúskov, kusov kože, vyšívať vzor vlastnou rukou, používať detské džínsy a tričká a iné materiály.

Umelé kožušinové vankúše budú pôsobiť obzvlášť impozantne. K tomu môžete použiť aj vložku zo zimnej bundy.

V súčasnosti sú módne vankúše, z ktorých tvoria meno dieťaťa alebo mená novomanželov. Ale prečo si ich kúpiť, ak to dokážete vždy urobiť sami?

Nápady na vytvorenie panelov

Na fotografii krásnej výzdoby môžete často vidieť panely na stenách alebo nábytkových fasádach. To môže byť vykonané doslova zo všetkého, čo príde do ruky: rôzne obilniny, malé okrúhle kamene, kávové zrná, korálky, a dokonca aj skrutky, skrutky a matice.

Áno, áno, ak ich umiestniteZaložené chaoticky, pridávať kľúče alebo iné kľúče a iné kovové prvky a zakryť všetko striebornou farbou z plechovky, a potom ho umiestniť pod sklo, dostanete kreatívny panel, ktorý sa zmestí do hi-tech alebo štýlu interiéru. Rovnaký nápad je dobrý pre stolný stolík.

Vence

Ak niekto ešte nevie, ako si vyzdobiť vlastné ruky, tu je zaujímavý nápad - veniec. Môže byť vyrobený zo suchých rastlinných prvkov, vrátane tých, ktoré sa používajú pre vrecúška.

Je možné vytvoriť tematické vence: na Veľkú noc z prázdnych maľovaných vajíčok, na Nový rok a Vianoce z vianočných guličiek a kužeľov, na Deň rodiny a vernosť od sedmokrásky. No, na jeseň v kurze pôjdu listy všetkých kvetov a bobúľ žeriavov, brusníc, divokej ruže, dubových žaluďov a javorových semien.

Existuje mnoho nápadov na dekoráciu. Viac materiálov pre rôzne nápady. Je len potrebné naučiť sa ich stelesňovať a nebáť sa snívať.

Výzdoba fotografií vlastnými rukami