Drevené remeslá pre záhradu: 55 fotografií originálnych nápadov DIY

Pre mnoho usadlostí dnes nie je len záhrada, ale aj miesto pre rodinný odpočinok. Chcem ho vybaviť tak, aby bol každý pohodlný a deti sú tiež zábavné.

Drevo sa často používa ako materiál na dekoráciu krajiny. Navyše, nie je nutné kupovať.

Je možné použiť odpady z výstavby hospodárskych budov, z porezaného stromu, dreveného stĺpa, háčikov z blízkeho lesa atď.

Okrem toho môžete vyrábať drevené remeslá vlastnými rukami.

Vybavenie

Altánok, pergola, pieskovisko, veranda, dobre - tieto a iné stavby z dreva vyzerajú veľmi pôsobivo. Na ich výrobu môžete použiť drevo, lamely, guľatinu.

Všetky tieto materiály sú však pomerne tradičné. A môžete hľadať lesné kmene stromov pokácených vetrom, rezané guľatiny rovnakej dĺžky, odstraňovať kôru (alebo neodstraňovať) a kopať do zeme, pričom ste predtým upravili podzemnú časť špeciálnou zmesou, ktorá zachráni strom pred hnilobou.

Strecha altána môže byť vyrobená zo slamy alebo vŕby. Získajte niečo ako bungalov. Veľmi kreatívne.

Trať

V prímestských oblastiach sú populárneremeslá z dreva. Môže to byť stena altánku, časť plotu, záhradné sochy. A je to tiež vhodný materiál pre záhradnú cestu.

Je potrebné prerezať guľatinu alebo niekoľko guľatín. Kruhy môžu mať iný priemer, ale hrúbka by mala byť rovnaká pre každého. Rovnaká hrúbka je potrebná na rezanie tenkých guľatín a konárov.

Ak je drevo vyhubené hmyzom, je lepšie ho nepoužívať, pretože taká cesta nebude trvať dlho.

Pre budúcu cestu je potrebné vykopať výkop 10 cm hlboký, jeho dĺžka a šírka sú ľubovoľné, na žiadosť majiteľov. Zakryte výkop pieskom a utrite ho. Najprv položte rezy s najväčším priemerom. Medzi nimi sú menšie.

Rozdelenia z pobočiek musia vyplniť zostávajúce voľné miesto. Sloty pokryté zeminou alebo pieskom. Cesta bude zaujímavejšia, ak zasiate semená trávnikovej trávy medzi pílami.

Ploty

Na plot môžete použiť drevený plot - viac či menej rovné palice s priemerom do 5 cm, na to zbierajte vetvy v lese a odstráňte z nich kôru. Ak niektoré z nich majú na konci malé uzly alebo hrkálky, bude to ešte zaujímavejšie.

Oplotenie môže byť nielen externé, ale aj vnútri areálu pre územný priestor. Môže to byť stena prelamovaného stojanu, pozdĺž ktorej, ak je to žiaduce, môžete zasadiť rastliny alebo popolnice s rastlinami petúnie alebo ampelous.

Mosty

Samozrejme, že prví, ktorí oceňujú polkruhové mosty v krajine, sú deti. Ale aj dospelý typ takýchto dekoratívnych prvkov sa dotýka a upokojuje. No, ak má miesto umelú nádrž. Most bude vyzerať prirodzenejšie.

Existujú však nejaké nuansy.

  • Po prvé, pre takéto remeslá potrebujete veľa guľatiny.
  • Po druhé, nie každý majiteľ vie, ako urobiť most zložitejšie úpravy, napríklad polkruhové.
  • Po tretie, jednoducho pôjdete do lesa a nestriháte stromy, to si vyžaduje povolenie príslušných orgánov, čo je dosť drahé.

Záhonu

Pod kvetinovým záhonom môže byť upravený pahýľ z vyrúbaného stromu, kmeň, kmeň, masívny kmeň. Za týmto účelom vyhĺbte vybranie pomocou sekáča a kladiva.

Ak je to pahýľ, potom je výklenok vyrezaný na píle, ak je to ležiaci kmeň, potom na jeho strane. Môžete premeniť starý háčik na podivné zviera. Pôda sa naleje do výklenku a sadenice sa vysádzajú.

Záhradný nábytok

Remeslá na záhradu dreva sa môžu stať funkčnými, ak plnia úlohu záhradného nábytku. Samozrejme, pre výrobu nábytku, musíte mať určité zručnosti v práci s drevom a profesionálne nástroje.

Ako východiskový materiál budú vhodné všetky rovnaké guľatiny a guľatina;skvelá lavička. Pre stolovú dosku záhradného stola môžete použiť hrubú preglejku.

Keďže všetky tieto položky budú nepretržite na voľnom priestranstve, je potrebné dbať na ochranu pred vlhkosťou, plesňou a sušením. Všetky povrchy musia byť starostlivo leštené a brúsené tak, aby triesky nepokazili zvyšok mimo mesta.

Detské ihrisko

Môže byť usporiadaný okolo pňa vyrúbaného stromu. Samotný pahýľ sa dá ľahko premeniť na dom pre trpaslíkov, vybaviť ho krásnou kachľovou strechou, dverami, oknami a ďalšími doplnkami. Hľadanie fotografií drevených remesiel na internete je ľahké nájsť príklady takýchto domov.

Okolo domu je možné umiestniť rôzne záhradné drevené plastiky a hračky: hojdacie kone, auto a malé okrúhle zvieratá. A samozrejme pieskovisko so strechou.

Staršie deti môžu byť priťahované k usporiadaniu ihriska tým, že ich naučia zvládnuť kladivo, lietadlo a iné nástroje. Detské drevené remeslá oslovia seba, svojich priateľov a dospelých.

Na ihrisku si môžete vytvoriť skutočnú tréningovú základňu s guľatinou a guľatinou, ak ich usporiadate a vykopávate vo forme rebríka, rozložíte bludisko, urobíte hojdačku, zavesíte guľatinu na reťaze 20 cm od zeme a postavíte hojdačkovú dráhu. Všetko záleží na množstve materiálu a predstavivosti majiteľov.

Je dôležité len pozorovať techniku.bezpečnosť a použitie pre akýkoľvek prvok ihriska len silné drevo. Základy všetkých športových potrieb a konštrukcií musia byť riadne betónované. Všetky uzly a zárezy sú odrezané a vyleštené.

Na internete si môžete prezrieť rôzne drevené remeslá pre záhradu a záhradu. Hlavná vec je mať kvalitný materiál.

Fotografie drevených remesiel