Remeslá v materskej škole: vytvárať originálne tvary a aplikácie. 65 fotiek originálnych nápadov

Rodičia detí navštevujúcich predškolské inštitúcie si uvedomujú, že každý sviatok je nevyhnutne sprevádzaný remeselnými výrobkami pre deti v materskej škole. Možno niekto túto úlohu bude vyzerať ako strata času. Ale pre väčšinu je to stále zábavný a tvorivý proces, ako aj možnosť tráviť čas s dieťaťom so záujmom.

Je dôležité, aby sa prírodné materiály skladovali v súlade s obdobím sezóny a potom sa neuskutočnila žiadna úloha na výrobu diel.

Zásoby prírodného materiálu

\ t

Keď cestujete do mora, môžete zbierať malé kamene a mušle. V prírode prechádzky, zásoby na krásne listy, šišky a vetvičky. Na dacha môžete zasadiť okrasné tekvice - to je dobrá surovina pre výrobky, podliehajúce dlhodobému skladovaniu.

Listy môžete uložiť do knihy. Je lepšie držať kužele v rúre a zalejeme vriacou vodou cez to, ničiť všetky chyby. Je tiež lepšie nevyhodiť toaletný papier alebo papierové uteráky a uložiť plastové fľaše s viečkami. Prideľte priestor pre tieto položky umiestnením všetkého úhľadne do poľa.

Remeslá pre materskú školu - to je to, čo musí dieťa pripraviť vlastnými rukami. stupeňŤažkosti stanovené na základe veku.

S zručným vedením bude dieťa schopné vytvoriť aplikáciu, kresliť, vyrábať hlinený plastový výrobok na vlastnú päsť. Využívanie prírodných materiálov vo forme listov a kužeľov.

Nápady remesiel pre samotnú materskú školu, nižšie uvedené, vám povie, ako najlepšie používať neštandardné nástroje, ako sú cestoviny alebo plastové riady.

Plastové fľaše už možno priradiť k štandardným materiálom, možnosti práce s nimi sú nekonečné. Použite zápalky, obrúsky a sushi palice, pretože to všetko sú skvelé nástroje.

Výrobky v jesennej verzii sa môžu vykonávať ako kompozície alebo ako samostatné práce. Vriaci ježkovia, starí drevorubači alebo mimozemšťania v lietajúcom tanieri - to všetko sa naozaj robí s rukami detí pomocou surovín daných prírodou.

Výrobky v zimnom štýle

V zimnom období máme združenie novoročných sviatkov a nezabúdame ani na Deň obhajcov vlasti.

23. februára budú relevantné vojenské výrobky. Môžete si vytvoriť pohľadnice. Vynikajúce výrobky sa získavajú z textílie, ale rodičia sa musia podieľať na tvorbe, pretože je potrebné ju prispôsobiť.

Teleso je vyrobené z tkaniny, zatiaľ čo rohy v spodnej časti by mali byť prešité, je to nevyhnutné pre udržateľnosť. Potom naplňte vrecko polyesterom a utiahnite.

Zostáva vytvoriť tvár. Nos môže byť vyrobený z béžových perličiek. Oči môžu byť použité hotové alebo vytvoriť aplikáciu. Cilia vyšívať, a antény stavať z nite zviazané v buchte. Tón dávať s červenať alebo rúž.

Ruky sú vyrobené z rúna alebo tkaniny a prilepené. Ako voliteľné príslušenstvo upevnite jednu rukoväť uzáveru. Nápady sú nekonečné, môžete pridať prácu s náramkami.

Diela v štýle jeseň

Výrobky v jesennom štýle sa vyznačujú tým, že na výrobu materiálov sa používa príroda. Listy, šišky a žalude tejto suroviny sú na jeseň v hojnosti, čo je ideálne pre remeslá pre pozemok v materskej škole.

Pracovné súťaže sa spravidla konajú v jesennom období. Dieťa je schopné vytvoriť aplikáciu na vlastnú päsť s malými náznakmi od rodičov.

Pri výrobkoch zo zeleniny a ovocia sa používa nôž, takže práca by sa mala vykonávať prísne pod dozorom. V záhradách sa často používajú farby. Môžete ich však nahradiť rovnakým materiálom, napríklad jesenné lístky budú slúžiť ako pečiatky na vytvorenie lesa.

Môžete povedať deťom, ako je ich pomoc potrebná pre vtáky a spoločne vytvoriť kŕmny žľab.

Toto prispieva nielen k rozvoju tvorivosti, ale podporuje aj pocit starostlivosti o zvieratá.

V zime je smrť vtákov veľmi vysoká, pretože pre nich je ťažké prežiť v dôsledku mrazu, takže pri vytváraní podávača sa bude postupovať opatrne.

Potrebné pre žľab: drevené, škatuľkové a plastové fľaše. Drevené podávače sa vyznačujú trvanlivosťou. Ale nie každý dokáže zvládnuť túto vec. Kartón je ľahko ovládateľný, ale nestane sa, keď je počasie vlhké.

V tomto prípade možno kartónový podávač periodicky aktualizovať a dieťa bude mať rád jeho dekoráciu. Plast - najnáročnejší materiál. Jednoduchá práca a odolnosť po daždi. Práca využíva modelový nôž, takže proces prebieha pod vedením dospelých.

Pouličné modely

Môžete budovať situácie, ktoré sprostredkúvajú zmysel pre realitu, takáto hra vám pomôže naučiť sa jazdiť po ceste, naučiť sa značky. Značenie ulíc možno namaľovať na kartóne, stavať domy z krabíc. Ozdobte panorámu mesta zelene a čo je najdôležitejšie, aby dopravné značky a semafory.

Dopravné značky možno vytlačiť z internetu. Stojan na označenie môže byť vyrobený z viečka z plastovej fľaše a sushi tyčiniek a upevniť celú hlinku.

Je ľahké vytvárať domy z kartónových krabíc alebo ich lepiť z kartónu a maľovať fasádu. Stromy sú vyrobené z lepenky alebo prírodných materiálov.

Ak jemne nakrájame zelené nite a pokropíme ich na kartón, vopred namazané lepidlom, dostanete trávu. Pôda sa ľahko vytvára pomocou zŕn prilepených na povrch.

Odporúča sa, aby dopravné značky a semafory robili viac pre ľahšie vnímanie.Pre semafor na kartóne, aby sa otvory, kruhy môžu byť obojstranné.

Jedna strana má farbu pozadia a druhé tri farby semaforu. Medzi polovicami prilepiť niť a kruh je ľahko prilepený, takže ho môžete otočiť do otvoru na jednej strane alebo na druhej strane.

Remeslá z fliaš

Stenové panely, príbehové kompozície a hračky sa môžu vykonávať rôznymi technikami. Je veľmi ľahké robiť remeslá z plastových fliaš pre materskú školu.

Môžete urobiť tučniaka. Vyžadujú si to dve plastové fľaše so spodným rezom na požadovanú veľkosť. A položte si jeden do druhého. Pre pohodlie je možné vykonať niekoľko rezov vo vnútri.

S pomocou akrylových farieb maľujeme hračku. Vyrábame pom-pom z nití - ozdobíme klobúk.

Šál je vyrobený zo stuhy alebo rúna, úspešne skryje križovatku fliaš. Pre stabilitu šálu ho môžete položiť na lepidlo alebo obojstrannú pásku. Krídla a labky používajú farebný papier.

Foto remeslá v materskej škole