Do-it-yourself dekoratívne vankúše: 51 fotografií nápadov pre krásne pohodlie a pohodlie

Ako šiť vankúš vlastnými rukami? Každý o tom premýšľala. Vankúš je potrebný nielen na spanie, s ním si môžete urobiť dizajn bytu kompletný a originálny.

Po sledovaní fotografií domácich vankúšov na internete si možno myslíte, že krajčírstvo vyžaduje skúsenosti a talent. Ale keď sme pochopili proces vytvárania vankúša, ukazuje sa, že nie je vôbec ťažké.

Poďme zistiť, ako urobiť vankúš vlastnými rukami?

Najdôležitejšia vec, ktorú treba vedieť pred začatím práce

Skôr ako začnete šiť dekoratívny vankúš vlastnými rukami, musíte sa presne rozhodnúť, ako bude vyzerať. Ale je dôležitejšie vybrať si látku a výplň.

Ak chcete vytvoriť multifunkčný vankúš, je dôležité vybrať si tkaninu, ktorú možno ľahko vyčistiť. Plnivo by nemalo spadnúť do hustých hrudiek tak dlho, ako je to len možné, stráca svoju elasticitu.

Materiály. Látka

odolný, praktický a krásny vankúš, musíte si vybrať tú správnu tkaninu.

Po prvé, nemal by elektrifikovať a prilákať na seba všetok prach, dá sa ľahko čistiť pomocou vysávača.

Po druhé, materiál by mal zabrániť vniknutiu prachu do tesnenia. Prispôsobiť textílie:

  • Hodváb
  • Atlas
  • Krep Satin
  • Nábytkové poťahové látky
  • \ t
  • Calico
  • Bicykel
  • Ľanové tkaniny
  • \ t

Okrem propylénovej rohože sa môžu použiť aj iné tkaniny. Je klzká, drsná a tvrdá, takže nebude fungovať pre mäkký vankúš.

Balenie

Vankúš môže byť naplnený mnohými materiálmi. Môže to byť vata, vtáčia chmýří alebo perie, penová guma, syntetický zimovník, holofiber a mnoho ďalších.

Budeme sa zaoberať každým výplňou:

Bavlnená vata a syntetický zimovník sú umiestnené s veľkou rýchlosťou. Zároveň je takmer nemožné výrobok rovnomerne naplniť bavlnou.

Perie a páperie nie je vhodné nielen kvôli ťažkej dostupnosti, ale aj kvôli nedostatku pružnosti. Nikto nebude poraziť dekoratívny vankúš, ako spálňa, aby nepokazil krásny povrch.

Holofiber je ľahko dostupný a má dve formy: listy a nadýchané granule. List je drahší, môže byť nahradený lacnejšou penovou gumou. Holofiber je tiež veľmi vhodný pre vankúše. Slúži asi 10 rokov bez pošmyknutia.

Ďalšou možnosťou je okrúhly silikón.pelety. Sú najvhodnejšie pre detské vankúše, pretože sú hypoalergénne a dajú sa ľahko vylial, umyť, vysušiť a naliať späť cez malý otvor.

Dekorácie. Farba

Najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť interiér, je to s pomocou vankúšov rôznych farieb. Samozrejme, mali by byť vhodné pre interiérové ​​farby: nábytok, záclony alebo dokonca steny.

Niekedy je to zložitá úloha - dosiahnuť kombináciu - ale veľmi obľúbenú. Z vankúšov rôznych farieb si môžete vytvoriť súbor, ktorý bude klásť dôraz na všetky výhody interiéru.

Najzaujímavejšie je, že myšlienka s viacfarebnými vankúšmi je nielen jednoduchá, ale aj finančne dostupná.

Nezastavujte výber len na hladkých tkaninách, budem priaznivo vyzerať s materiálmi so vzormi a ornamentami.

Vytlačiť

V poslednej dobe sa čoraz populárnejšie stáva tlač na tkaniny. Prečo si nevytlačiť na vankúš? Toto je cenovo dostupná možnosť dekorácie pre váš produkt: ceny tlače nie sú príliš vysoké, vzor je stabilný a jasný.

S pomocou mnohých počítačových programov môžete urobiť dizajn vopred a dokonca vidieť, ako bude súbor vyzerať v interiéri.

Forma a fragment

Vankúše môžu byť vyrobené absolútne ľubovoľne. Neexistujú žiadne obmedzenia, hlavná vec je ukázať predstavivosť. plechovkapoužívať modulárnu techniku ​​šitia. Na tento účel sa vyrobí niekoľko jednoduchých súčastí, ktoré sa následne zašitia do komplexného výrobku.

Nevýhodu tejto metódy je pomerne ťažké čistiť. Musíte buď úplne rozobrať výrobok, alebo použiť nábytok vysávač.

Používa sa aj patchwork alebo patchwork. Najčastejšie berú kľúčový fragment a umiestnia ho do stredu. V kombinácii s ním sú fragmenty umiestnené na periférii. Jednoduché, ale veľmi pôsobivé!

Kľúčový prvok

Kompaktný kľúčový prvok dodáva ozdobným vankúšom eleganciu. Takýmto prvkom môže byť tlačidlo, strapce, luky a mnoho ďalšieho. Neexistujú tiež žiadne obmedzenia.

S pomocou kľúčového prvku je možné rafinovať výrobok zo skromnej tkaniny. S ním bude hotový výrobok vyzerať bohatšie a drahšie, takže môžete použiť technické alebo nábytkové čalúnenie látky, ktoré nemajú jasnú farbu.

Pletenie, výšivky, čipky

Pletené vankúše sa ťažšie vyrábajú, ako len vyšívanie látky. Musíte byť schopní pliesť alebo háčkovať - ​​to je remeslo náročné na prácu, ktoré vyžaduje starostlivosť.

Ako vyšívanie. Na vankúš, môžete steh každý predmet s saténový steh, kríž alebo stuhy. Aj tu všetko závisí od vašej zručnosti, predstavivosti a vytrvalosti.

Výrobok môžete ozdobiť aj čipkou. Samozrejme, kúpte hotové šnúrkyobchod je jednoduchší, ale bude oveľa výraznejší, ak urobíte čipku sami.

Len si predstavte tváre hostí, ktorí videli vankúše úplne vyrobené rukami.

Na výrobu vankúšov môžete použiť napríklad starý sveter. Účinok bude rovnaký ako pri nezávisle pripojenom prípade. Na želanie môže byť ozdobený rôznymi korálkami, gombíkmi a pod.

Vyšívanie na vankúšoch

Ako už bolo spomenuté, vankúš môžete ozdobiť akýmkoľvek vyšívaným pozemkom, ale nemôžete to urobiť žiadnou technikou, ktorú vlastníte.

Preto nie je korálek na vankúš. Prečo? Je to jednoducho nehygienické. Z perličiek bude problematické umyť všetky nečistoty, ale to, čo je v samotných perličkách, tam zostane navždy. A premýšľajte o tom, či to bude pohodlné ležať na takomto vankúši?

Cross-steh je najlepší, pretože je najodolnejší. Tento produkt môžete umývať bez toho, aby ste sa obávali, že vlákna sú lemované. Je možné použiť hladký povrch, ale pri praní sa vlákna oslabujú a kresba stráca svoju príťažlivosť.

Zo starých odevov

Takže si môžete vyrobiť vankúš zo starých svetrov a čo iného môžem použiť? Áno, čo! Staré tričká, svetre, tričká - všetko, čo ležalo vo vašom šatníku a čakalo na frontu na skládke.

Môžete dokonca použiť džínsy. Výrobok nebude taký mäkký, ale bude vyzerať veľmioriginál.

Číselné údaje

Tieto vankúše dokonale zapadajú do detskej izby. Môžu sa len postaviť na posteľ alebo dokonca na poličku, potešiť oko a dokončiť dizajn škôlky. Môžu slúžiť ako hračky alebo plniť svoj účel.

Vankúšová figúrka môže mať absolútne akýkoľvek tvar, pokiaľ sa vám a vašim deťom páči.

Veselé malé písmená

S pomocou takýchto vankúšov sa dieťa bude učiť písmená rýchlejšie. Často listy alebo čísla šiť na dovolenku. Písmená môžu slúžiť aj ako hračky.

Niekedy spanie na nich nie je veľmi pohodlné, ale v interiéri vyzerajú skvele.

Na výrobu veľkých písmen je lepšie použiť penovú gumu a okraje vyplniť len holofiberom. Týmto spôsobom môžete napchať veľké vankúše.

Hranice

Každá matka dieťaťa vie problém: ako chrániť dieťa pred šokom počas spánku v postieľke? Dieťa už bolo spasené pred pádom z postieľky, ale čo s týmito tvrdými stránkami, ktoré dieťa neustále zasiahne vo sne?

Na tieto účely môžete šiť aj vankúš! Pre dosky je najlepšia penová guma. Je tesný a nedovolí dieťaťu cítiť plot pri náraze.

Penovú gumu je možné potiahnuť mäkkou handričkou, na ktorú dieťa nebude alergické. Ak chcete držať bočný vankúš, je potrebné šiť tkaniny struny, s ktorými sa vankúš bude konaťv postieľke.

Akýkoľvek vankúš, bez ohľadu na jeho tvar, veľkosť a dizajn, dokonale zapadne do každého interiéru.

Ľahko robiť, nevyžadujúce špeciálne talent a zručnosti, tieto výrobky budú nudné a nudné byt originálne a útulné miesto na odpočinok.

Foto vankúše vlastnými rukami