Originálny tienidlo lampy do-it-yourself: návod, ako vytvoriť rám a vyzdvihnúť látky + 92 fotografií

Keď je túžba zmeniť situáciu v byte a pridať k tomu nejakú originalitu, začnite s maličkosťami. Skúste zmeniť tienidlo a budete prekvapení transformáciou vášho rodinného hniezda.

A ak sa vám podarí nájsť originálny model, ktorý je odlišný od jeho analógov, potom zmeny zapôsobia nielen na vás, ale aj na vašich hostí.

Pravda, jedinečné tienidlá stoja veľa peňazí, pretože si nemôžete kúpiť kus diel slávnych umelcov za cent.

Ale nikto vás neobťažuje vytvoriť si vlastné jedinečné dielo z lacných a niekedy dokonca nevyžiadaných materiálov, ktoré budú vyzerať oveľa lepšie ako vzorky prezentované v obchode.

Všetko, čo potrebujete, je niekoľko jednoduchých materiálov, trochu trpezlivosti a fantázie, a my vám povieme, ako si vyrobiť tienidlo vlastnými rukami.

Materiály

Môžete vytvoriť majstrovské dielo z toho, čo máte na dosah ruky: tkanina, papier, niť, motúza, drôt, plastová fľaša, korálky alebo korálky.

Vo všeobecnosti je všetko vhodné, dokonca aj to, čo zvyčajne posielate do vrecka na odpadky.

Neverte? Stačí sa pozrieť na fotografiu tienidla.

Rámec

Ak máte starý rám tienidla, je to jednoducho úžasné.

Nie všakstojí za to sa rozrušiť, ak sa to nenájde, pretože si môžete vytvoriť rám sami z obyčajného drôtu.

Meď, hliník, oceľ - všetko, čo môžete kombinovať sami, sa zmestí do jednej štruktúry.

Kovový rám klasického tienidla sa skladá z troch krúžkov a šiestich prepojok medzi nimi. Malý krúžok je držiak, ktorý je spojený s krúžkom väčšieho priemeru o tri mosty.

To isté je zasa prepojené prepojkami na posledný kruh. Nasledujúce fotografie vám pomôžu vysporiadať sa s dizajnom.

Z látky

Ak existuje rám pre tienidlo, najjednoduchším spôsobom, ako vytvoriť svoje majstrovské dielo, je obaliť základňu látkou. Na to budete potrebovať:

  • papier (noviny);
  • nožnice;
  • tkaniny;
  • krieda alebo ceruzka;
  • niť.

Rám zabaľte novinami tak, aby tvorili jeho kúsok. Následne preneste výsledný tvar na textíliu pomocou kriedy, pridajte 1 cm na každý šev na každej strane.

Vytvorte vzor, ​​odrežte hrany a zošite boky a vytvorte kryt na základni budúceho tienidla. Horný a dolný okraj "krytu" sa ohýbajú takým spôsobom, že uzatvárajú krúžky rámu a upevňujú šev.

Voila, váš tienidlo pre stojaci lampu je takmer pripravený. Zostáva pridať niekoľko zvýraznení k vášmu vkusu, dávať to originalitu.

Z vlákien

Ako urobiť tienidlo, keď nie je rám? Jednoducho jednoduché.

Vezmite balón bez obrázkov, lepidla, nití, fixky a začnite vytvárať.

Najprv musíte nafúknuť loptu a označiť na nej hornú a dolnú hranicu svojho budúceho majstrovského diela. Potom si niť a balenie loptu s nimi, snaží sa nestáť za označené obrysy.

Na každú vrstvu vlákna naneste lepidlo zriedené vodou 1: 1. Keď vás hustota navinutej nite uspokojí, upevnite reznú hranu a zaveste guľôčku do sucha. Po 3-4 hodinách sa vlákna vysušia. Potom prepichnite loptu a jemne ju odpojte od stien hotového tienidla.

Listy a okvetné plátky prepletené medzi vrstvami nití môžu dodať tienidlo z nití dodatočný pôvab.

Lopta, zdobená perlami, vyzerá rovnako originálne. Vo všeobecnosti sa pozrite a buďte inšpirovaní.

Z papiera

Obyčajné kancelárske papiere, lesklé časopisy, lacné noviny, nepotrebná kniha alebo obyčajný notebook, papierový uterák alebo obrúsky sú všetky budúce tienidlá.

Nezáleží na tom, či existuje rám alebo nie, hlavná vec je mať nožnice, lepidlo a papier. Tisíc a jeden variant vyhotovenia takýchto svietidiel je možné opísať slovami „rezané a lepené“.

Najdôležitejšie je nezabudnúť na niekoľko jednoduchých pravidiel:

  • papierový odtieň je najbezpečnejší na použitie spolu s úspornými lampami, ktoré sa zahrejúvýrazne menej žiaroviek;
  • priemer tienidla lampy musí byť veľký, aby sa papier príliš neprehrial;
  • pre svetlú miestnosť, môžete vytvoriť tienidlo hrubého papiera, ale pre tmu je potrebné tenké, dobre prenášané svetlo;
  • opatrne s farbou. Napríklad červený alebo žltý papier pridá priestorové teplo, zelené a modré - studené.

No, to je všetko. Nabite nové nápady, vyzbrojte sa improvizovanými prostriedkami a posúvajte sa na svetelné zmeny, ktoré prinášajú teplo a pohodlie do vášho domova.

Fotografie tienidla vlastnými rukami