Do-it-yourself dom veranda: nápady, ako stavať krásne + 85 fotografií

Nie je žiadnym tajomstvom, že stavba verandy v krajine nie je ľahká úloha, vzhľadom na to, že sa musí zmestiť do celkového vzhľadu budovy a byť skutočne funkčná.

Vo väčšine prípadov sa jedná o pôvodne zariadenú verandu, ktorá sa môže stať neobvyklou vizitkou pre dom.

Existuje široká škála možností pre konečnú fázu výstavby domu. Všetko záleží predovšetkým na tom, ako vidíte sami seba krásnu, skutočne verandu a aký rozpočet máte.

Zároveň je potrebné poznamenať, že ak máte záujem o to, ako urobiť verandu vlastnými rukami, potom je to celkom jednoduché a všetko, čo musíte urobiť, je prečítať si tento článok a možno použiť niektoré z tipov staviteľov.

Čo je veranda?

V podstate konštruktívna veranda postavená v súkromnom dome je najjednoduchším otvoreným priestorom s rebríkom, ktorý sa nachádza priamo pred vchodom do budovy. Veranda môže byť zároveň najrôznejšou formou, s dodatočným baldachýnom alebo bez neho.

Ak hovoríme o samotnej štruktúre, ktorá môže byť vybraná pre verandu a dizajn, ktorý ju definuje vo väčšine, potom môžu byť podmienečnerozdelené do troch hlavných typov: jednoduché, pripojené alebo vložené.

Posledný typ verandy je takmer vždy navrhnutý vo fáze výstavby domu.

Veranda najobľúbenejšieho jednoduchého typu je platforma, ktorá má nad sebou ďalšie kroky a prístrešok.

Počas výstavby tohto typu verandy je najťažšie naplniť potrebný základ, ktorý bude v každom prípade potrebný, aj keď je to ľahká konštrukcia a plánujete si vyrobiť verandu na drevo.

Priestranná veranda vyzerá veľmi podobne ako krásna vstavaná veranda, ale zároveň je často prestavaná a upravovaná rôznymi spôsobmi.

Nadácia - nadácia

Dôležitým bodom, na ktorý by ste sa mali pri kladení základov rozhodne zamerať, je to, že jeho hĺbka pri stavebných prácach sa musí nevyhnutne zhodovať s hĺbkou základov celej budovy. V opačnom prípade je po zrážaní pôdy celkom možné, že k deformácii dôjde úplne v celej štruktúre verandy.

Ak sa však po vyzrážaní pôdy štruktúra posunie smerom k domu, zničenie začne od založenia verandy. V tomto prípade sa vymaľovanie neuskutoční a nebude možné stavať verandu od samého začiatku.

Určite vybudujte špeciálny základpozornosť by mala byť venovaná hydroizolácii vybudovanej nadácie.

Odrody verandy pre budúci domov

Pred výstavbou verandy je nevyhnutné, aby ste sa rozhodli, aký materiál sa vám najviac páči. Najčastejšie je to buď betón, drahý kov alebo kameň, klasická tehla, dostupné drevo.

Keďže sa rozhodli urobiť verandu v dome z dreva, mnohí jednoducho dúfajú, že je to najjednoduchšia a cenovo najprístupnejšia možnosť, dokonca ani nevedia o veľkom počte nuancií.

Je to fotografia verandy z dreva, ktorú možno ľahko nájsť v rôznych časopisoch viac ako v iných. Je to spôsobené tým, že mnohí považujú drevo za tradičný materiál.

Na výstavbu takejto verandy je potrebné len minimálne stavebné zručnosti, okružná píla, ako aj stavebné námestie.

Ak je to možné, najlepšie je použiť ako materiál smrekovec alebo akékoľvek ihličnaté druhy. Vyznačujú sa dobrými ukazovateľmi pevnosti a sú tiež ľahko zvládnuteľné.

Po špeciálne vyrobenej impregnácii už nebude materiál horší, napríklad materiál z akejkoľvek inej pevnej horniny.

Nad verandou by ste sa mali určite starať o priezor. To nielenže ochráni schody a ich dôvody pred rôznymi zrážkami,ale tiež umožňuje zaujímavo zariadiť drevenú verandu v krátkom čase bez vážnych finančných investícií.

Fotografie rôznych kôlní možno nájsť aj na internete av časopisoch venovaných výstavbe rôznych vidieckych domov.

Fotografie verandy vlastnými rukami