Posteľ na mieru - návod na vytvorenie luxusnej postele (71 fotografických nápadov)

Rozbité lôžko nie je dôvodom na spustenie do obchodu, najmä ak sú doma tyče a skrutky. S pomocou jednoduchých materiálov si každý môže vytvoriť manželskú posteľ s vlastnými rukami a osobné preferencie a želania budú slúžiť ako sprievodca.

Originálne lôžko presne zapadne do požadovanej veľkosti, výšky a hmotnosti majiteľa a dokonale zapadne do celkového dizajnu interiéru.

Na základni je strom

.

Rám postele môže byť vyrobený zo železa alebo dreva. A ak prvá možnosť vyžaduje špeciálne zručnosti pre prácu so železom a ťažko dosiahnuteľnými materiálmi vo forme tvarovaných rúrok, potom každá ekonomická osoba môže nájsť tyče spolu so schopnosťou ovládať skrutkovač a dotiahnuť skrutky.

Montáž takéhoto nábytku nebude trvať dlhšie ako 10 dní a použijú sa iba bezpečné a kvalitné materiály: skrutky, preglejka, MDF panel, kovové rohy, PVA lepidlo, tyče a špendlíky.

Všeobecné odporúčania

Kompetentné a rýchle zostavenie pevného a stabilného lôžka pomôže niektorým odporúčaniam:

  • Uprednostňuje sa lepšia vyrovnaná tyč pri lepeníborovica dlhá asi 200 cm;
  • Odporúča sa zosúladiť rozmery budúceho rámca s predtým zakúpeným matracom;
  • Na doplnenie dizajnu krabíc je potrebné zakúpiť drevotrieskové dosky;
  • Samorezné skrutky a iné upevňovacie prvky sa nakupujú s rezervou;
  • Na základe záhybov kovových rohov by nemala byť drsnosť, čo naznačuje nízku kvalitu.

Začíname pre montáž

Akonáhle je všetko, čo potrebujete, pripravené, môžete začať s montážou postele. Algoritmus bude slúžiť ako nasledujúca schéma na vytvorenie komponentov postele vlastnými rukami.

Rám a výstuže

Predovšetkým sa vyrába obdĺžnikový rám, ktorého každá strana pozostáva z troch tyčí upevnených na výšku. Ďalej sú potrebné nasledujúce manipulácie:

  • Drevo 4x5 cm sa rozreže na 4 časti: každá 16 cm a dve 21 cm každá, ktoré sa položia na podlahu spolu s rámom a upevnia sa lepidlom PVA na nábytok.
  • Druhá vrstva je paralelne umiestnená na tyčí, pevne pripevnená skrutkami na oboch stranách. Pravidelne je potrebné kontrolovať rovnomernosť dizajnu s páskou alebo lanom. Reproduktory prebytočné lepidlo musia okamžite utrieť handričkou a nenechať ich vyschnúť.
  • Na základňu lôžka odoberte lamely s hrúbkou najmenej 3 cm, aby sa zvýšila nosnosť v strede, vytvorila sa „výstuž“, ktorá prechádza pozdĺž lôžka a má dve podpery.

Nohy a podpery

Sú potrebné štyri rekvizityav každom rohu. Každá noha je vyrobená z dvoch kusov dreva 4x5 cm, pričom sa súčasne dimenzujú ich švy z PVA, spoja sa pomocou skrutiek a pripevní sa k hlavnému rámu. Potom sa produkt otočí a položí na nohy.

Základ pre matrac

Tyče na podopretie sú určené naťahovaním lôžka a v závislosti od vhodného variantu majú rôznu hrúbku, výšku a umiestnenie. Najčastejšie sa rovnajú vnútornej dĺžke rámu a sú namontované na úrovni druhého radu.

Aby sa vytvorila optimálna ortopedická základňa, lamely sú upevnené vo vzdialenosti asi 20 mm, upevňujúc ich pozdĺž okrajov av strede pre dve skrutky na každom mieste. Po ďalšom lôžku sa nechá lepidlo zaschnúť.

Brúsenie a maľovanie

Konečné spracovanie spočíva v brúsení celého povrchu, dôkladnom umytí výrobku. Pred lakovaním sa na obvod konštrukcie nanesie ochranný základný náter na drevo a lôžko sa natrie kvalitným 3-vrstvovým lakom odolným voči opotrebeniu.

Modernizačné normy

Jedno lôžko je dobré a detské a poschodové postele sú ešte lepšie, najmä preto, že robiť si ho je rovnako jednoduché ako robiť štandardný model.

Výberom vhodnej schémy môžete experimentovať s rozmermi a dizajnom: vyrobiť dve lôžka, umiestniť stôl, pohovku alebo skrinky v prvom poschodí.

Skúsení aCieľovo orientovaní majstri sa budú zaujímať o ďalší moderný a funkčný model - pódium. V tomto prípade musíte presne zmerať všetky rozmery miestnosti a pripraviť rezivo v súlade s požadovanou plochou.

Povinné zásuvky na spodku postele a skryté bočné panely.

Ak vaše telo a duša vyžadujú nové lôžko, potom neponáhľajte k úteku do obchodu. Urobte tento prvok nábytku vlastnými rukami jednoducho a rýchlo a konečný výsledok bude priamo závisieť od individuálnych želaní, chuti a priestoru.

Fotografia samotného lôžka