Do-it-yourself stoličky - 63 fotografií možností pre vytváranie stoličiek pomocou dreva a textilu

Každý rok stále viac a viac ľudí uprednostňuje vlastné domáce doplnky. Často je táto možnosť nielen ekonomická, ale aj jedinečná.

Odborníci tento trend silne podporujú, preto sa publikuje veľké množstvo rôznych katalógov, ktoré obsahujú nielen príklady dizajnu, ale aj diagramy a výkresy.

Najobľúbenejším produktom, ktorý ľudia preferujú, je obyčajná stolička.

V tomto článku budeme podrobnejšie zvažovať, ako urobiť kreslo z jednoduchých materiálov. Upozorňujeme na skutočnosť, že v tomto prípade nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti alebo schopnosti.

Druhy stoličiek

Pred priamym vykonaním práce vás pozývame, aby ste sa viac oboznámili s existujúcimi typmi opísaných produktov. Okrem stoličiek pre domácnosť existujú aj iné odrody, ktoré sa líšia svojím dizajnom.

Stojí za zmienku, že väčšinu z nich predstavuje skladací nábytok, pretože vďaka nemu môžete racionálnejšie a hospodárnejšie využívaťvoľný priestor.

Jeho náklady sa príliš nelíšia od ceny bežných stoličiek. Preto nie je prekvapujúce, že noví kupujúci uprednostňujú takéto nábytkové výrobky.

Sklopné stoličky

Skladacie stoličky sú považované za najobľúbenejšie z nich, ktoré môžu mať nielen klasický a starožitný dizajn, ale aj modernejšie. Stojí však za zmienku, že nezávisle navrhovanie tohto produktu je dosť ťažké.

Ak urobíte chybu pri nakláňaní operadla, alebo ak neskĺznete na zadných okrajoch sedadla v pozdĺžnych polohách, výrobok bude krehký.

Ak sa však rozhodnete urobiť takéto kreslo sami, dôrazne odporúčame, aby ste používali model s podporou dvojitého sedadla. Vzhľadom k tomu, že to vám umožní rovnomerne rozdeliť zaťaženie na celý produkt, tak to bude stále stabilnejšie.

Stoličky

Na druhom mieste v popularite sú plátené stoličky. Na rozdiel od skladania sú pevnejšie. Preto je úplne nevhodné ich používať na dlhé sedenie.

Najlepšou možnosťou by bolo použitie plátenných piknikových stoličiek. Samozrejme, môžete použiť preglejku. Avšak jeho hrúbka v zloženej forme sa bude zväčšovať.

Jediný spôsob, ako urobiť stavbu „mäkšou“, je jej konštrukciapridaním pláteného sedadla. Komplexnosť produktu sa plne vypláca s komfortom a pohodlím.

Niekedy sú milovníci dizajnérskeho nábytku vlastnými rukami braní na vytvorenie detských stoličiek. Často sú to obyčajná drevená stolička, ale mierne upravená. Niekedy sa dokonca zmenil na stoličku.

Stojí za zmienku, že počet úprav priamo závisí od schopnosti osoby, ktorá produkt vytvára. Vskutku, pre deti, v prvom rade, nie je dôležitý dizajn a počet úprav, ale pevnosť a spoľahlivosť výrobku.

Každý vie, že niekedy deti môžu zlomiť vec, ktorá sa zdala byť dostatočne silná, ale v skutočnosti sa ukázala byť dosť chabá. Preto sa pri tvorbe produktov pre deti venuje osobitná pozornosť spojovacím materiálom a materiálom.

Všetko o Joinerových Spike kĺboch ​​

Každý, kto má v úmysle postaviť si stoličku sám, musí dobre porozumieť stolárstvu s hrotmi. Veľmi zriedkavé spoje používajú otvorené spoje alebo spoje s hrotmi. Výnimkou sú len prípady, keď je to nevyhnutné z estetických dôvodov.

Prakticky nepoužívajte spoje so skrutkami alebo skrutkami, klincami. Samozrejme, toto všetko bolo kedysi skutočne a široko používané na workshopoch. Pokrok však dosiahol svoju prácu. Teraz truhlári používajú iba hluché spoje s tŕňom, ktoré sú vonkunie je vidieť.

Ich montáž sa vykonáva dimenzovaním. Dávajte pozor na fotografiu stoličky s rukami, čo je uvedené nižšie. Na ňom nie sú viditeľné žiadne montážne prvky, čo má priaznivý vplyv na jeho vzhľad.

Niekedy sa používa metóda spike wedge. Odporúča sa jej použitie, pretože nikto sa nezaoberá konštrukciou modelov s odnímateľnými nohami.

Táto metóda je náročnejšia a jej dokončenie trvá dlho. Výrobok sa však nakoniec ukázal byť silný a trvanlivý. To sa dosahuje vďaka skutočnosti, že všetky detaily, s ktorými boli vytvorené spojenia, sa zmenšujú.

Materiály na výrobu

Ak ste sa niekedy zaoberali výrobou bežných stolíc, viete, že pre nich je najvhodnejším materiálom mäkké drevo alebo smrekovec. Ale v prípade stoličiek je táto možnosť úplne neprijateľná.

Ihličnaté drevo nie je schopné odolať namáhaniu, ktorému je kreslo vystavené, pretože je rovné. A to sa stáva dôvodom, že na vrstve je skosenie.

Ako základ pre sedadlo je prijateľné používať iba preglejku z mäkkého dreva.

Pre stoličky z dreva sú najvhodnejšími druhmi: dub, buk, jaseň, jilm a orech. Uvedené druhy drevamajú vysokú pevnosť a hustotu, takže sa môžu ľahko vyrovnať s nákladmi.

Na základe vašej finančnej situácie si môžete vybrať ktorýkoľvek z vyššie uvedených materiálov. Vzhľadom k tomu, dub a buk patria medzi najdrahšie materiály, môžete úspešne použiť rowan alebo buk. Nie sú horšie z hľadiska trvanlivosti a pevnosti ako iné druhy dreva.

A ak chcete ušetriť o niečo viac, odporúčame vám, aby ste si nekúpili strom, ale pole. To bude stáť oveľa menej, a môžete znížiť sami s kotúčovou pílou alebo brúskou.

Prípravné práce, ktoré sú povinné, tiež nie sú veľmi zložité. Preto si vopred premyslite, kde to bude pre vás vhodné. To môže byť buď sklad, garáž, alebo miestnosť v dome.

Budete si musieť vopred zakúpiť emulziu vo vodnom polyméri alebo akýkoľvek iný neškodný biocíd. S ich pomocou vykonávate spracovanie a impregnáciu dreva. Tento postup zlepší indikátory kvality materiálu. Postup sa vykonáva v suchej miestnosti.

Ktoré operadlo?

Tí, ktorí sa angažujú v nezávislej výrobe stoličiek, majú často problémy s výberom výrobku späť. Majú 3 typy: celoztuhé, s pevnosťou v sadzbe a mäkké.

Ak chceteAk chcete urobiť jednoduchú stoličku vlastnými rukami, najvhodnejšou možnosťou by bolo jednokusové pevné. Je to zakrivená tyč, ktorá je rezaná rovnakým spôsobom ako zakrivená cárga. Je potrebné zbierať s pomocou trní.

V žiadnom prípade nepoužívajte skrutky, pretože vyzerajú dosť drsne a môžu pokaziť vzhľad výrobku.

Na vytvorenie mäkkého chrbta budete potrebovať: rovnú tyč a strednú podporu. Ako základ by sa mala použiť preglejka 4 alebo 6 mm. Opierka chrbta môže byť penová alebo plstená.

Ak plánujete používať penovú gumu ako pokožku, neberte ju príliš hrubú. V tomto prípade budete mať k dispozícii hrúbku 7 mm. Vaše mäkké balenie by sa nemalo dostať na hrany, takže ich musíte odsadiť približne o 20 mm. Niektorí remeselníci dokonca používajú ozdobný lem.

Odborníci sa však domnievajú, že sa dá úspešne nahradiť obalmi. Koniec koncov, kryty na stoličkách vyrobené ručne, vyzerajú celkom elegantne a krásne. Okrem toho bude oveľa jednoduchšie ich šiť ako robiť ozdobný lem sami.

Fotografie kresla vlastnými rukami