Do-it-yourself loď: ako vybudovať silnú loď? Výkresy, schémy, stavebné a spracovateľské projekty + 87 fotografií

Lov a rybolov je obľúbeným povolaním mnohých mužov. Sadnite si s rybárskym prútom, skoro ráno v hustých rákosiach, špeciálny romantický rybár.

Prostriedky rybolovu na rybolov a len na chôdzu používajú rôzne druhy - gumu, hliník, lode z PVC a dokonca aj preglejku.

Každý, kto by mohol kúpiť plavidlo, keby tam boli peniaze, ale ako urobiť loď vlastnými rukami? Povieme to v našom článku.

Plavidlá vyrobené z preglejky

Domáce preglejky loď je veľmi ľahké, pohodlné použitie a oveľa lacnejšie ako v obchode.

Najdôležitejším prípravným momentom v konštrukcii sú nákresy lode. S presnými výpočtami, v budúcnosti nebudete musieť tráviť čas a úsilie na prepracovanie a montáž výrobku.

Výpočty

Ponúkame vám jednu z možností výpočtu. Prenesením výkresov na papier dostaneme šablóny všetkých potrebných častí lode v plnej veľkosti. Teraz môžete "vyrezať" náš výrobok, a rezané obrobok s elektrickou skladačky. Po prijatí všetkých rezaných častí môžete začať lepenie.

Po prvé, spájame nosné konštrukčné prvky,priečna časť (zadná časť) a rámy (priečny okraj trupu). Potom je dno a boky pripevnené k priečniku, ako je to na lodi.

Na spojenie všetkých častí použite epoxidovú živicu a laminátovú pásku. Tieto materiály nielenže spoja všetky časti konštrukcie, ale vytvoria aj vodotesný spoj.

Spojenie lode

Upevnením preglejky na bočné konštrukcie môžete pokračovať v spevňovaní uhlov medzi stranami a spodnou časťou. Urobte to s pomocou drevených rohov, potom choďte na utesnenie švov.

Na získanie materiálu na zošívanie sa epoxidová živica a aerosól zmiešajú v rovnakom pomere. Ďalej, švy nie sú len mazané, ale naplnené touto zlúčeninou.

Po vyschnutí celej konštrukcie je možné sedadlo upevniť. Ak má loď motor, upevnite kryt priečnika a nosa.

Vonkajšia časť lode tiež vyžaduje spracovanie, je potrebné prilepiť všetky vonkajšie švy, tiež pomocou živice a laminátovej pásky, po vysušení musí byť povrch brúsený. Potom sa natrie a natrie.

Odstránenie škôd v nafukovacom člne z PVC

Ak už máte nafukovací čln a aktívne ho používate, potom sa určite vyskytnú momenty úniku v dôsledku prepichnutia alebo odrezania materiálu vozidla. Obnova lode z PVC nie je vôbec ťažká, je to jednoduché v podmienkach Spartanu a dokonca aj na vode.

Samozrejme, aby sme sa zlepšiliVýsledkom je, že v dielni musíte mať čas a opraviť. Keď je únik odstránený, lepidlo schne, v ideálnom prípade po dobu 3 dní, aj keď nie je čoho báť, ak použijete loď za deň.

Ak bola loď opravená vo vode, všetko musí byť po návrate prepracované, pretože páska rýchlo a bez dodržiavania náplasti netrvá dlho.

Ak k prepichnutiu došlo pri rybolove alebo poľovníctve, použite len súpravu na opravu chýb, ktorá je súčasťou súpravy na loď.

Generálna oprava lode

Pre generálnu opravu lode, ktorú potrebujete:

  • Súprava na opravu (súčasťou dodávky);
  • Nožnice;
  • valček;
  • Ceruzka;
  • Odmasťovacie rozpúšťadlo;
  • Sušič vlasov;
  • Kefa na lepidlo.

Vystrihnite náplasť, ktorá má okrúhly tvar z náhradnej tkaniny. Mal by byť väčší ako 4-5 cm.

Opravené miesto rozložte na rovný povrch, odstráňte nečistoty a odmastite rozpúšťadlom. Nasaďte náplasť na dieru a krúžte okolo nej ceruzkou, namažte oba povrchy PVC lepidlom a nechajte uschnúť.

Po 15–20 minútach postup zopakujte a znova nechajte čas na sušenie. Po 5 minútach môžete obnovenie spustiť priamo. Dotknite sa povrchu náplasti prstom, mal by sa mierne prilepiť.

Potom aktivujte lepiaci povrch,zahrejte náplasť samotnú a miesto vpichu, sušič vlasov je na to ideálny, stačí konať rýchlo, aby lepidlo nevyschlo.

Teraz môžete aplikovať povrch na seba lepiacou stranou a jemne vypudiť všetok vzduch, aby sa náplasť nažehlila valčekom. Po ukončení sušenia aspoň jeden deň.

Na záver nášho článku môžeme povedať, že nie je potrebné veľa venovať na nákup alebo opravu lode. S určitým úsilím si môžete vychutnať svoju obľúbenú vec.

Foto lode vlastnými rukami