Remeslá a dekorácie z korku: 80 fotografií jedinečných nápadov na použitie čiapok a korkov

V poslednej dobe sa čoraz populárnejšie stávajú ručne vyrobené veci a remeslá, tzv. Ručná výroba, ktoré sa dajú vyrobiť z čohokoľvek. Plastové zátky neostali bokom a dostali svoje druhé použitie v pôvodnom dizajne.

Plastové fľaše sú dostupné všetkým bez výnimky a samozrejme v každej kuchyni.

Mnohí sa ich hneď pokúšajú odhodiť, ale existujú aj také kreatívne osobnosti, ktoré používajú rôzne druhy hackerov, používajú ich na dekoráciu alebo na užitočné spotrebiče pre domácnosť alebo záhradu, ako na fotografii remesiel z dopravných zápch.

Dnes budeme hovoriť o remeslách z plastových uzáverov.

Použitie plastových uzáverov v tvorivosti detí

Deti sú vo svojej podstate veľkými snívami. Dajte im akýkoľvek objekt a ľahko ho transformujte na iný obrázok. Koniec koncov, od najmladšieho veku, doma aj v detskom tíme, sú deti nabádané so záujmom o ručne vyrobené predmety.

Plastové uzávery fliaš sú vynikajúcim materiálom pre tvorivosť detí. Dopravné zápchy môžu byť ľahkolepiť, vďaka čomu sa vytvárajú rôzne panely, figúrky a dekoratívne predmety.

Deti milujú drotárstvo s dopravnými zápchami a fantazírujú na rôzne témy: aplikácie, hračky a postavy.

Odrody žiadostí

Húsenica je najobľúbenejším kusom plastových uzáverov u detí. Potešte svoje dieťa tým, že ho z farebných korkov a dĺžok podľa svojho vkusu, a bude sa s ňou po celý deň.

Papuľa húsenice môže byť zábavná, aby inšpirovala predmet. Húsenica je vyrobená veľmi jednoducho, v dopravných zápchach v strede je vytvorená diera, do nej je navlečená čiara, na ktorú sú navlečené korky;

Na základe rovnakého princípu môžete urobiť malého muža, mačku, psa atď.

Na výrobu remesiel je potrebný "vták" uzáverov fliaš: dva kryty, kartón, ľahká tkanina alebo prírodné perie, napríklad holub. Z dopravných zápch, hlavy a tela sú vyrobené, a krídla sú vyrobené z kartónu, tkaniny alebo peria.

Aplikácia „králik“ sa vykonáva podobne ako „vták“, telo a hlava sú vyrobené z krytov, jeden z nich by mal mať väčší priemer, uši lepenky a chvost kusu kožušiny. Deti sú s takýmito hračkami potešené. Hlavná vec je, že to môžete urobiť so svojím dieťaťom.

Volumetrická remeselná „korytnačka“ vyrobená z korku bude vlastnými rukami zaujímať viac ako aplikácia. Nie je to ťažké.

Ako potrebný materiál nakreativita, ktorú budete potrebovať: veko s veľkým priemerom, bavlnené tampóny a tyčinka zmrzliny. Na palici zo zmrzliny a bavlnené tyčinky položené na vrchole krížom, natreté v zelenej farbe, je obal prilepený.

Na veko sa nakreslia škvrny, urobia sa oči. Vaše majstrovské dielo je pripravené. Rovnakým spôsobom môžete vytvoriť pavúky, lienky, včely, atď., S použitím rôznych materiálov po ruke.

Mozaika dopravných zápch

Veľký počet viacfarebných dopravných zápch je možné vyrobiť mozaikovými panelmi. K tomu, okrem dopravných zápch, budete potrebovať dobré lepidlo alebo lepidlo, takže zloženie nebude zrútiť v budúcnosti.

V prvom rade si vyberte povrch kreativity, určte obraz a vstúpte do práce. Detaily panelu sú pripevnené striedavým lepením na pripravený povrch. Ak ich chcete upevniť zo zadnej strany, potom vám skrutky pomôžu pri ich upevňovaní.

Zaujímavým riešením panelu bude možnosť zložených obalov rôznych veľkostí na princípe matryoshka. Napríklad žlté slnko z takýchto skladaných krytov vyzerá skvele.

Plavidlo "kohút" je tiež zábavné, ale vyžaduje si určité zručnosti a čas. Aby ste to dosiahli, musíte urobiť základňu z preglejky, naplniť ju, aplikovať obrys a upevniť zátky pomocou lepidla podľa schémy obrazu. Výsledkom je pôvodné vytvorenie.

Magnety

Ideálna voľba pre začiatočníkov budevýroba magnetov pre chladničky. V dnešnej dobe sú takmer všetky chladničky zdobené všetkými druhmi magnetov a nielen skryť akékoľvek chyby.

Výroba týchto materiálov a nasledujúcich materiálov bude trvať pomerne veľa času: zátky rôznych farieb, samotné magnety, lepidlo, alkoholový roztok, farby, farebný papier, fixky.

Na začiatok odmasťujte zátku alkoholom. Vnútri korku prilepíme magnet. Zatvorte ich s farebnými papierovými krúžkami, predrezané.

Farebné kruhy môžete ozdobiť vopred menami, obrázkami, písmenami alebo luky. Pomocou kruhov s písmenami získate zábavnú abecedu. Môžete tiež vytvoriť obrázok pomocou určitých internetových zdrojov.

Masážna podložka na nohy

Jednou z najobľúbenejších možností remeselnej výroby je masážna podložka na nohy. Robiť koberec nie je trápny a jednoduchý proces využívajúci viacfarebné čiapky. A následne koberec vyzerá svetlý, nezvyčajný a jeho použitie je dobré pre zdravie.

Prejdite sa po nej asi 15 minút denne, aby ste získali relaxáciu a celkové posilnenie tela v dôsledku nárazu pri prechádzaní dopravnými zápchami na nervových zakončeniach chodidiel.

Pripravte viacfarebné korky, drsné, hrubé rybárske vlasce. Pre koberec vo forme šesťuholníka na jednej strane budete potrebovať 10-15 kusov dopravných zápch. Celkový počet dopravných zápch na výrobku možno vypočítať nasledovne: vynásobte počet dopravných zápch na jednej strane čísloma odpočítavať počet opakovaných dopravných zápch.

Potom vo všetkých dopravných zápchach, aby sa na 6 jamiek. Ďalej, spôsob tkania, počnúc extrémnymi dopravnými zápchami, by ste mali zapletať všetky detaily, aby sa vytvoril šesťuholník. Koberec z viacfarebných dopravných zápch v podobe kvetov bude mať krásny vzhľad.

Koberec na chodbu

Praktické domáce použitie bude domáca rohožka. S pomocou lepiacej pištole sú uzávery fliaš zlepené v ľubovoľnom tvare a forme, na dosiahnutie jasu sa používajú farebné čiapky. Je ľahko a jednoducho očistený od nečistôt.

Ale má aj svoje nevýhody: môže poškriabať povrch linolea, takže je lepšie ho použiť na dlaždice.

Napríklad v kúpeľni. Ak sa rohož posunie po povrchu, mala by byť opatrená gumovými krúžkami na zadnej strane rohože.

Závesy pre dvere

Na dacha nájdete mnoho možností použitia, a to ako fľaše, tak korky. Tu nemá fantázia žiadne hranice. Ale najobľúbenejšou myšlienkou je návrh dverí s plachtovými závesmi, je ekonomicky výhodný a ľahko sa vyrába.

A ako výsledok - krásne nezvyčajné záclony. To si vyžaduje veľké množstvo farebných čiapok, vlasca, šnúry, kladiva, klinca a ihly.

Schéma krok za krokomvytvorenie záclon takto:

 • Otvory sú vyrobené z dvoch strán v krytoch.
 • Ak sú závesy zhotovené podľa obrázku, je potrebné v súlade s nimi položiť kryty.
 • Struny sa ukladajú na lovnú šnúru určitej dĺžky, začínajú od dolného 1 radu nahor a potom idú rovno do druhého radu.
 • Zaistite uzlami a spevnite hrany vlasca.
 • String 3 - 4 riadky, 5-6 riadky atď., Ako je uvedené v odseku 2.
 • Určite označte prechod jedného radu na druhý, aby sa uľahčila práca.
 • Na dverách sa umiestni označenie na upevnenie záclon s rovnakými intervalmi medzi nimi.
 • Na drevených dverách budú závesy upevnené dopravnými zápchami na upevnenie pomocou označenia.
 • Prvý závit (1-2 riadky) a upevnite ho na dvere kladivom a klincami.

Remeslá zo záhradných zátky

Svoju letnú chatu môžete ozdobiť stôpmi z plastových čiapok. Nezabúdajte však, že takéto stopy nesú dekoratívnu funkciu tratí, a nie zásadnú. V zime sú veľmi klzké.

Vo vśeobecnosti sa odporúća vyużívai tieto trasy ako cesty medzi poínami a nepriechodnými miestami v zime.

Na to budete potrebovať: korok vo veľkom počte av rôznych farbách, piesok, stavebné lepidlo, dosky, cement.

Postup na vytvorenie záhradných ciest je takýto: \ t

 • V prvom rade je potrebné urobiť značenie pre položenie zátky v určitej veľkosti a na určenom mieste.
 • Vrchná vrstva zeme sa odstráni aV hĺbke 10 cm sa vykopáva priekopa, do priekopy, do ktorej sa leje piesok asi 5 cm, sa inštaluje drevené obloženie.
 • Cementová malta je vyrobená z piesku a cementu (1: 4) s prídavkom lepidla.
 • Roztok sa naleje do výkopu a dopravné zápchy sa do neho vtláčajú podľa obrázka miniatúry. To sa robí úhľadne a rovnomerne, na rovnakej úrovni, pričom sa ponechá iba horná časť zátky bez cementu.
 • Po naviazaní cementovej malty s pevnou kefou sa vyčistia jej zvyšky z povrchu koľaje.
 • Na konci práce sa debnenie odstráni.
 • Nainštalované sú hranice.

Podľa tých istých zásad, s účasťou mnohostrannej fantázie, iné remeslá sa môžu vyrábať s použitím vínnych džemov, ale to je ďalší príbeh.

Foto remeslá z dopravných zápch