Môžem si vytvoriť zvárací stroj vlastnými rukami a ako to urobiť? 90 fotografií z procesu výstavby rôznych typov

Dobrý zvárací stroj výrazne uľahčuje všetky kovové práce. To vám umožní spojiť a rezať rôzne časti železa, ktoré sa vyznačujú ich hrúbkou a hustotou ocele.

Moderné technológie ponúkajú obrovský výber modelov, ktoré sa líšia výkonom a veľkosťou. Spoľahlivé konštrukcie majú pomerne vysoké náklady. Možnosti rozpočtu majú zvyčajne krátky život.

Náš materiál obsahuje podrobné pokyny na výrobu zváracieho stroja vlastnými rukami. Pred začatím pracovného procesu sa odporúča oboznámiť sa s rôznymi zváracími zariadeniami.

Typy zváracích strojov

Zariadenia tejto techniky sa líšia v niekoľkých typoch. Každý mechanizmus má niektoré funkcie, ktoré sú zobrazené na vykonanej práci.

Moderné zváracie stroje sú rozdelené na: \ t

  • DC modely;
  • so striedavým prúdom
  • \ t
  • trojfázový
  • Invector.

Model so striedavým prúdom sa považuje za najjednoduchší mechanizmus, ktorý možno ľahko vykonať nezávisle.

Jednoduchý zvárací stroj umožňuje vykonávať zložitú prácu so železom a tenkou oceľou. Ak chcete zostaviť podobný dizajn, musíte mať určitú sadu materiálov.

Patrí medzi ne: \ t

  • drôt na navíjanie;
  • jadro z transformátorovej ocele. Je potrebný na navíjanie zvárača.

Všetky tieto diely je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach. Podrobná konzultácia s odborníkmi pomáha správne sa rozhodnúť.

Konštrukcia striedavého prúdu

Skúsení zvárači tento návrh nazývajú transformátorom s klesajúcim výkonom.

Ako vyrobiť zvárací stroj vlastnými rukami?

Prvá vec je urobiť jadro jadra správne. Pre tento model sa odporúča zvoliť typ jadra.

Pre svoju výrobu potrebujú dosky z transformátorovej ocele. Ich hrúbka je 0,56 mm. Než začnete zostavovať jadro, musíte dodržiavať jeho veľkosť.

Ako vypočítať parametre súčiastky?

Všetko je celkom jednoduché. Rozmery stredového otvoru (okna) by mali zodpovedať celému vinutiu transformátora. Na fotografii zváracieho stroja je zobrazená podrobná montážna schéma mechanizmu.

Plochu kotúča možno vypočítať podľa vzorca: S = a * b. Konečný výsledok výpočtov by nemal byť menší ako 36 metrov štvorcových. Čím väčšia je plocha, tým menej sa zariadenie počas prevádzky zahrievapráce.

Ďalším krokom je zostavenie jadra. Za týmto účelom odoberte tenké transformátorové dosky, ktoré sú prepojené na požadovanú hrúbku dielu.

Ďalej sme ukončili krok-dole transformátor sa skladá zo závitov tenkého drôtu. Na to urobte 210 otáčok jemného drôtu. Na druhú stranu, to vinutie 160 otáčok. Tretie a štvrté primárne vinutie by malo obsahovať 190 otáčok. Potom sa na povrch pripevní hrubá platina.

Konce zvinutého drôtu sú upevnené skrutkou. Jeho povrch je označený číslom 1. Nasledujúce konce drôtu sú upevnené podobným spôsobom s použitím vhodného označenia.

V hotovej konštrukcii by mali byť 4 skrutky s rôznym počtom otáčok.

V konečnom vyhotovení bude pomer navíjania vinutia 60% až 40%. Tento výsledok zaisťuje normálnu prevádzku zariadenia a kvalitný zvárací nástavec.

Je možné ovládať prívod elektrickej energie spínaním vodičov na požadované množstvo vinutia. V priebehu práce sa neodporúča prehrievanie zváracieho mechanizmu.

DC zariadenie

Tieto modely umožňujú vykonávať zložité práce na hrubých oceľových plechoch a liatine. Hlavnou výhodou tohto mechanizmu je jednoduchá montáž, ktorá nezaberie veľa času.

Injektor na zváranie je konštrukciou sekundárneho vinutia s prídavným usmerňovačom.

Bude tvorená diódami. Na druhej strane musia vydržať elektrický prúd 210 A. Na tento účel sa použijú prvky s označením D 160-162. Takéto modely sa často používajú na prácu v priemyselnom meradle.

Hlavný injektor na zváranie je vyrobený z dosky s plošnými spojmi. Takéto automatické zváranie poloautomatických zariadení odoláva prepätiu počas dlhej práce.

Skúsení zvárači neodporúčajú prehriatie zariadenia. To môže spôsobiť popálenie dôležitých častí.

Oprava zváracieho stroja nebude zložitá. Stačí nahradiť poškodenú oblasť mechanizmu. V prípade vážneho poruchy musia byť primárne a sekundárne vinutia znovu implementované.

Fotografie zváracieho stroja vlastnými rukami