Kvetinové záhrady a záhony s vlastnými rukami - tipy, ako ozdobiť vašu záhradu alebo dvor + 85 fotografií

Najlepšie dekorácie chaty alebo záhrady je kvet-voňavé a kvitnúce záhon po celé leto. Správne umiestnené a krásne zdobené aranžovanie kvetín ozdobí a zušľachťuje vašu chalupu.

Ako urobiť kvetinový záhon s vlastnými rukami bude popísaný neskôr v tomto článku.

Príprava na prácu a pravidlá registrácie záhonu

Najprv si vyberte miesto vhodné pre záhon. Rozhodnite sa, aký druh kvetov by ste chceli vidieť, a akú formu dať do kvetinovej záhrady.

Na to, aby sa kvetinový záhon zmestil organicky do krajiny vášho pozemku, zvážte také faktory, ako sú: veľkosť a tvar držby pozemku, umiestnenie budov, osvetlenie budúceho záhonu. Tvar kvetinový záhon môže byť odlišný, všetko závisí od vašich preferencií.

Lôžka pozdĺž ciest a plotov by sa mali rozšíriť.

Jednopodlažné kvetinové záhony kontinuálneho kvitnutia sa nachádzajú v blízkosti záhradného domu.

Viacvrstvové kvetinové záhony s popínavými rastlinami sú ideálne umiestnené pozdĺž plotov, stien a okolo altánkov na altánkoch, vinič vytvorí odtieň a chlad, ktorý je ideálny na odpočinok.

Ak je na Vašom pozemku rybník, určite ho ozdobte aranžovaním kvetov. Otvorené voľné priestory môžu byť zdobené uzavretou, efektnou posteľou s kvetmi tej istej odrody.

Vytvorenie kvetinových záhonov a kvetinových záhrad vlastnými rukami, plány pre budúce výsadby. Prenesenie vašich myšlienok na papier a starostlivé zváženie farebných a štylistických rozhodnutí vám uľahčí uvedenie vašich nápadov do praxe.

Vo viacvrstvových kvetinových záhonoch sa rastliny kombinujú na výšku a vysádzajú sa takto: pôdne porasty (senáč, saxonifónne), krátke rastliny (žerucha, petúnie), stredne pestované (pelargónie, harmanček), vysoké (paprade, okrasné stromy).

Zvážte čas kvitnutia - najlepšie z možností je neustále kvitnúce záhon.

Pôvodný dizajn záhonu

Rozmiestnenie postelí v krajine vlastnými rukami, premýšľajte nad plotom pre výsadbu kvetov. Ploty dodajú ďalšiu dekoráciu a doplnia kvetinovú výzdobu.

Plot môže byť rôzne, ako sú kamene, dlaždice, tehly a iné dostupné materiály.

Oplotenie kameňov

Ak po stavbe domu zostanú na vašej stránke tehly, využite ich v dekore kvetinovej záhrady. Urobiť posteľ z tehál alebo kameňa, budete potrebovať cementové malty a tehál, ktorým sa zručnosti.

Bude stačiť dať dva rady oplotenia a krásny kvetinový záhon je pripravený. Bude to veľmi originálneDizajn divokého kameňa je bridlica, žula, dlažobné kocky rôznych tvarov.

Zloženie pneumatík a fliaš

\ t

Vytvorenie kvetinových záhonov z neobvyklých vecí, ako sú staré pneumatiky a plastové fľaše, sa stalo veľmi populárnym. Uplatnením kreatívneho prístupu z týchto položiek môžete vytvoriť luxusné kompozície.

Na fotografii kvetinového záhonu môžete vidieť použitie fliaš. Pred vložením fľaše ju naplňte pôdou, aby sa zabránilo skresleniu.

Lôžka pneumatík vám budú slúžiť roky. Zo starých kolies rôzneho priemeru môžete vytvoriť viacvrstvovú kompozíciu. Pneumatiky môžu byť natreté svetlými farbami.

Kolesá sú zavesené, rovnako ako hrnce, ideálne pre takéto kvetinové záhony by boli rastliny s padajúcimi stonkami.

Nábytok a vybavenie v dizajne kvetinového predmetu

Používanie nábytku v záhradných dekoroch sa stáva čoraz módnejším. Používajú sa stoličky, skrine, toaletné stolíky, železné postele, vane, umývadlá a toaletné misy.

Napríklad vonkajší povrch kúpeľa môže byť natretý alebo položený mozaikou, naplnený zeminou a umiestnený v blízkosti nádrže. V komore s otvorenými boxmi na výsadbu petúnie alebo fialovej.

Lepšie je natierať drevené predmety, aby boli odolnejšie voči vode.

Stará kvetina alebo dokonca malé auto sa môže stať kvetinovou záhradou. Budete potrebovať farbu a malú predstavivosťpremeniť vašu vilu alebo záhradu na niečo výnimočné. S tým vám pomôžu fotografie kvetinových záhonov.

Výber farieb

Pri výbere kvety pre budúce kompozície, zvážte nielen farbu, ale aj trvanie kvitnutia, výšku Bush, možnosť susedstva, požiadavky na napájanie a slnečné svetlo.

Starostlivým výberom rastlín a umiestnením duše do dizajnu vašej letnej chaty budete môcť preložiť svoje najdivokejšie myšlienky do reality.

Fotografie kvetinových záhonov vlastnými rukami