Krásny notebook s vlastnými rukami: ako robiť klasické a nezvyčajné notebooky. Tipy + 61 fotografií

Dnes je čoraz ťažšie prekvapiť neobvyklým darčekom, najmä ak bol kúpený v obchode. Hoci rozsah je pomerne pôsobivý, nevýhodou je, že sme to všetko už videli.

Obchody nakupujú tovar v dávkach, takže je veľmi nepríjemné vidieť to isté, čo niekoho iného. Ďalšia vec je, ak má dar, vytvorený vlastnými rukami, oveľa viac výhod ako obchod.

Jedinečnosť ručného daru

Po prvé, takýto dar bude exkluzívny, jedinečný, aj keď sa niekto pokúsi opakovať, pravdepodobnosť, že budú podobní, sa zníži na nulu.

Po druhé, darovanie vlastnými rukami, najmä pre konkrétnu osobu a zváženie preferencií, tento dar zdôrazní jeho individualitu. Koniec koncov, väčšina masových výrobcov si myslí, vzor.

Po tretie, takéto dary majú vždy vľúdnosť a pri pohľade na také majstrovské dielo si autor pamätá s láskou.

Vyšívanie je teraz zažíva znovuzrodenie, a okrem pletenie alebo výšivky, objavujú sa nové typy, ktoré sa postupne získavajú na popularite medzi ručne vyrábanými ventilátormi. Jednou z týchto oblastí je scrapbooking alebo ručne vyrábané notebooky.

Veľmi často môžete vidieť fotografie takýchto notebookov v obľúbených sociálnych sieťach. A kolegovia, ženy v domácnosti a deti radi takýto dar dostanú. Notebooky nie sú nikdy zbytočné. Robiť si ich nie je také ťažké.

Ponúkame niekoľko pokynov krok za krokom, ako si vyrobiť notebook vlastnými rukami. A aj tí, ktorí nemajú nič spoločné s vyšívaním, to zvládnu.

A ak predsa, hodiny práce v škole neboli vašimi obľúbenými, môžete využiť naše rady. Výsledkom je krásny prenosný počítač s minimálnymi časovými nákladmi.

Úrad doma

Poznámkový blok, hlavná trieda, ktorá je uvedená nižšie, vyzerá ako bežný zápisník. Aby bol tento notebook jednoduchý a jednoduchý.

Takže na jeho výrobu budete potrebovať:

 • papier A4;
 • lepenka;
 • razník;
 • awl;
 • kancelárske kolíky;
 • kancelársky nôž;
 • drevená doska;
 • pravítko;
 • ihly a nite;
 • lepidlo;
 • brúsny papier alebo pilník na nechty;
 • odpadový papier, ozdobný pauzovací papier, tkanina, čipky, korálky atď. (na dekoráciu).

Priebeh práce

Vezmeme niekoľko listov formátu A4, množstvo závisí od vášho želania a sily úderov.

Skladáme všetky hárky na polovicu, môžete skladať skladacie miesto pravítkom, bude hladšie a čistejšie. Dáme ich do seba.Ukázalo sa, že formát A5.

Tip: Stránky programu Poznámkový blok môžu byť zdobené v štýle vintage. K tomu, pred montážou notebooku, musíte namočiť je do kávy alebo čaju po dobu 30-40 sekúnd, a ak si ich vopred, potom účinok staroveku bude ešte jasnejšie.

Na ďalšiu akciu potrebujeme dierovačku. Preložte preložené listy zo strany záhybu do dierovacieho otvoru tak, aby sa získali polkruhové otvory pozdĺž okraja. Potom otvorte prenosný počítač a zistite, či sú všetky listy vytlačené.

Ak strany nie sú rovnomerne rozmiestnené s zatvoreným poznámkovým blokom, je potrebné ho opraviť. Dali sme drevenú dosku a rozrezali listy pomocou papierového noža. Šmykové hrany musia spracovať pilník na nechty alebo jemný brúsny papier na odstránenie všetkej drsnosti.

Zapíname prenosný počítač pomocou normálneho závitu, pre jeho pevnosť sa dá zložiť na polovicu. Niť dáme do oboch otvorov zvnútra, vytiahneme ju a potiahneme. Kravatu uzol a odrezať prebytočnú niť.

Stojí za to zvážiť, že pre plnohodnotný notebook potrebujete aspoň niekoľko takýchto mini-notebookov. Potom, čo dostaneme požadovanú hrúbku, naskladáme stoh niekoľkých notebookov na oboch stranách s kartónom a chrbticu spojíme s kancelárskymi kolíkmi.

Zvyšok by sa mal umiestniť do tlače. Silné knihy dokonale zvládajú túto úlohu. Notebook pod tlakom by mal stráviť nejaký čas (približne 3-5 hodín). V každom prípade, čím viac tam budesú lepšie upevnené.

Ďalšou fázou je druhý firmvér celého prenosného počítača. Vytvorenie dier s dierovačom na takej hrúbke by bolo problematické alebo dokonca nemožné. Samozrejme, tento proces môžete rozdeliť do niekoľkých etáp, ale existuje riziko, že diery budú na rôznych miestach, čo môže pokaziť celú myšlienku notebooku.

Existuje však cesta von. K tomu, na hornom notebooku musíte urobiť poznámky pre budúce otvory s pravítkom, a potom opatrne prepichnúť pomocou šitia cez každú vrstvu papiera.

Aby sa notebooky nemohli skĺznuť jeden od druhého, mali by byť upevnené pomocou kancelárskych kolíkov na prádlo, aby sa trochu stiahli od okraja chrbtice.

Potom by všetky notebooky mali byť prišité ihlou a pretiahnuté cez otvory. Je lepšie upevniť niť niekoľkými uzlami. Potom by ste mali nalepiť hárok kartónu na prešitý koreň a upevniť ho klerickými kolíkmi.

Počas lepenia sa uistite, že lepidlo vyplní všetky medzery medzi listami papiera. Ďalej je potrebné odstrániť zvyšky lepidla, a poslať pod tlakom, kým notebook je úplne suchý.

Akonáhle lepidlo zaschne, stojí za to začať robiť knihy z farebnej lepenky, šrotového papiera alebo dekoratívneho pauzovacieho papiera. Mali by byť prilepené k vnútornej strane krytu a tvrdá chrbtica by mala byť vyrobená z lepenky, ale mala by byť lepená vonku. Predná strana notebooku je ozdobená obľúbenými technikami.

Tip: Ak chcete vytvoriť krásnu knižku, je najlepšie použiť odpadový papier. Môžete si ho kúpiť v kníhkupectve, kancelárii alebo v obchode na vyšívanie.

Obal je všetko

Vytvorenie poznámkového bloku z papiera je polovičnou prácou, ďalšou časťou práce je ozdobenie fasády. Koniec koncov, prvá vec, ktorú vidíme pri pohľade na notebook, je obal a rozhodujeme, či sa nám to páči alebo nie, či ho chceme otvoriť alebo nie.

Existuje niekoľko spôsobov, ako ozdobiť obal prenosného počítača:

Použite hotové súpravy šrotového papiera. Nezávisle vytvárať prvky pre zdobenie notebooku: môžete použiť takmer všetky tkaniny rôznych zložení a textúry, čipky, kože, kamienky, korálky, výstrižky z časopisov a novín, fotografií, mušlí a morských kamienkov a oveľa viac, ktoré možno nájsť v každom dome!

Tu je len niekoľko príkladov, ako kreatívne ozdobiť notebook:

 • môžete prišívať mäkký kryt na prenosný počítač, ak medzi dve vrstvy tkaniny vložíte tenkú penu;
 • pre dekor môžete použiť fotografie alebo iné obrázky súvisiace s koníčkami alebo určitými udalosťami (napríklad získanie diplomu), ako aj výstrižky z časopisov;
 • ak sa v dekore použijú fosforové nálepky, notebook bude svietiť v tme;
 • je tiež možné vytvoriť pamätný nápis s neviditeľným atramentom - takéto prekvapenie bude neočakávané;
 • Ak do krytu vložíte tenký magnet, dostanete notebookpriťahuje veľa šťastia.

Ak výroba notebookov nie je vašou silnou stránkou, ale chcete ukázať kreativitu, môžete trochu podvádzať a ozdobiť hotový notebook predtým zakúpený v obchode. Bude to vyzerať horšie ako ručne vyrobený notebook.

Je potrebné pripomenúť, že žiadny notebook zakúpený v obchode sa nemôže zhodovať s notebookom vyrobeným vlastnými rukami a prezentovaný s láskou! Môžete ho dať na akúkoľvek dovolenku.

Foto notebook s vlastnými rukami