Do-it-yourself konferenčný stolík: kroky na vytvorenie majstrovského diela! 64 fotiek inštrukcií

Nákup drahého nového nábytku je finančne nákladnou možnosťou. Ako alternatíva pre tých, ktorí milujú exkluzívne a nezvyčajné detaily interiéru, vhodné pre spôsob ručnej výroby.

Potrebné sú minimálne skúsenosti s nástrojom, predstavivosť a tvorivé myslenie.

Môžete začať s výrobou konferenčného stolíka, ktorý používa rôzne neobvyklé materiály a materiály.

Hotový výrobok ozdobí a diverzifikuje každú miestnosť, obývaciu izbu alebo detskú izbu. Nezvyčajný nábytok je často inštalovaný v vidieckych domoch a na letných verandách, kde zdôrazňuje štýl a prináša požadovanú atmosféru.

Nástroje a materiály

Základom budúcej tabuľky je materiál, z ktorého sa plánuje vyrobiť stôl. Možnosti pre nastavenie fantázie, zvážte ich nižšie.

Okrem toho bude práca vyžadovať tieto nástroje: \ t

 • kladivo;
 • nožnice;
 • kliešte;
 • upevňovacie prvky (klince, skrutky atď.);
 • stolársky stôl so súpravou nožov (ak existujú) alebo pilou.

Práca na stolárskom stole si vyžaduje ďalšie zručnosti. Ak sú k dispozícii, môžete použiťsekáč, rezač a hoblík. Pri práci so stromom s ich pomocou bude možné vykonávať jemnejšiu prácu.

Pomocou ostrého rezača alebo sady špeciálnych nožov je možné šikovne ozdobiť konferenčný stolík.

Je potrebné skladovať dodatočné materiály, ako napríklad: \ t

 • lepidlo;
 • lak;
 • brúsny papier;
 • farba (výhodne vo forme spreja);
 • základný náter;
 • dekor (tkanina, viacfarebný plast, čipky, detaily zo skla atď.).

Pravidelné noviny, tapety, kartón alebo plastové fólie pomôžu udržať priestor uprataný a uprataný.

Drevený konferenčný stolík

Najbežnejším materiálom pri výrobe nábytkových konštrukcií je drevo. Aj keď ho vyberiete ako základ, tvorca má niekoľko možností.

Výrobok možno vyrábať z: \ t

 • palety;
 • celý pahýl;
 • guľatiny.

Krásny a praktický konferenčný stolík vyrobený z paliet sa vykonáva v niekoľkých fázach:

 • V prvej etape je potrebné určiť rozmery budúcej tabuľky a vykonať označenie na paletách.
 • Rez jadra palety. Je dôležité poznamenať, že vonkajšia strana by mala byť hladká a rubová strana by mala byť vytlačená.
 • Ošetrte nohy pôdnou zmesou a nechajte ich uschnúť.
 • Na všetkých stranách natrite dosku. Tónovanie je možné vykonať v niekoľkých vrstvách. V tomto prípade musí byť každá vrstva ošetrená jemnozrnným brúsnym papierom.
 • Posušenie všetkých častí, upevnenie prvkov kovovými upevňovacími prvkami: klince, skrutky atď.

Urobiť stôl z jedného pňa je ešte jednoduchšie. Ťažkosť spočíva vo výbere kusu dreva, ktorý je vhodný z hľadiska veľkosti a tvaru. Z hľadiska estetiky pre takýto stôl sa hodí borovica, breza alebo topoľ. Voľba by mala byť zastavená na rovnomernom a širokom stupni s neobvyklými krúžkami.

Materiál môže byť aplikovaný rôznymi spôsobmi v závislosti od veľkosti tabuľky:

 • krátke s tenkými kovovými nohami;
 • médium, kde je podopretá základňa pňa;
 • nízko na kolesách.

Podľa myšlienky umelca môže byť pahýľ vystavený minimálnym zmenám, pričom sa obmedzuje na maľovanie alebo lakovanie. Ak chcete dať klasický vzhľad výrobku pomôže brúsenie a inštaláciu kolies.

Ďalšou možnosťou pre milovníkov prírodného štýlu, kávy alebo konferenčného stolíka z guľatiny. Jeho výroba sa výrazne nelíši od predchádzajúcich verzií.

Vzhľad hotového výrobku závisí takmer výlučne od vzhľadu pripraveného dreveného rámu. Varianty sa môžu líšiť v šírke a expresivite kruhového vzoru.

Po prvé, musíte zaobchádzať s guľatinou kusom kože. Ak chcete zachovať najprirodzenejší vzhľad, nechajte kôru po stranách a dole. Nohy z kovu alebo zo starého stola dodajú prísnejší obraz. Ak je to žiaduce, môžu sa tiež vyrobiť podperystrom.

Urobiť konferenčný stolík z dreva nie je náročná úloha. Takýto výrobok robí určité množstvo nedotknutého a prirodzeného pohodlia v domácom prostredí.

Konferenčný stolík na drevotrieskové dosky

Exkluzívny nábytok na báze drevotrieskových dosiek je ekonomickou možnosťou pre tých, ktorí chcú pracovať na samotnom výrobku. Táto fotografia konferenčného stolíka ukazuje, že takýto nábytok nie je v žiadnom prípade horší ako drevený výrobok.

Je potrebné začať pracovať na vypracovaní návrhu budúcej tabuľky. Hotové vzory základne a nôh sa aplikujú na list drevotrieskovej dosky a načrtnú sa ceruzkou a potom sa poškriabajú pozdĺž obrysu klincom.

Teda musíte znížiť dve dosky, z ktorých jedna bude povrch stola, a druhá - spodná polica. Musia pripevniť príruby a upevniť kolesá skrutkami.

Z dôvodu ich spoľahlivosti je vhodnejšie používať gumené kolesá. Sklenená polica medzi pracovnou doskou a základňou umožňuje rôznorodý vzhľad. Lakovanie ochráni vec pred predčasným zničením.

Môžete si vytvoriť takýto stôl zo starého nepotrebného nábytku. Dekoračné prvky pomôžu aktualizovať a vdýchnuť nový život do starého prvku interiéru.

Existuje mnoho zaujímavých možností pre konferenčné stolíky vyrobené zo: skla, chladiča, okien a kníh, predných dverí, skrine alebo zásuviek z komody, kufra, cievky (kábla) atď.a zmysel pre štýl.

Zdobenie

Dekor konferenčného stolíka je posledným a vysoko zodpovedným štádiom práce. Všetky nápady, ktoré sa zmestia do vnútra miestnosti, urobia.

Zvážte najvhodnejšie a naj harmonickejšie možnosti:

Stôl vyrobený z paliet, pňa alebo guľatiny bude zdobený vyrezávaným obrázkom. Stolová doska môže byť vyrobená nie z pevného skla, ale z rôznych lepených kusov.

Použitie tkaniny v dekore by malo byť čisté. Na tento účel je vhodný materiál s riedkym vlasom. Použite svoj starý náter ako základ a zaistite malými klincami a nitmi.

Ročník poznámky pridá lemované šnúrky a pásky okolo obvodu položky. Zdá sa, že obrus je pokrytý konferenčným stolíkom.

V poslednej dobe sa používanie povrazov a hrubého konopného lana stalo módnym trendom. Opravte to celkom jednoducho. Je potrebné namazať povrch stola lepidlom a pevne zalomiť základňu a nohy stola.

Mosaic dekor vyzerá svetlé a nezvyčajné. Extra lesk bude pridaný lakovaním povrchu.

Povrchová úprava Decoupage. Tento typ dekoru umožňuje umiestniť akýkoľvek obraz na povrch stola. To bude vyžadovať špeciálne obrúsky na dekupáž. Kvalita výsledku závisí od dostupnosti potrebných vedomostných zručností.technológie.

Pri každej dekorácii je dôležité zvážiť praktickosť hotového konferenčného stolíka a jeho stabilitu. Aplikujte na tento dodatočný spojovací materiál, na spracovanie škvŕn a lakov.

Realizácia myšlienok v praxi nie je zložitá, ak sa k procesu pristupujete s inteligenciou, predstavivosťou a veľkým nadšením.

Fotografie konferenčného stolíka vlastnými rukami