Hodinky DIY: podrobný návod na vytvorenie štýlových závesných hodín (53 fotografií + video)

Pohodlie a pohodlie v našom dome niekedy závisí aj od tých najmenších detailov a prvkov. Dokonca aj väčšina interiérových dizajnérov sa zhoduje, že najdôležitejšie atribúty pre získanie pohodlia v dome sú dobre zvolené záclony, originálne lampy, mäkké a vybrané v správnom odtieni, prikrývky, vankúše, kúpacie rohože a hodiny.

V tomto článku budeme hovoriť o majstrovskej triede, ako ozdobiť hodiny doma.

Na internete je veľké množstvo fotografických hodín, z ktorých väčšina je vyrobená slávnymi dizajnérmi, ale nie je tiež ťažké robiť originálne hodiny doma.

Samozrejme, je tu jeden kľúčový a ťažký bod - je to inštalácia mechanizmu na hodinky pre jeho prevádzku, ale hotový mechanizmus by sa mal kúpiť v obchode a nainštalovať podľa pokynov. Ale vzhľad budúcich hodiniek a zvyšok jeho dizajnu závisí výlučne od osobných preferencií a chutí.

Existuje niekoľko moderných technikov, ktorí si pomáhajú vyrábať hodinky v akomkoľvek štýle.

Štýl hodiniek Decoupage

Takáto technika vytvárania a vytvárania nástenných hodín znamená prácu s hotovým vzorom skladu, kde je už prázdny, základ pre ruky apripravený mechanizmus. Môžete tiež kúpiť ready-made vzory na papieri, špeciálne farby, lepidlo a ďalšie prvky decoupage.

Týmto spôsobom sa vyrobí polotovar pre hodinky: niekoľkokrát sa základňa potiahne základným náterom akrylových farieb a nakoniec sa vyleští. Požadovaný odtieň a textúra dávajú základni ďalší krok.

Existuje jeden trik - ak chcete, aby sa hodiny v starom štýle s dotykom, ktorý predstavuje opotrebované, potom by mal byť náter aplikovaný špongiou.

Zdobenie nástenných hodín vlastnými rukami je proces identifikácie predstavivosti a tvorivosti od človeka. Na základňu môžu byť nalepené špeciálne nálepky s vodou. Alebo väčšina nakreslite predbežnú skicu a preneste ju na číselník.

Po pripojenom mechanizme a šípkach s číslami sú pripojené. Po sérii akcií sa hodiny, vytvorené vlastnými rukami, oživia a dodajú domu špeciálny originálny vzhľad.

Hodinky s quillingovým štýlom

Quilling je proces umenia a remesiel, v ktorom by ste mali pracovať s rovnými prúžkami farebného papiera rôznej šírky. Takéto pásy sú spravidla zakrútené a prilepené k povrchu a zároveň vytvárajú najviac variabilné kresby a obrázky.

Na vytvorenie hodiniek s pomocou tejto techniky je najlepšie vziať do úvahy strom ako základ hodiniek, pretože na ňom je možné prilepiť prvky, ktoré do nich zapadajú.

Rozsah fariebmusí byť v súlade s vnútorným priestorom miestnosti. Koniec koncov, svetlé hodiny budú vyzerať škaredo v miestnosti v štýle minimalizmu. Výber farby je preto kľúčovým bodom v tejto veci.

Najčastejšie sa na vytvorenie kvetov, hmyzu, stromov, zvierat, lesných plodov a pod. Používajú viacfarebné prvky.

Hodinky na omietky

Obyčajné omietky budú slúžiť ako základ pre budúce hodinky.

Romantické a prenikavé povahy určite nájdu veľké množstvo riešení na vytvorenie hodiniek z tohto materiálu.

Medzi odborníkmi sa takáto dlažba nazýva medailón. Mechanizmus budúcich hodín je pripojený k zadnej strane. Ak chcete, aby bol výrobok elegantnejší a zdržanlivejší, jeho povrch by mal byť pokrytý matnou farbou svetlých tónov.

A ak chcete nejaké oslnenie, potom bude mať lesklý náter.

Tento materiál je najvhodnejší na vytváranie hodín v spálni. V tomto prípade vyberte odtiene - béžová, bledoružová, perla, farba kávy s mliekom, fialová a tak ďalej.

Hodiny s drevenými palicami

V tejto situácii by mal mať váš arzenál predmety, ako sú palice a kvalitné drevo, dobré lepidlo, nožnice a hotový pracovný čas s rovným povrchom.

Drevo by sa malo rezaťveľa tyčiniek rovnakej veľkosti, a potom dať dohromady

Ak vložíte tyčinky na základňu v dvoch vrstvách, môžete dosiahnuť úžasný efekt „výbuchu“, ktorý vyzerá luxusne a originálne.

Teraz viete, ako urobiť hodiny doma. Ručne vyrábané hodinky sú ideálne do kuchyne, do haly a do spálne.

Foto hodiny vlastnými rukami