Do-it-yourself Spinner - podrobné pokyny s príkladmi, ako robiť doma (150 fotografií nových produktov)

Všetky sociálne siete sú naplnené fotografiami rôznych spinnerov, takže nie je problém s otázkou, čo to je. Navyše, táto rotujúca vec sa stala trendom roku 2017 a rozmanitosť ich typov, možností a príležitostí nenechá nikoho ľahostajného.

Gramofóny majú rôznu cenu v rozmedzí od 29 rubľov až po niekoľko stoviek tisíc, ale je stále viac a viac populárne robiť ich sami. Je to zaujímavejšie a lacnejšie a „vlastná“ hračka je tiež jedinečná a neobvyklá. Ako urobiť spinner doma - prečítajte si tento článok.

Čo je to a na čo?

Spinner - originálna módna antistresová hračka, tiež označovaná ako ručný spinner a spinner. Zariadenie a mechanizmus jeho pôsobenia je jednoduchý: v strede je ložisko z kovu alebo keramiky a okolo neho je niekoľko lopatiek alebo váhových zlúčenín.

Pravda, hračky sa modernizujú, experimentujú s farbami, materiálmi, formulármi, reproduktormi a dokoncavloženie systému Bluetooth na synchronizáciu so smartfónom. Špirály v tme sa tiež rozšírili.

Obyčajní dospelí a psychológovia argumentujú o funkčnosti a výhodách spinningu gizmos. Ešte nedosiahli konsenzus, ale väčšina sa prikláňa k presvedčeniu, že spinneri majú tieto pozitívne vlastnosti:

 • Upokojuje sa v stresových situáciách;
 • Pomáha sústrediť sa;
 • rozvíja motorické zručnosti detí;
 • Základy nervového a duševného stresu;
 • Stáva sa vynikajúcou alternatívou k zlým návykom;
 • Spôsobuje túžbu zbierať a zbierať;
 • Podporuje sociabilitu.

Nebezpečenstvo moderných hračiek spočíva v jeho rastúcej popularite, keďže školáci začínajú vymýšľať a realizovať veľmi extrémne kúsky kvôli veľkolepým videám. Tiež gramofóny sú schopné odvrátiť pozornosť od štúdia, rozvíjať nezdravú súťaž.

Ak je však dieťa alebo dospelý nadšený myšlienkou vytvoriť spinner vlastnými rukami, potom tu môžeme hovoriť len o jeho nepochybnom prospechu. Vskutku, v procese, motorické zručnosti, logické myslenie sa určite vyvinie, a fantasy a tvorivé schopnosti dosiahnu novú úroveň.

Pokyny na to, aby sa spinerár vlastnými rukami

Duševne možno celý proces vytvárania pradenia rozdeliť do štyroch fáz: myslenie prostredníctvom dizajnu hračky, vypracovanie výkresu aprípravu potrebných materiálov a priamu prácu na výrobku.

Každá etapa je dôležitá, preto ju podrobnejšie zvážte.

Krok 1 - Myslíme nad modelom

Tu je potrebné rozhodnúť, aký bude váš budúci spinner: klasický alebo neobvyklý, papier, plast alebo železo, jednoduchý alebo zložitý a tak ďalej.

Na základe toho sa vytvorí algoritmus pre ďalšie opatrenia.

Krok 2 - Vytvorenie výkresu

"By eye" sa nedá vypočítať, takže je lepšie zobrazovať svoje predstavy a zručnosti pri vyvolaní kreslenia na kartón.

Ak sa vám nepáči práca s ceruzkou a papierom, pokračujte jednoduchým spôsobom a vyhľadajte hotové diagramy na internete, vytlačte si svoje obľúbené a začnite pripravovať materiály.

Krok 3 - Všetko, čo potrebujete

Materiály, z ktorých je možné vyrobiť odstredivý rozvlákňovač, sú nápadné v rôznorodosti, čo umožňuje vybrať najvhodnejšiu možnosť. Takže základom môže byť papier, kartón, elektrická páska, čipy, mince, drevené polia, detský návrhár alebo sóda.

„Nástroje“ pomôžu premeniť fantáziu na skutočnosť:

 • Ložiská;
 • Nožnice alebo kancelársky nôž;
 • Pero, ceruzka alebo fixka;
 • Lepidlo vhodné pre daný druh materiálu;
 • šperky (kamienky, kvaš, samolepky atď.);
 • Príspevky predrevoobrábacie (centimeter, ručná píla, skladačka, sekáč, brúsny papier, vŕtačka atď.)

Ložisko môže byť odstránené zo starého skateboardu, bicykla, ktorý nefunguje (práčka, tlačiareň, ventilátor) alebo ho kúpiť v obchode, kde sa jeho cena zvyčajne pohybuje medzi 20-50 rubľov. Priemer dielu je úmerný veľkosti budúcej hračky a hodnota 2 cm sa považuje za univerzálnu.

Je dôležité riadne pripraviť materiály na zlepšenie schopností výrobku. Takže ložiská zakúpené v obchode by mali byť zbavené továrenského maziva, pretože sú škodlivé pre hračku: škvrny na rukách a spomaľujú rotáciu.

Odstránenie cudzieho povlaku je jednoduché: krúžky na prach sa odstránia, ložiská sa nalejú benzínom do nepotrebnej nádoby a nechajú sa v kvapaline niekoľko minút, počas ktorých sa odporúča ich pretrepávanie.

Krok 4 - Začíname

Pri výbere a montáži náradia ste pripravení ísť. Nižšie sú najjednoduchšie a najľahšie konštrukcie rozvlákňovačov, ktoré pochopili, z ktorého zariadenia bude ľahké vylepšiť techniku ​​inými materiálmi.

Spinner na papier

V najjednoduchšom modeli gramofóny nahrádzajú ložiská osou a pevné teleso papierom alebo lepenkou. Rýchlo a jednoducho urobte z práčky papier:

 1. Pripravte si dva papierové štvorčeky o rozmeroch 15x15 cm (lepšie ako rôzne farby), špáradlo a uzávery z uzáveruperá;
 2. Preložte každý štvorec na polovicu a potom ohnite ich uhly šikmo;
 3. Usporiadajte dve časti tak, aby boli kolmé
 4. .
 5. Preložte trojuholníky smerom dovnútra nasledovne: najprv vpravo, potom zvrchu, potom doľava a dolná časť dolu, aby sa obalila pod prvou;
 6. Stred prepichnite špáradlom rozšírením otvoru o 1 mm;
 7. Upevnite tyč pomocou svoriek na oboch stranách osi a odrežte prebytočné konce.

Lepenka Spiner

Spinners bez ložiska zahŕňajú aj lepenkové výrobky. Pre trojlistový model urobíme kresbu štyroch kruhov v tvare trojuholníka na kartóne, vystrihneme dve kópie a štyri menšie kruhy. V jednej polovici umiestnime mince, ktoré sú vhodné pre priemer a prilepíme ich, a hornú časť upevníme zhora.

S manikúrovými nožnicami urobíme dieru v konštrukcii a podobne v dvoch malých kruhoch.

V jednom z kruhov zatlačíme 1 cm plastovej tyče guľôčkového pera, upevníme lepidlom, pritlačíme tyč do odstredivky a zatvoríme ju druhým krúžkom. Zostávajúce tretie a štvrté kruhy upevňujú vrch.

Ložiská a uzávery fliaš

Sofistikovanejšia verzia je model zložený z čiapok z plastových fliaš (od 4 do 7 v závislosti od počtu lopatiek) a štyroch ložísk.

Tiež potrebujú nástroje: lepidlo, vŕtačka, nôž, šmirgeľpapiera.

Technológia je nasledovná: \ t

 • Brúsime korky s brúsnym papierom, aby sme odstránili nerovnosti a drsnosť;
 • Vyrežte otvor tak, aby zodpovedal ložisku v axiálnom kryte;
 • Zostávajúce kryty usporiadame okolo stredu v rovnakej vzdialenosti od seba (pre väčšiu presnosť odporúčame použiť ďalšie kryty alebo papierové kreslenie);
 • Lepidlá medzi sebou lepíme a nezabúdame na hladký prechod medzi nimi a centrálnym vekom;
 • Vložte ložiská do zvyšných krytov, upevnite ich vnútornou vrstvou lepidla;
 • Vyzdobíme a ozdobíme výrobok.

Čistenie spina

Namiesto toho, aby ste si kúpili alebo kúpili nový spinner, môžete vždy opraviť ten starý.

Porucha je zvyčajne dvoch typov: poškodenie skrine a kontaminácia ložiska.

V prvom prípade prichádza na záchranu akékoľvek super lepidlo, kovovú guľôčku môžete čistiť WD-40 a alkoholom, pričom nezabudnite namazať ložisko syntetickým olejom. Vo všeobecnosti by sa mal dodržiavať nasledujúci algoritmus:

 1. Demontujte hračku upevnenú niťou upevnením dna a odvihnutím hornej časti.
 2. Ak je kryt pripevnený magnetmi, potom by ste mali zdvihnúť vrch s tenkým predmetom cez peeringový spoj a zdvihnúť ho.
 3. Uvoľnite ložisko jednoduchým odstránením plastovej alebo kovovej priehradky.
 4. Ak je diel pripevnený tesniacim prostriedkom, nie je potrebné ho odlupovať adostať to. V takýchto prípadoch sa celé telo čistí izopropylalkoholom.
 5. Nalejte na čistiaci prostriedok na gule a otočte ich špáradlom alebo zápalkou, aby sa kvapalina úplne a rovnomerne rozložila.
 6. Ložisko umyte, nechajte uschnúť, aby sa zabránilo vniknutiu prachu a prachu do vnútra. Môžete využiť sušič vlasov.
 7. Diel namažte jednou kvapkou oleja.

Každý si môže vyrobiť spinner doma, pretože jeho zariadenie je jasné a jednoduché a všetky dostupné materiály môžu slúžiť ako telo a otočná tyč.

Začať lepšie s papierovými modelmi, postupne zlepšovať svoje zručnosti a kto vie, aké funkcie a schopnosti obohatia vaša hračka s časom?

Fotografie moderných spinerov

) . 256).

Video inštrukcia, ako urobiť spiner doma