Nádherné mydlo si to urobte sami: praktické tipy na výrobu mydla + 95 fotografií

Každoročne sa mydlo doma stáva veľmi populárnou aktivitou. Dôvodom záujmu o takúto výrobu je celkom pochopiteľné: samo vyrobené mydlo je prirodzeným a bezpečným hygienickým prostriedkom.

Skladovanie alebo výroba: ktoré mydlo je lepšie?

Ak venujete pozornosť skladovaniu výrobkov, potom budú určite obsahovať rôzne zlúčeniny a chemické prísady, ako aj syntetické príchute.

Účinok takejto kompozície na ľudskú pokožku nie vždy prináša pozitívny výsledok. Dôsledkom použitia mydla pri skladovaní môže byť vzhľad svrbenia, tesnosti alebo lúpania.

Pri ručnej výrobe sa používajú prírodné zložky. Takéto kozmetické výrobky sú bezpečné pre ľudí náchylných k prejavom alergických reakcií, ako aj pre deti.

Okrem toho, ručne vyrobené mydlo (ktorého fotografia je uvedená nižšie) môže vyzerať veľmi atraktívne a mať obľúbenú vôňu. Môže byť prezentovaný akoexkluzívny darček alebo ozdobte kúpeľňu neobvyklým suvenírom.

Ručne vyrobené mydlo je dostupné pre každého

.

Samozrejme, je možné a nie obťažovať sa s výrobou, ale získať hotové unikátne ručne vyrobené mydlo od majstrov, ktorí sa dlhodobo zaoberajú touto výrobou.

To je len cena takéhoto exkluzívneho, nie každý si to môže dovoliť - náklady na kus mydla sú dosť vysoké.

Make mydlo vlastnými rukami, ako originálny darček alebo pre osobné použitie, pre každého.

Výhody takejto výroby sú: \ t

  • výber tvaru kusu;
  • obľúbená vôňa;
  • individuálny výber komponentov;
  • farba podľa chuti;
  • jedinečný vzhľad alebo vzor.

V procese výroby mydla sa výrobca môže cítiť ako skutočný tvorca fantázie a preukázať svoju individualitu.

Okrem toho, výroba mydla je taká zaujímavá činnosť, ktorá sa pre mnohých stáva nielen zaujímavým koníčkom, ale aj spôsobom dodatočného príjmu.

Čo potrebujete na exkluzívny

Na to, aby bolo možné mydlo doma, potrebujete:

Základňa mydla

Pri nákupe by ste sa mali pozorne pozrieť na základe toho, čo sa urobilo. Najlepšia možnosť by bola prírodná dlaň alebo kokosový olej.

Ako základ môže slúžiť aj obvyklý postup.kozmetické alebo detské mydlo.

Ak sa však použije, výsledok môže byť nepredvídateľný - je možný nepríjemný zápach (v dôsledku prítomnosti vlastnej špecifickej chuti).

Rôzne prísady a plnivá

Treba uprednostniť nielen ich chute, ale aj zvážiť rôzne druhy domácich výrobkov z mydla.

Voľba by sa mala vykonať v prospech olejov, ktoré nemajú výraznú a silnú arómu, napríklad broskyňové, jojobové, mandľové, kokosové, olivové a avokádové oleje.

Je možné pridať príchuť pomocou éterických olejov. Perfektný citrón, levanduľa, pomaranč a mnoho ďalších olejov.

Plnivo na mydlo môže byť kvety liečivých rastlín, citrónovej kôry (na mastnú pleť), mletých kávových zŕn alebo ovsených vločiek (na pečenie). Vyžaduje sa prítomnosť glycerínu. Toto plnivo vytvorí hydratačný a zmäkčujúci účinok na pokožku.

Farbivá

Používajú sa na dodanie krásneho tieňa. Farebné mydlo je pre oko príjemnejšie. Je možné použiť ako potravinárske farbivá, tak aj prírodné.

Spomedzi umelých emisií:

  • suchý prášok je koncentrovanejší, čo umožňuje jeho úspornosť;
  • tekuté farbivo - vhodnejšie na použitie;
  • pigment - vo vode nerozpustný prášok rôznych farieb, ktorého použitie poskytne jedinečné odtiene;
  • perla - používa safarbivá, ktoré dávajú mydlu originalitu a sofistikovanosť.

Prírodné farbivá nie sú o nič menej zaujímavé a krásne.

Heřmánkový éterický olej pomôže získať modrý odtieň, žlto - šafranový, ružovo - repný džús, čierno - kávu, zelené - spirulina riasy a hnedú farbu dodá čokoládu.

Praktické nástroje

Formy - závisí od nich typ a veľkosť mydla; dve kovové nádrže - vytvárajúci účinok vodného kúpeľa; strúhadlo - na mletie základne mydla.

Výroba ručne vyrábaných mydiel

Táto zaujímavá lekcia nebude trvať veľa času a majster triedy na výrobu mydla vám pomôže vizuálne vidieť celý postup.

Pri zapájaní do výroby mydla je dôležité mať na pamäti, že tento proces by sa mal vykonávať v respirátore.

Pri výrobe na základe hotového kozmetického mydla by sa mal strúhať a taviť. Na tento účel sa používa vodný kúpeľ. Príliš veľa tepla nestojí za to, len počkajte na roztavenie.

Maximálna teplota vykurovania nesmie prekročiť 60 ° C. Pre stanovenie je lepšie použiť teplomer určený pre kvapaliny.

Je možné priviesť bázu v kvapalnom stave pomocou mikrovlnnej rúry. V tomto prípade hrozí riziko prehriatia, preto musíte každých 15-20 sekúnd skontrolovať stav základne.

Po dosiahnutí požadovanej konzistencie v báze mydlačas na pridanie plnív. Pri použití rôznych prísad a éterických olejov je dôležité si uvedomiť, že hrubá sila je chudobným pomocníkom a pozorne monitoruje množstvo pridaných látok.

Ďalším krokom je farbivo. Jeho množstvo je tiež potrebné starostlivo merať. Je lepšie pridať trochu, postupne sledovať výsledný odtieň.

Ostáva iba naliať zmes mydla do pripravených foriem. Musia byť naolejované (rastlinné) alebo vazelíny. To pomôže rýchlo odstrániť mydlo po nastavení.

Mydlo v dávkovacej fľaši

Môžete si nezávisle vyrobiť nielen tyčinky, ale aj tekuté mydlo na ruky. Jeho príprava sa líši od hlavnej len pridaním malého množstva vody. Je potrebné naliať do 15 minút po príprave, a potom je dobré triasť.

Zostane vylievať mydlo do fliaš s dávkovačom a užívať si produkt vlastnej výroby.

Ručné tekuté mydlo je vhodnejšie na použitie a môže sa použiť aj ako prírodný sprchový gél.

Je odhalené tajomstvo výroby ručne vyrobeného mydla. Teraz sa každý naučil potešiť seba, príbuzných a priateľov prirodzenosťou a mimoriadnou krásou jednoduchých hygienických prostriedkov.

Fotografie mydla vlastnými rukami