Do-it-yourself fotorámčeky - 62 fotografií kreatívnych techník dekorácie na stenu

Je vždy príjemné prezerať fotografie, ktoré zachytávajú nezabudnuteľné chvíle zo svojho života. Či už je to svadba, narodenie dieťaťa alebo len fotografia na lavičke v jesennom parku.

A aby cenné rámy nezmizli, snažíme sa ich starostlivo uchovať, preto môže byť vhodný fotorámik. To môže byť zakúpené v obchode, ale na to sám je oveľa príjemnejšie.

Odporúčania na zhotovenie fotorámika vlastnými rukami

Aby rám nepotreboval drahé materiály, s najväčšou pravdepodobnosťou máte všetko, čo potrebujete doma.

Na začiatku je potrebné rozhodnúť, na čom bude základ.

Vhodné pre toto:

  • Farebný papier alebo obyčajný papier;
  • Odolná lepenka;
  • Drevovláknité dosky, drevo atď.

Pre tie ženy, ktoré majú viac skúseností, nebude ťažké vytvoriť základ pre fotorámik z prípadu starých hodiniek, krabičky zápaliek, konárov, tyčí, plastových vidlíc alebo lyžíc, diskov.

Čím väčšia je rôznorodosť materiálov, tým zaujímavejšia bude práca. Najobľúbenejším materiálom je drevo a lepenka.

Papierový fotorámik

Ak máte k dispozícii kúsky tapety, môžu slúžiť ako dobrý základ pre vytvorenie veľkého fotorámčeka. Tiež vhodný monochromatický farebný papier, ktorý v prípade potreby môže byť natretý farbou, ktorú potrebujete.

Na tento účel môžu byť vhodné aj noviny. S pomocou pletacích ihiel otočiť do trubice, splietať rám, potom tvoria rám a maľovať s jasnými farbami.

Fotorámik z kartónu

Kartón bude najspoľahlivejším základom fotorámika. Nakreslite podrobnosti šablóny pre budúci rámec. Ak chcete, aby fotorámik visel na stene, pripevnite malú slučku z hrubých nití na zadnú stenu.

Ak chcete obdivovať fotografiu na pracovnej ploche, vytvorte si footboard. Ozdobte lepenku kvetmi, hviezdami, srdiečkami, motýľmi, ktoré sú pripravené z farebného papiera vopred.

Nezabúdajte, že prekročenia počas dizajnu môžu vyzerať škaredo. Ak papier obsahuje krásny vzor, ​​potom už nemusíte pridávať dekorácie.

Fotorámik vyrobený z dreva

Ak sa rozhodnete urobiť drevený rám, potom na to potrebujete tyče a konáre. Na začiatku premýšľajte o tom, aká veľkosť bude fotorámik, pretože na ňom bude závisieť šírka a dĺžka zdrojového materiálu.

Ako záväzný prvok bude slúžiť organza alebo lano. Práca netrvá dlho, ale procesTvorba bude zábavná a zaujímavá.

Tkanie z vŕbových, vŕbových alebo vinárskych vetiev si vyžaduje určité zručnosti, preto táto práca presahuje silu každého.

Vynikajúcim materiálom pre fotorámik môžu byť zmrzlinové tyčinky. S pomocou nich si môžete vytvoriť svoje vlastné jedinečné tvorivé dielo.

Fotorámik z iných dostupných nástrojov

Udržujte farebné karty, ktoré sú skvelé pre dekoráciu. Majster techniky quilling a svetlé práce poteší dlhú dobu.

Môžete tiež použiť viacfarebné obrúsky, narezať ich na malé štvorčeky, otočiť do malých hrudiek, pripojiť ich k podkladu lepidlom. Táto práca nie je ťažká, ale namáhavá aj pod vplyvom dieťaťa.

Na zdobenie sú vhodné aj rôzne kúsky tkaniny. Ak napríklad ozdobíte kartónový rám džínsovinou, bude to vyzerať veľmi štýlovo a kreatívne.

Na fotorámik môžete tiež vložiť figúrky z listového cesta. Na dekoráciu je možné použiť nepotrebné perá, plastové rúrky, ceruzky, úlomky z rozbitej vázy, kolieska a oveľa viac.

Prírodné materiály (suché lístie, kvety, šišky, škrupiny z orechov, drevené štiepky, farebné malé kamene, mušle) sú pre fotorámčeky prirodzenejšie a prirodzenejšie.

Experimentujte s jedlom, ozdobte rám ryžou, pohánkou, hráškom, fazuľou, kukuricou alebo slnečnicovými semienkami.

Použitie pri výrobe cestovín (rohy, hviezdičky, rezance alebo špagety). Na rám vyzeral farebnejšie, je potrebné maľovať farebnými farbami.

Zo všetkého, čo nám bolo povedané, môžeme uzavrieť, aby sa fotorámik stal krásnym a jedinečným, pretože na to budete potrebovať akýkoľvek dostupný materiál, svoju predstavivosť, nápad a túžbu.

Fotorámčeky s vlastnými rukami