Ohrievanie domu vlastnými rukami: návod na inštaláciu rôznych typov izolácie + 95 fotografií

Ako človek počas chladného snap chráni hlavu, telo, nohy, a otepľovanie súkromného domu s vlastnými rukami zahŕňa práce na izoláciu strechy, steny a základy, zobrazené na fotografii otepľovanie domu.

Tento proces pozostáva z izolácie domu zvonku a činností vykonávaných na izoláciu miestností zvnútra.

Externé práce

Izolácia strechy sa najlepšie vykonáva vo fáze výstavby domu. K tomu, od okapu, položiť film na krokvy pre hydroizoláciu s prekrytím a priehyb medzi krokvy. Potom sa prepravka namontuje a izolácia sa položí.

Ak sa použila minerálna vlna, potom sa pokryje ochrannou fóliou a prejde na strechu.

Súčasťou komplexu prác na zvyšovaní tepelnej ochrany stien je ich čistenie pred prachom, nátermi, omietkami, niveláciou a tesnením. V tomto štádiu je vhodné vymeniť alebo izolovať okná.

Pri použití minerálnej vlny sa opláštenie drevených tyčí alebo hliníkových profilov inštaluje vo vzdialenosti menšej ako dva centimetre od šírky vlny. Vkladajú sa dosky z minerálnej vlny a na nich sa upevní polyetylénová fólia alebo vetruvzdorná membrána.

Nainštalovanéhorizontálne prepravky dosiek a obklady stien.

Pri použití polyuretánovej peny alebo polyfoamu 10-15 cm od uzemnenej pevnej zarážky.

Prvý rad peny spočíva na tejto tyči a ďalšie sú položené s posunom k ​​predchádzajúcemu radu o polovicu dosky a pripevnené k stene pomocou upevňovacích prvkov. Potom sa na vrch nalepí výstužné pletivo a vykoná sa omietka alebo obkladanie.

Pri izolácii podkladu je potrebné ho očistiť od zeme, aplikovať základný náter a dve vrstvy polymérneho tmelu alebo dvojzložkovej cementovej malty s rýchlym vytvrdnutím.

Po 5-7 dňoch sa tepelne izolačný materiál (polyuretánová pena, polystyrén, penové sklo, perlitobitumen) fixuje hmoždinkami, lepidlom, tmelom. Namontuje sa výstužná sieť a aplikuje sa omietka. Výkop je vyplnený troskou, pieskom, expandovaným ílom a dlažba je usádzaná na odtok vody.

Vnútorné práce

Vyhrievané podlahy sú pohodlné a dobre chránený strop je približne 25 až 40% tepla v miestnosti.

Postup činností na ohrievanie podlahy v dome závisí od nadácie.

Ak je zem na dne, potom povrchová vrstva zeme je odstránená, alebo piesok, drvený kameň sa naleje, takže je vzdialenosť 10-15 cm k plánovanej podlahe.hrúbka cementovej malty 40 mm.

Platne z penového plastu sa umiestnia na roztok alebo sa naleje expandovaná hlinka, ktorá sa môže naliať do cementového mlieka.

Na vyschnutie poteru sa po dobu dvoch dní nanesie cementová malta s hrúbkou vrstvy 70 mm. Potom sa na vrch položí výstužné pletivo a po vysušení sa namontuje dekoratívna podlahová krytina.

Na doske zo železobetónových dosiek je potrebné položiť hydroizolačnú fóliu, potom minerálnu vlnu. Obal s montážnou mriežkou, nalejte betónový roztok a položte dekoratívne podlahy.

Stropnú izoláciu je možné vyrobiť z dvoch strán. Zo strany podkrovia ide o inštaláciu hydroizolačnej vrstvy, pokládku izolácie a montáž podkladu.

Izolácia stropu zvnútra závisí od typu stropu a zahŕňa pre drevené stropy odstránenie štrbín a antiseptického základu a betónových stropov a základov. Tepelne izolačný materiál je lepený a pre väčšiu spoľahlivosť je upevnený špeciálnymi upevňovacími prvkami.

Medzery medzi kusmi izolácie sú vyplnené montážnou penou a pracujú na montáži stropu.

Na použitie sústruženia je strop usporiadaný podľa šírky izolácie (pre minerálnu vlnu mínus 20-30 mm). Drevené klátiky alebo kovové profily sú nainštalované, izolačné dosky sú vložené a natreté na vrchole.parotesná fólia. Po tom je strop opláštený dokončovacím materiálom (šindľová doska, sadrokartónové dosky).

Ako izolovať rámový dom?

Vonkajšie otepľovanie je najefektívnejším spôsobom tepelnej ochrany budovy a neznižuje vnútorný priestor domu. Technológia práce je, že ak je dom už postavený, potom je potrebné odstrániť všetko z vonkajšej strany do hlavných regálov rámu.

Naplňte mriežku počítadla 50x50 mm bar horizontálne nad regálmi a položte izoláciu „v druhej vrstve“. Potom nainštalujte OSB dosku, hydro, vetruvzdorný film a prepravku.

Vonkajšie steny domu sú opláštené vlečkou pod logom, dreveným obložením, plastovou vlečkou.

Otepľovanie zvnútra sa vykonáva rovnakým spôsobom ako vonku, ale namiesto vlečiek alebo šindľov sa používa sadrokartón.

Fotografie samotného otepľovania domu