Rack si vlastné ruky - jednoduchý a jednoduchý úložný priestor (62 nápadov na fotografie)

Ak chcete vytvoriť nový regál, ktorý dokonale zapadne do veľkosti a dizajnu miestnosti, je to jednoduchá a uskutočniteľná úloha. Zvlášť ak v zozname "plusy" značné úspory a možnosť sebarealizácie.

S pomocou nového stojana, môžete ľahko usporiadať priestor, zóna miestnosti, efektívne a presne umiestniť všetky malé veci a doplnky.

Najdôležitejšie je rozhodnúť o výkrese a schéme, nájsť materiály a pokračovať v montáži.

Nápady na používanie regálov

Dizajn dreveného regálu sa vyznačuje množstvom identických otvorených políc. Jednoduchosť a všestrannosť dizajnu určuje jeho praktickosť, dokonalá zhoda s akýmkoľvek interiérovým štýlom a priestorom.

V detskej izbe bude regál držať všetky hračky, knihy a nohavičky, zatiaľ čo kvôli otvorenosti políc bude priestor vizuálne rozširovať.

V kancelárii je polovica uzavretého nástenného stojanu s maximálnym počtom povrchov na umiestnenie kníh, priečinkov alebokancelárske potreby.

Najbežnejším miestom pre stojan je obývacia izba, v ktorej má daný čas viac estetických úloh: symetricky na policiach a organicky usporiadané veľkolepé doplnky, fotorámiky, súpravy a kvetiny v interiéri.

Na riady, poháre obilnín alebo koreniny umiestnite stojan do kuchyne.

Aké sú regály

Stačí sa pozrieť na niekoľko fotografií regálov, aby ste videli celú škálu ich tvarov, veľkostí a farieb. Všetky návrhy sú však rozdelené do niekoľkých typických skupín:

Stacionárne regály

Líšia sa spoľahlivosťou, trvanlivosťou a masívnosťou, avšak ich pohyb nie je možný bez demontáže konštrukcie na samostatných regáloch a priečnych nosníkoch.

Mobilné mobilné regály

Kompletné s kolieskami a vyrobené z ľahších materiálov. Táto možnosť je vhodná pre fanúšikov permutácií.

Pôvodným miestom na umiestnenie bežne používaných položiek, ako sú koreniny, predmety osobnej hygieny alebo kľúče, bude rotujúca štruktúra.

Závesné regály

Zo 3 - 4 pripojených políc sú namontované regály, ktoré sú obľúbené v malých oblastiach, pretože sú kompaktné a nezastávajú voľný priestor v blízkosti steny alebo podlahy.

Štandardné regály: požiadavky

Skôr ako začnete rezať a montovať stojan,je potrebné rozhodnúť o vhodnom výkrese. Pre začiatok je vhodné presne zmerať priestor a vziať do úvahy, že pre ťažké predmety by mala byť hrúbka podlahovej dosky aspoň 25 cm, dĺžka - aspoň 90 cm a nie viac ako 150 cm, s optimálnou hĺbkou police - 50 cm, výška - 55 cm.

Požadované materiály

Regál vyrobený z prírodného duba, borovice alebo mahagónu s obsahom vlhkosti maximálne 12% bude trvať dlhú dobu.

Všetky materiály sa rozrezajú na požadovanú veľkosť niekoľko dní pred montážou a sú ošetrené antiseptikami a inými špeciálnymi výrobkami na spracovanie dreva.

Pokiaľ ide o ďalšie prvky, budete potrebovať preglejku alebo drevotrieskovú dosku, držiaky na police, plastové alebo kovové rohy, západky, nohy na kolieskach.

Ak chcete pracovať s drevom, budete potrebovať štandardnú sadu nástrojov: samorezné skrutky, kliešte, brúsku, klince, rovinu, elektrickú vŕtačku, pravítko, kladivo, zvinovacie metre.

Zoznam potrebných materiálov končí na farbách a lepidle na drevo.

Schéma montáže stojanov

Ak budete postupovať podľa určitého algoritmu, je jednoduché vytvoriť stojan vlastnými rukami:

  • Na bočné dosky a zadnú stenu aplikujte ceruzkou na montáž políc;
  • Začnite prácu zdola. Na spodnej polici pripevnite zadnú stenu pomocou samorezných skrutiek av jej neprítomnostiupevnite bočné steny.
  • Kovové alebo plastové rohy upevnite na vyznačených miestach, ktoré budú držať police;
  • Pri montáži prvkov regálu je potrebné pozorne sledovať rovnomernosť konštrukcie;
  • Pre väčšiu pevnosť sa odporúča natrieť všetky otvory lepidlom;
  • Na konci zostavy zaistite kryt hornými skrutkami na stojane;
  • Ak je to potrebné, lakujte alebo natrite produkt, najskôr brúste povrch.

Pôvodné regály

Poličky vyrobené ručne z dreva sa často vyznačujú svojou originalitou a neštandardnosťou. Takže si môžete vyrobiť regál 6 identických dosiek a 12 sklenených fliaš.

Za týmto účelom je potrebné na koncoch základnej dosky vyvŕtať otvory pre dvojicu dna fľaše na koncoch a pre krky na ďalšej doske. Stačí len tri originálne police, ktoré sú potrebné pomocou hrebeňa a skrutiek bezpečne upevniť dohromady.

Zaujímavým riešením by bol stojan s rámom lana spájajúcim 4-5 políc a umiestnený na stenu hákmi alebo klincami.

Je pravda, že ťažké predmety môžu zlomiť konštrukciu, takže použite miesto na uloženie uterákov, fotografií alebo falzifikátov.

Pri výrobe stojana nezávisle sa berú do úvahy všetky štvorcové rozmery, zvolí sa vhodný tvar, farba a textúra, čo umožňuje konečne získaťoriginálny a dokonalý dizajn.

Foto police s vlastnými rukami