Posuvné brány na mieru: schémy a výkresy konštrukcie a montáže automatických brán + 85 fotografií

V poslednej dobe, keď každý bohatý občan chce získať svoj vlastný súkromný dom alebo chalupu, je konfrontovaný s otázkou budovania plota a v dôsledku toho aj s bránou.

Posuvné, posuvné dvere v tomto vydaní sú veľmi obľúbené z dôvodu svojej zjavnej praktickosti; často sa používajú aj v priemyselných zariadeniach.

So zvyšujúcim sa dopytom sa zvýšil počet výrobcov zaoberajúcich sa výrobou hotových brán a ich komponentov, ktoré ponúkajú montáž od kvalifikovaných pracovníkov.

Typy posuvných brán

Gates sa delí na niekoľko typov a každý z nich má svoj vlastný dizajn s vlastnými kladmi a zápory.

Závesné brány

Najčastejšie sa používajú vo vchodoch priemyselných zariadení a na iných územiach určených nie príliš širokému okruhu ľudí. Tento typ brány je veľmi spoľahlivý, ale jeho výroba si vyžaduje vysoké náklady na materiál a tým aj finančné prostriedky.

Pre tých, ktorí si cenia predovšetkým kvalitu, sa im bude páčiť: závesné brány môžupracovať ešte päťdesiat rokov po inštalácii.

Zo zrejmých nevýhod okrem ceny stojí za zmienku, že otvor brány je v dôsledku horného lúča dosť obmedzený.

Vratné brány pozdĺž koľajnice

Teoreticky najspoľahlivejšia a zároveň najprimitívnejšia konštrukcia brány. Brána sa otvára ako dvere kupé, ktoré sa posúvajú po valcoch pozdĺž špeciálnej koľajnice, ktorá je na zemi.

Napriek všetkému jednoduchému používaniu sa môžu vyskytnúť problémy s klímou našej krajiny s týmto typom brán; poveternostné podmienky, ako je sneh alebo pád listov, môžu blokovať pohyb týchto brán, zatváranie koľajnice, a potom ich otvorenie bude nemožné a bude ťažké vrátiť sa do práce.

Táto stavba nájde najväčšie využitie na miestach, kde je územie vystavené včasnému čisteniu, napríklad na súkromných dvore. Tiež, aj keď sú otvorené, takéto brány nezaberajú viac miesta, čo im zjavne dáva výhodu v miestach s obmedzeným priestorom.

Konzolové brány

Konštrukcia tohto typu brány je podobná konštrukcii posuvnej na koľajnici, ale líši sa tým, že pri bráne nie je žiadny kontakt so zemnou koľajnicou. Je to najťažšia konštrukcia, ale dáva jej výhody: poveternostné podmienky neovplyvňujú prevádzku brány a tiež zanechávajú veľa priestoru, čím sa ruší riziko poškodenia vozidla, ktoré do nich vchádza.

Vďaka pohodlnéumiestnenie valivých telies, ktoré priamo zabezpečujú prevádzku brány, konzolové brány nie sú závislé od prírody, čo im umožňuje zvýšiť pevnosť.

Pohyb brány je veľmi jednoduchý vďaka dobre navrhnutej konštrukcii, ako aj zníženému treniu. Z minusov možno spomenúť zložitú inštaláciu a potrebu väčšej časti plotu ako je veľkosť otvoru.

Keď môžete namontovať posuvnú bránu

Ak chcete inštalovať požadovaný typ posuvných brán, niekedy nie je dosť veľká túžba a rozpočet; Úspešnosť inštalácie závisí v mnohých ohľadoch od typu miesta, na ktorom bude brána umiestnená.

V niektorých situáciách je buď nemožné nainštalovať bránu vôbec, alebo je to veľmi zložité.

Napríklad problém s priestorom vždy prudko stúpa. S krátkym plotom nikdy nemôžete snívať o bráne, pretože priestor, do ktorého sa vráti brána, nesmie byť uzavretý aspoň o šírku otvoru vynásobenú jedným a pol.

Dôvodom je, že okrem samotnej brány zaberá ich technologická časť aj veľa miesta.

Okrem toho by mal byť plot rovný, keď sa brána pohybuje pozdĺž priamej cesty. Áno, je to zrejmá skutočnosť, ale mnohí spotrebitelia na to nezabúdajú. Nezrovnalosti reliéfu pri otváraní brány by tiež nemali byť.

Akoinštalácia posuvných dverí

Inštalácia a výroba brány vlastnými rukami bez skúseností v tejto veci môže byť veľmi ťažká, ale možná. Po oboznámení sa s fotografiami posuvných brán, zostavením podrobných plánov a výkresov a schém posuvných brán môžete pristúpiť k inštalácii.

Predovšetkým by ste mali zhodnotiť umiestnenie budúceho umiestnenia brány. Posúďte stav oporných stĺpikov a zabezpečte, aby boli dostatočne pevné na inštaláciu brány.

Overte si, že šachta môže byť umiestnená v blízkosti základového stĺpika s rozmermi 500x2000 mm

Určiť typ krídla dverí a jeho obkladového materiálu; je to dôležité, pretože hmotnosť brány závisí od toho, a podľa toho aj výber výkonových prvkov.

Uskutočniť podrobné výkresy brány s prihliadnutím na zvláštnosti oblasti, v ktorej sa bude inštalácia vykonávať, na nákup komponentov.

Vykonajte práce na označovaní. Vyberte úroveň nulovej značky.

Pokračujte inštaláciou základne brány. Pri použití elektrického pohonu vo zvolenom type dverí treba v tomto štádiu venovať pozornosť položeniu potrebných káblov.

Na výrobu posuvných brán. Je veľmi dôležité s veľkou pozornosťou na veľkosť. Kúpte si potrebné príslušenstvo pre posuvné brány (valčekové ložiská, valčeky, uzávery na nosníku atď.)

Zostaviť a namontovať konštrukciu predtýmpo čakaní najmenej sedem dní po ukončení betonáže.

Fotografie posuvných brán vlastnými rukami