Remeslá pre domov z tkaniny: šijeme si to sami hračky a dekorácie (98 fotografií + video)

V súčasnosti sa látka používa nielen na výzdobu priestorov, v jej priamom zmysle, ale aj vo forme rôznych domácich prvkov a remesiel: mäkkých hračiek, obrazových plátien, ozdobných vecí, kvetov a ozdôb.

Viac o tom neskôr v našom článku a na fotografii remesiel z látky.

Dekorácia jedálenského stola

Na výzdobu jedálenský stôl do-it-yourself remeslá, pre ktoré budete potrebovať nasledujúce: špajle, farebné tkaniny pruhy, nite v tóne so stuhami, ihly, lepidlo pištoľ, nožnice s vlnité alebo cikcak čepeľ, krásne gombíky alebo korálky.

Postupujte podľa určitých krokov v poradí:

  • vytvorte polotovar z textilných prúžkov s rozmermi 25 x 5 cm, rozrezajte ho po obvode nožnicami s vlnitou alebo cik-cak čepeľou tak, aby okraj nebol rovný;
  • preložte pripravený pásik látky na polovicu nesprávnou stranou dovnútra. Odlievanie zachytáva výsledný dvojitý prehnutý textilný okraj. Bastovacie stehy by mali byť rovnaké, aby kvet bol symetrický a čistý. Na samom konci odkvapkávania vytiahnite tkaninu tak, aby sa konce tkaniny spojili a vytvorili kruh. Konce tkaniny v miestach ich spojenia musia šiť.
  • vložte špajdľmedzi ich zadnými stranami a upevniť lepidlom.
  • krásne ozdobíme jadro korálkami alebo lesklými gombíkmi s lepiacou pištoľou a zároveň skryjeme šev.

Dámske šperky vyrobené z látky

Pre dekor tkaniny budete potrebovať: stretch alebo lycra svetlé farby, dekoratívne reťaz, spony alebo miniatúrne spony, lepiaca pištoľ, kliešte a nožnice.

Teraz začíname samotný proces.

Prípravok látky. Tkaninu rozrežte na pásy široké 1 - 1,5 cm. Vezmite ich za okraje a roztiahnite ich tak, aby bol lem zabalený vo forme šnúry.

Proces tkania. Väzba môže byť rôznymi spôsobmi bez obmedzení a stanovených pravidiel. Môžete dokonca použiť techniku ​​tkanie cetky alebo použiť pletenie (háčkovanie), alebo len splietať vrkôčiky.

Čím viac sú tieto prvky zmätené, tým efektívnejší a modernejší. Nezabudnite ponechať malé konce na ich pripevnenie k reťazi.

Upevnenie na reťaz. Vytvorte tkaný výplet na retiazku výberom požadovanej dĺžky náhrdelníka. Na reťazi pripevnite upevňovač alebo zámok.

Textilné hračky

Látkové hračky sú stále v móde. Napríklad pár medveďov tilde, on a ona. Za týmto účelom pripravte: biele škvrny v množstve 2 ks. 30x30 cm, hrubá kaliko klapka s jemným modrým vzorom, hrubá kaliko klapka s jemným ružovým vzorom, nite zodpovedajúcich farieb,syntetický zimič (silikón alebo holofiber), jednoduchá ceruzka, nožnice, ihly, rezací papier, šijací stroj (ale môžete tiež šiť ručne).

Biely kaliko sa musí natrieť svetlou béžovou farbou. Je to pre neho tmavšie, ľahšie pre ňu. To vám pomôže s touto zmesou: v 3 šáloch vriacej vody musíte rozpustiť 3 lyžičky. káva a 1 lyžička. PVA lepidlo a kamenná soľ.

Je potrebné ponoriť tkaninu do nej a držať ju na farbenie, kým zmes nebude prirodzene ochladená. Po ktorej sa tkanina narovná, vysuší a železo.

Pre ľahký tón použite namiesto kávy namiesto kávy 2-3 čajové vrecúška.

Pripravte si vzory budúceho výrobku vopred, podľa nich vyrežte tkaninu. Počas procesu rezania kontrolujte smer tkaniny.

Stitch identické párové prvky na písacom stroji alebo šiť ručne. Srdce je potrebné blikať a otáčať otvorom vľavo na to.

V švoch stačí ponechať maximálne 3 cm tkaniny, je lepšie odrezať prebytok.

Všetky prijaté prvky sú vyplnené vypchávkovým polyesterom alebo podobným materiálom. Pre vaše pohodlie to stojí za to počas procesu šitia.

Nepreťažujte rukoväte a nohy výrobku tak, aby sa dali ľahko sedať.

Šiť prvky výrobku zhora nadol. Prvé uši k hlave, potom hlava s telom. Pazúry fixované skrytými švami, nitkamitón tkaniny, aby sa nenápadné.

Oči a nos medveďov musia byť vyšívané viazanými niťami. Líca zvýrazňujú zvyčajné dekoratívne červenanie. Náplasti a srdiečka pripojené k hotovým výrobkom, naplnené polstrovaným polyesterom.

Ručne robené kvety

Kvety sú väčšinou vyrobené z nosených detských odevov z prírodných bavlnených tkanín, pretože deti vyrastajú rýchlo a oblečenie zostáva.

Jasné tkaniny s kvetinovými alebo rastlinnými farbami sú ideálne, grafický dizajn sa tiež zmestí.

Na strihanie tkanín budete potrebovať šablóny. Na nich narezali dva veľké kvety, štyri menšie a jednu plstenú tkaninu pre základ kvetiny, ktorá bude podporovať okvetné lístky a vytvárať vzhľad.

Na plstenom podklade položte pár lístkov najväčšieho, potom, ako sa zmenší veľkosť zvyšných okvetných lístkov, zložte malé lístky štyrikrát.

Zamknite okvetné lístky buď ručne, alebo pomocou písacieho stroja. Ak chcete ozdobiť stred, prikryjeme tlačidlo látkou a šijeme v strede. Zvyčajné tlačidlo, korálky alebo korálky budú tiež vyhovovať.

Panel tkaniny

Vo forme remesiel pre domácnosť vytvorte panel tkanín. Urobte to úplne jednoduché. Dosť túžby a fantázie, a to možno urobiť pomocou šrotu materiálov.

Môžete vytvoriť mnoho ručne vyrobených predmetov z džínsoviny: šperky, hračky, tašky, peňaženky,obrázky a podobne.

Remeslá vyrobené z textílií sa môžu dať deťom, príbuzným, priateľom a známym. Dar s láskou a vlastnými rukami je najlepší!

Fotografie remesiel vyrobených z látky