Do-it-yourself rybárske potreby: 93 fotografií z šrotu

Mnoho začínajúcich rybárov uprednostňuje nákup rybárskeho výstroja v špecializovaných predajniach, je však potrebné pripomenúť, že zamestnanci týchto obchodov nie sú vždy skúsenými rybármi.

Súčasne nie je ťažba rybárskeho prútu ťažká. V tomto prípade rybár pozná všetky vlastnosti rybárskych prútov, ktoré vyrobil, nastaví prácu cievky pre seba a nemôže mať žiadne pochybnosti o úspešnom strate trofeje.

Druhy rybárskych potrieb a ich fotografie

Existuje pomerne veľký počet rôznych rybárskych zariadení, možno ich však rozdeliť do dvoch širokých odrôd: \ t

  • letný rybársky výstroj;
  • rybárske potreby na zimu (na rybolov na ľade).

Nováčikovia sú spravidla zvyknutí na rybolov v lete a plaváková tyč je pre nich klasikou. Robiť to nie je vôbec ťažké.

Výroba plávajúcich rybárskych prútov vlastnými rukami

Rybársky prút plavidiel sa vzťahuje na takzvaný rybársky výstroj. Je ideálny pre rybolov na malom rybárovivzdialenosti.

Aby ste si ho sami vyrobili, budete potrebovať: tyč s dĺžkou štyri až šesť metrov, dve rybárske vlasce (jeden tenší, druhý o niečo hrubší), platinu, plavák a háčik.

Začnite s prácou na rybárskom prúde. Fix na hlavnej linke (jeho priemer by mal byť 0,16-0,22 mm) hmotnosť, potom plavák.

Preprava sa musí skontrolovať, pretože toto zariadenie sa spúšťa do nádrže. Plavák musí byť úplne ponorený, s výnimkou antény, ktorá vyčnieva na jej povrchu.Ak je váha správna, slučka je vyrobená z dvojitého uzla na samom konci vlasca.

Ďalším krokom je zber vodítka. Po prvé, háčik je upevnený na rybárskom vlasci (je o 0,05 - 0,1 mm tenší ako hlavný v priemere). Na druhej strane vodítka (asi tridsať, maximálne päťdesiat centimetrov) urobte malú slučku.

Teraz ho musíte prepojiť s hlavnou linkou. Celková dĺžka zariadenia zvyčajne neprekračuje veľkosť tyče, alebo o niečo dlhšiu ako je táto, ale nie viac ako 50 cm.

Výroba rybárskych prútov

Prívodná tyč má v našej dobe veľký úspech, pretože vám umožňuje loviť v rôznych typoch vodných útvarov.

Je to o niečo zložitejšie ako robiť float, ale s malým úsilím to zvládne takmer každý.

Na výrobu podávačov sú potrebné: špeciálna tyč na podávač, navijak s cievkou, vlasec s celkovou dĺžkou jednej sto.až sto päťdesiat metrov, kŕmna žľab, protikrútová trubica, ešte jedna rybárska šnúra, háčik.

Najprv je potrebné starostlivo spojiť všetky prvky tyče spolu so zvláštnou pozornosťou na prietokové krúžky - mali by byť zarovnané na tej istej osi.

Potom je sedlo navijaka dokončené, na tento účel prechádza hlavné vedenie všetkými krúžkami tyče. Na samom konci hlavnej čiary vytvorte slučku a potom vykonajte jej spojenie s cievkou.

Opatrne otáčajte a otáčajte rukoväťou, čiara sa previnie na cievku. Z druhého konca linky tiež urobiť slučku, pripojený k nej snap. Najbežnejšou metódou je montáž s protismernou trubicou.

Následne musí byť trať vedená cez výslednú štruktúru a okamžite musí byť umiestnená uzamykacia guľôčka a vytvoriť slučky. V bode ohybu rúrky je potrebné pripojiť podavač, po ktorom sa hlavné vedenie pripojí k takeláži. Rybársky prút je pripravený!

Nezávislé spriadanie

Ľahko sa montuje a otáča. Má spravidla nasledujúce časti:

  • zvlákňovacia tyč;
  • rotujúci kotúč;
  • pletenka alebo mono;
  • vodítko;
  • návnada.

Najprv zostavte pradiacu tyč, potom k nej pripojte cievku, natiahnite čiaru a previňte jucievky.

Vodítko je zaistené pomocou akéhokoľvek rybárskeho uzla, o ktorom viete, po ktorom je k nemu pripojená návnada. Ak neplánujete používať vodítko - namontujte lyžicu priamo na vlasci.

Nezávislá výroba výstroja na zimný rybolov

Pri rybolove v zime sa najčastejšie používa niekoľko variantov výstroja, z ktorých takmer všetky môžu byť vyrobené ručne.

Rybársky prút na mormyshk patrí k tradičným a rozšíreným rybárskym zariadeniam pod ľadom. Táto pomôcka obsahuje: tyč na zimný rybolov s navijakom, mono, plavákom a háčikom s háčikom.

Zber takéhoto rybárskeho prútu môže byť veľmi rýchly, nespôsobuje veľa problémov. Na cievku je navinutých 20 až 50 metrov vlasca. Teraz stačí len pripojiť na rybársky prútik a prípravok je pripravený.

Rovnakým spôsobom sa zbierajú rybárske prúty na šklbanie dravých rýb. Zároveň musíte použiť silnejší prút a návnada zaujme miesto prípravku.

Pamätajte - pri výrobe rybárskeho výstroja musíte venovať pozornosť všetkým detailom, každej maličkosti.

Akýkoľvek uzol by mal byť navlhčený vo vode, linka by sa mala kontrolovať na pevnosť a cievka by sa mala ľahko otáčať. Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel si môžete urobiť akýkoľvek rybársky náčinie sami.

Fotografické rybárske potreby vlastnými rukami