Pohovka pre domácich majstrov

Veľmi pôsobivá nákladová efektívnosť domácej pohovky a možnosť jej výroby v súlade s individuálnymi želaniami a požiadavkami sú populárnymi dôvodmi pre vlastnú montáž bytového nábytku.

Je dôležité si uvedomiť, že pohovka sa líši od postele s pevným operadlom a bočnými lakťovými opierkami, čo komplikuje proces montáže.

S presným kreslením, kvalitnými materiálmi a silnou túžbou však môžete rýchlo a ľahko vyrobiť pohovku vlastnými rukami.

V prvej fáze sa plánuje

.

Prvým krokom k vytvoreniu pohovky by malo byť dôkladné oboznámenie sa s fotografiami ručne vyrobeného nábytku. Vo vyhľadávacom procese sa môžete konečne rozhodnúť pre model budúcej pohovky, dizajnu a materiálov.

Počiatočná fáza zahŕňa výber vhodného modelu dizajnu pohovky, z ktorých najobľúbenejšie sú tieto typy:

  • „Eurobook“, v ktorom sa navrhuje prítomnosť výťahového a skladacieho mechanizmu;
  • Pohovka s drevenými paletami, ktorá plní funkciu odolného modulu a priestranného priestoru v podobe políc alebo zásuviek;
  • Rohová pohovka,vyznačuje sa tvarom „L-tvaru“ a zložitosťou dizajnu.

Druhá etapa - hľadáme materiály

Prvá vec je pozrieť sa okolo seba a hľadať vhodné možnosti, pretože často nevyžiadané veci sa často môžu zmeniť na štýlovú a pohodlnú pohovku.

Pneumatika z traktora, pokrytá látkou a mäkkou výplňou a doplnená charakteristikou chrbta, bude zaujímavou alternatívou k zakúpenému nábytku.

Je možné dať druhý život starej liatinovej vani, odrezať jednu stranu a prešitie matraca vhodnej veľkosti. Tiež základňa pohovky môže byť profilová trubica, ku ktorej sú pripojené dva listy hrubej preglejky alebo OSB dosky a sú zdobené matracmi.

Výroba pohovky od nuly si vyžaduje tieto materiály: drevený blok, doska, preglejka alebo drevotriesková doska, penová guma, pálka, čalúnená tkanina, lepidlo PVA.

Nevykonávajte bez nasledovného súboru nástrojov: skrutkovač, samorezné skrutky, brúsny papier, elektrická skladačka, píla, meradlo, pravítko.

Na vytvorenie krytu a čalúnenia sú potrebné nôž, nožnice, zošívačka a šijací stroj.

Tretia etapa je zhromaždenie

.

Existuje mnoho schém, s ktorými môžete zostaviť pohovku vlastnými rukami. Napríklad na montáž paletovej konštrukcie sú pevné palety upevnené a bočné steny na nich upevnené. Ako sedadlo a operadlo sa používajú rovnaké široké vankúše.

ToAk chcete vytvoriť uhlovú pohovku vlastnými rukami, je potrebné vytvoriť tri vzájomne prepojené bloky. Prvý obdĺžnikový a druhý štvorcový blok predstavujú menšiu stranu konštrukcie a tretia je sklopná alebo sklopná sedačka.

Základom každého bloku je rám z preglejky alebo drevotrieskovej dosky pripevnený k rámu z dreva. V prvom a druhom oddelení sú vopred odnímateľné kryty. Tretia jednotka je vybavená zásuvkou na kolieskach.

Štvrtá etapa - čalúnenie a poťahy

Pohovka pohovka, zvýšiť jej pohodlie a dať jej estetický vzhľad pomôže ďalšiu povrchovú úpravu a ručne vyrobené čalúnenie a poťahy.

Po prvé, všetky ostré rohy výrobku sú vyleštené smirkovým papierom, pokrytým farbami, po ktorom je na pripravený povrch pripevnená zošívačka alebo lepidlo.

Je lepšie si objednať tkaninu na čalúnenie sedačky v špecializovanej predajni presne podľa veľkosti. Materiál je pripevnený na neviditeľné oblasti pomocou zošívačky, pričom kryt musí byť pevne dotiahnutý a odporúča sa vykonať incíziu v mieste budúcej konzoly.

Plán na výrobu vankúšov je jednoduchý: podľa veľkosti podkladu, šiť jeden alebo viac vankúšov, naplniť ich penovou gumou, šiť a položiť na výrobok.

Piata etapa - potrebné opravy

Na predĺženie lehotyprevádzky pohovky je potrebné pravidelne kontrolovať jej stav, v prípade potreby vlastnými rukami opravovať a odstraňovať nedostatky.

Pri samostavbe konštrukcie a čalúnení pohovky sa však dá ľahko monitorovať a včas reagovať na poškodenie.

Ak máte čas, materiály a túžbu vytvoriť, potom pokus o vytvorenie pohovky s vlastnými rukami môže byť veľkým začiatkom pre budúce úspechy.

Začať lepšie s jednoduchými modelmi, postupne sa zlepšovať zručnosti, dopĺňať štandardné možnosti a zvyšovať funkčnosť výrobkov.

Fotografie pohovky vlastnými rukami