Doghouse do-it-yourself: 57 fotografií na vytvorenie silného domova pre domáceho maznáčika!

Pred štartom psa by sa majiteľ mal rozhodnúť, kde bude pes žiť. V meste, väčšina domácich zvierat žije v bytoch, a vo vidieckych domoch zviera (najmä ak je plemeno stredné alebo veľké), roh je prijatý vo dvore, kde sa dal hotové búdky alebo postaviť z šrotu materiálov.

Stavba kabíny nevyžaduje špeciálne zručnosti a dostupnosť materiálov a znalostí o určitých vlastnostiach trvá najviac jeden deň.

Konštrukcia a rozmery

Ak chcete vybudovať chovateľskú stanicu, musíte poznať jej budúce rozmery, materiál pre samotnú kabínu a izoláciu, umiestnenie a veľkosť vchodu.

Predovšetkým by ste sa mali rozhodnúť o rozmeroch psa. Závisia od veľkosti vášho psa. Výška chovateľskej stanice k stropu sa rovná výške dospelého psa, ku ktorému sa pripočíta 10 cm Šírka sa stanoví meraním šírky hrudníka psa a pridaním 10 cm k nemu a hĺbkou pridaním 10-20 cm k dĺžke tela bez chvosta.

Všeobecne by chovateľská stanica mala byť dostatočne priestranná, aby sa pes mohol otočiť a natiahnuť labky, ale nie príliš objemný, inak bude mať pes ťažký ohrev.

Ak urobíte búdku pre malé šteniatko, potom musíte použiť referenčné materiály. Pre rôzne plemená existuje tabuľka odporúčaných rozmerov chovateľskej stanice (v šírke /dĺžke /výške):

  • Pre veľké plemená (veľké dánske, mastify) - 120 * 100 * 100 cm
  • Pre stredne veľké plemená (husky, zakladače, labradory) - 100 * 80 * 100 cm.
  • Pre malé plemená (jazvečík) - 80 * 60 * 80 cm.

Všimnite si prosím, že tu sú rozmery zvnútra, ak plánujete urobiť vnútorné obloženie, potom pridajte hrúbku steny ku všetkým meraniam.

Pokiaľ ide o zariadenie, používajú dve možnosti: jednu miestnosť, alebo ju rozdeľujú na „predsieň“ a hlavnú. Ale psi milujú nasledovať to, čo sa deje okolo, a platforma len bráni.

Kabína je umiestnená na promenáde nad zemou. Časť podlahy sa môže rozprestierať za kabínou, čím vytvára lavicu na pečenie, na ktorej je dobré urobiť prístrešok - psi milujú tráviť čas vonku.

Mimo kabíny je možné opláštiť vlečku alebo natrieť. Vnútri nemá zmysel maľovať. Povrch stien je ošetrený antiseptikami a prípravkami na ektoparazity.

Ako správne vytvoriť strechu obyčajnej kabíny

Aby to bolo vhodné na dezinfekciu a čistenie, v malých kabínach vytvorte odnímateľnú strechu alebo zložte sklad. V priebehu času sa organické častice nahromadia v kabíne, vlna a blchy sú často napustené, takže je potrebné pravidelné čistenie.

Mnohí psy radi ležia na streche, takže je lepšie to urobiťnaklonený, s miernym vychýlením späť na odtok vody.

Strecha dvojpodlažnej strechy len zvyšuje vnútorný objem kabíny, čo sťažuje vykurovanie bez toho, aby to zvieratám prinieslo úžitok.

Ak stále chcete, aby strecha "dom", potom by ste mali najprv postaviť plochý strop, aby pes nemrzne. Strecha môže byť rozbitá šindľom, strešnou lepenkou, kovovými dlaždicami.

Materiál pre samotnú kabínu a izoláciu

Kabína môže byť konštruovaná z takmer akéhokoľvek dostupného materiálu, tradične používajúceho drevené alebo drevotrieskové dosky. Najlepšie remeselník - ihličnaté drevo, udržuje teplo v chladnom období lepšie.

Tehla a betón sú veľmi horúce v horúcom počasí a rýchlo chladia v chladnom počasí, preglejky a plasty majú krátku životnosť.

Zvyčajne sa vytvorí rám nosníka, ktorý sa potom oplášťuje vybraným materiálom. Hlavnou podmienkou pre výstavbu strechy a steny - bez trhlín, nebezpečné prievany pre psov. Podlaha, steny a strop by mali byť hladké, bez vyčnievajúcich uzlov, skrutiek a klincov.

Každá kabína by mala byť izolovaná. Ako izolačné materiály sa môžu použiť nasledujúce materiály:

  • Plsť
  • Penová guma
  • Rozšírená hlina
  • Penoplex (pena)
  • Minerálna vlna

V druhom prípade sa kladie parná a vodotesná izolácia, aby sa úplne vylúčila možnosť vstupu vláknitých častíc do kabíny - spôsobujú alergie u psov. Akákoľvek izolácia by sa nemala prilepiť cez vrchvnútorné obloženie.

V chladnom počasí dali slamku na podlahu (je to slama, pretože seno je prašné a piliny sa zatvárajú a rýchlo navlhčujú), pes v ňom urobí „hniezdo“ a vyhodí prebytok.

Počas zimného obdobia by sa mal vrh nahradiť dvakrát alebo trikrát, v teplom období by sa mal odstrániť.

Laz

Aj tu má svoje vlastné charakteristiky. Výška otvoru je určená pridaním 5 cm do výšky zvieraťa, šírka závisí od šírky psa na hrudi - meria sa a pridáva sa aj 5 - 6 cm, aby bol širší, bude studený, už je to nepohodlné pre psa vyliezť.

Otvor nie je vyrezaný v strede steny, ale je posunutý do jedného z rohov. Váš pes sa bude môcť ukryť pred dažďom a vetrom za múrom. Pre malé šteniatko urobte malý otvor, ktorý sa pri raste rozrastá.

Vstup do chovateľskej stanice je pokrytý dvoma panelmi z hrubej tkaniny, rozrezanými na široké pásy. Tkanina je upevnená v otvore, posunuje rezy, takže pes môže voľne vchádzať a vietor nebude fúkať dovnútra.

Rozpätie 10 - 15 cm na výšku je porazené od dna otvoru tak, aby sneh nespadol dovnútra a pes nevyhodil vrh.

Majú stánok na vyvýšenom mieste, dobre uzavretý od slnka a vetra, ale dávajúci dobrý prehľad o mieste od vchodu.

Variant izolovanej chovateľskej stanice

V tomto prípade bol psí dom postavený z improvizovaných prostriedkov, s malým baldachýnom na boku a dvoma prázdnymi stenami.

Vo veľkom rozsahu boli dve širokédrevený štít na štyroch podperách z dreva. Na tejto plošine položili podlahové dosky. Nohy sú potrebné na ochranu podlahy pred vlhkosťou.

Tyče pripevnené k rohom konštrukcie. Celkovo bolo šesť kusov: štyri tyče pre samotnú kabínu a dve pre vonkajšie vetru odolné steny.

Potom postavili vnútornú podšívku, pripojili k nej 7 cm penoplexu a opláštili vonkajšiu dosku. Aby sa zabránilo pretečeniu vody medzi obloženiami, bola na vrch pribitá tyč.

Pri vonkajšej vrstve steny priľahlej k stene proti vetru sa použili celé dosky. Takže celá štruktúra sa stáva ťažšou.

Výstavba strechy trvala najviac času. Nechceli, aby to bolo úplne ploché, takže najprv postavili vyhrievaný štít, na ktorý pribili zaoblené veko skladacích koľajníc.

Strecha nebola naklonená, ale vzhľadom na tvar vody bude stále odtekať. Na ochranu pred vlhkosťou sa pod dosky umiestnil film.

Systém stánkov pre veľkého plemena psov (belochov)

Nižšie uvedená fotografia je verzia kabíny postavená pre malého psa, ale podľa výkresov kabíny určenej pre belochov.

Chovateľská stanica bola umiestnená v blízkosti kúpeľného domu a chcela ju vhodne upraviť. Pre kabínu sa použili zvyšné materiály z konštrukcie kúpeľa.

Boli vykonané úpravy pôvodného dizajnu: za ním boli čistiace dvierka, v bočnej stene bolo otvorené okno na prezeranie.

Po prvépostavený a maľoval drevenú plošinu z guľatiny, ktorá predtým otkrugali a spolu chrlila. Potom začali s montážou kabíny. Stavba bola kompletne zmontovaná v dielni a potom vykonaná a inštalovaná na správnom mieste v blízkosti kúpeľa.

Dolná koruna bola položená neporušená - je to podpora konštrukcie a tvorí prah. Potom, podľa plánovanej schémy, bola vyrezaná tyč.

Keďže majitelia plánovali stavať strechu v tvare "domu", ako v kúpeli, postavili plochý strop z hrubého plechu z preglejky. Bol položený na shkant vytesaný do baru. Potom nastavte a zaistite na vrchu štítov.

Boli zostavené bez krokvy, pretože strecha bola dekoratívna. Jednoducho zrazili štíty, orezali mäkkú dlaždicu, ktorá zostala z kúpeľa, a prikryli dosky štítmi.

Kabína je pripravená. Výstavba a inštalácia trvala pol dňa.

Foto búdky pre psov vlastnými rukami