Do-it-yourself teplá podlaha: návod na inštaláciu pre rôzne nátery (90 fotografií + video)

Vnútorné vykurovanie založené na technológii podlahového vykurovania je oveľa efektívnejšie ako bežné radiátory. Podlahové kúrenie poskytuje miestnosti normálnu cirkuláciu vzduchu: teplý vzduch je na dne, chladnejšie - nad.

Existujú dve možnosti vykurovania podlahy v dome: elektrická a voda. Ale elektrický spôsob podlahového vykurovania je veľmi nákladný na prevádzku, takže je podlahové vykurovanie populárnejšie.

Ako usporiadať teplú podlahu v dome

Ak chcete zahriať dom vodou, potrebujete nejaké rúry. Systém bude cirkulovať vodou a zohrievať podlahu.

Pointa je, že musíte položiť potrubia pod podlahu. Tento proces nie je najjednoduchší, ale každý, kto si to želá, ho môže pochopiť, ak si to želá.

Ktorá miestnosť je vhodná na inštaláciu podlahového vykurovania

Keďže takáto možnosť podlahového vykurovania si vyžaduje značný počet rúrok, inštaluje sa hlavne v súkromných domoch.

Viacpodlažné domy nie sú prispôsobené tomuto typu.kúrenie. Správcovská spoločnosť jednoducho nedá povolenie na inštaláciu podlahového vykurovania zo všeobecného vykurovania.

Nové budovy v ich hmote sú vybavené systémami pre vykurovanie a vykurovanie podlahy.

Aby bola inštalácia vykurovanej podlahy úspešná, je potrebné preskúmať všetky nuansy tohto procesu.

Teplota tepelného vodiča

Aby mala podlaha príjemnú teplotu, teplota vody v batériách by nemala byť vyššia ako 45 ° C. V tomto prípade sa podlaha sama zohreje na teplotu 28 ° C.

Vo väčšine prípadov však vykurovacie systémy dosahujú minimálnu teplotu približne 65 ° C. Iba plynové kotly dokážu udržať požadovanú úroveň teploty. Sú účinné práve pri nízkych teplotách.

Ak sa používajú iné vykurovacie systémy, potom sa vyžaduje hnetacie zariadenie. Dodáva chladiacu vodu z vratného potrubia do existujúceho vykurovacieho systému.

Chladiaci účinok je nasledovný: horúca voda z kotla vstupuje do termostatického ventilu, ktorý otvára pridávanie studenej vody z vratného potrubia, keď teplota prudko stúpa.

Ako urobiť teplú podlahu vlastnými rukami: očné linky

Existujú dve technológie, ktorými sú rúry pevne stanovené: \ t

Suchá vložka. Na polystyrénových rohožach alebo na drevených doskách sa kovové plechy ukladajú s pripravenými kanálmi pre potrubia. Tak teplýrovnomerne rozložené počas ohrevu.

Preglejky alebo iné tvrdé materiály sa položia na vrch. Ak sa plánuje inštalovať podlahové kúrenie pod dlaždice, potom všetka technológia zostáva nezmenená, len s OSB alebo preglejkou sa obkladá so špeciálnym lepidlom.

Pokládka v pokládke poteru alebo „mokrého“ potrubia. Táto technológia bude vyžadovať niekoľko vrstiev:

  • Izolácia;
  • Sieť alebo Stuha;
  • Rúry;
  • Poter.

Podlahová krytina bude položená po uchopení poteru. Pod izoláciu môžete vložiť hydroizolačnú alebo výstužnú sieťovinu.

Pri inštalácii podlahy sa musí použiť páska klapky. Je umiestnený tam, kde sú pripojené dva okruhy, pričom ho predtým prevalcovali po celej ploche.

Ktorý systém je lepší?

Ako vytvoriť teplú podlahu a aký systém použiť? Oba systémy majú klady aj zápory.

Možnosť suchého stylingu bude drahšia, ak si kúpite všetky komponenty v hotovej forme. Ale ich hmotnosť je oveľa menšia a môžete ich používať rýchlejšie.

Ale poter má veľkú hmotnosť, a nie akýkoľvek základ ho vydrží. Inštaláciu môžete povoliť len s nadáciou s okrajom.

V prípade poškodenia rúrok položených metódou poteru bude veľmi ťažké ich opraviť. Poter bude musieť byť zlomený a samotná oprava môže spôsobiť poškodenie susedných rúrok.

Tepelne izolovanú podlahu je možné použiť v poteroch až 28. deň po položení, pretože betón musí získať pevnosť. Takmer mesiac bude musieť ísť bez kúrenia.

Ak má dom drevenú podlahu, poter a vysoké teploty prispejú k rýchlemu poškodeniu dreva.

Je potrebné preskúmať všetky zdrojové údaje doma, aby sa predišlo vážnym následkom. Možno v niektorých prípadoch je lepšie uchýliť sa k suchej technológii.

Teplá podlaha vo vašej domácnosti je skvelá myšlienka, ktorú možno dosiahnuť vytriedením informácií o tomto procese.

Je vhodné preskúmať zistené informácie, pozri fotografiu vykurovanej podlahy na internete, ako aj schémy potrubných systémov pre podlahové vykurovanie.

Fotografie vykurovanej podlahy vlastnými rukami