Remeslá v záhrade - 76 fotografií kreatívnych nápadov na vytváranie aplikácií pre rôzne príbehy

Je možné zaujať každé dieťa s takou tvorivou činnosťou ako vytvorenie zaujímavých remesiel z rôznych šrotových materiálov.

Existuje veľké množstvo nápadov, ako urobiť remeslá v záhrade vlastnými rukami. Takýto skôr namáhavý a fascinujúci proces rozvíja koncentráciu pozornosti, mentálne myslenie a získavanie nových skúseností s dieťaťom.

Navštevovať materskú školu, potom školu, dieťa sa vyvíja s podporou pedagógov a učiteľov, a doma, rodičia potrebujú nájsť čas na prácu s dieťaťom.

Vo fotografii remesiel v materskej škole sa zobrazujú diela detí, ktorými sa môžu vyjadriť.

Jarná téma v detských remeslách

Jar je s najväčšou pravdepodobnosťou najpozitívnejším obdobím roka, keď príroda kvitne a žiari z teplého slnka, vracajú sa vtáky, stromy a prvé kvety kvitnú.

Dieťa, na rozdiel od dospelého, obzvlášť citlivo reaguje na takéto zmeny, preto na jar chcete robiť niečo nové a originálne.

Na realizáciu myšlienok tvorivosti detí môžete využiť mnohéimprovizované materiály: lepidlo, farby, farebný papier, prázdne plastové fľaše, odpadové boxy, rôzne obilniny, nite, pásky, kužele, lístie atď.

Práce môžu byť úplne odlišné v závislosti od materiálu na jeho výrobu: \ t

Origami vo forme jarného vtáka

Táto technika zahŕňa len farebný papier a niektoré základné zručnosti.

V tom, čo sa neobracia list obyčajného papiera: kvety, vtáky, postavy zvierat.

Plavidlo „Bird“ je pomerne jednoduché a malé dieťa sa s ním dokáže vyrovnať. Pre jarného vtáka užitočný:

  75) vetvy z kríka na ulici;
 • nožnice;
 • farebný papier;
 • lepidlo - ceruzka alebo PVA.

Potrebujete prúžok vyrezaný z farebného papiera (asi 20 cm dlhý a 2 až 4 cm široký), aby bol opatrne zviazaný do slabého uzla, takže jedna strana je o niečo dlhšia ako tá druhá.

Z jedného konca musíte odrezať hlavu a zobák a od druhého chvost. Hotový vták by mal byť posilnený na vetvičke dreva lepidlom.

Papier Mache Style

Táto technika pochádza z Európy a zahŕňa aplikáciu malých kúskov papiera zmiešaných s lepidlom na určitú formu. Ako príklad: vajce na Veľkú noc.

Budú potrebné tieto materiály: \ t

 • guľu;
 • papier z vlnitej lepenky;
 • použité listy papiera;
 • pšeničná múka.

Pre toto remeslo v materskej škole je predovšetkým potrebné nafúknuť loptičku, potom kúsky papiera zvlhčené múkovou pastou, opatrne prelejte guľôčku zo všetkých strán. Kompozícia by mala úplne vyschnúť do 10 hodín.

Potom prepichnite balónik tak, aby sa vzduch úplne uvoľnil a vytvoril sa v ňom výsledným vajcom nožnicami. Dno naplňte kúskom odpadového papiera (noviny) alebo suchou trávou.

V semenníku môžete umiestniť vtáky z plastelíny alebo iné postavy. Na veľkonočné sviatky stojí za to dať farebné kuracie vajcia do takéhoto vajca.

Technika quilling

Ide o remeslá vyrobené z papiera zvinovaného. Pre obraz jarnej ľalia musíte pripraviť:

 • zelený, modrý a biely papier;
 • hrubá lepenka;
 • lepidlo;
 • nožnice, páskové.

Z kartónu sa vyreže dvojica obdĺžnikov, na ktoré bude plavidlo upevnené. Na nich sú nakreslené obrysy budúcej konvalinky, potom sa pomocou obyčajného špáradla zvinú pásy farebného papiera.

Pásy sa lepia pozdĺž obrysu na kartóne s príslušnými kvetmi (listy, stonky a kvety samotné). Páska je viazaná na kvet zo stuhy a na ňom je vytvorená slučka, na ktorej bude visieť hotový obraz.

Zdobíme detské ihrisko v materskej škole

Remeslána detské ihrisko v materskej škole bude zaujímavý unikátny dekor, na ktorý bude vaše dieťa ochotne venovať svoje úsilie.

Živé kamienky. Je potrebné pripraviť materiály:

 • kamene;
 • akrylová farba;
 • náterové laky;
 • strapce;
  ceruzka a guma.

Najjednoduchšou možnosťou je tvar slunéčka. Hladké kamene rôznych veľkostí sa musia dôkladne opláchnuť a potom dôkladne osušiť. Potom na ňu položte obrys slunéčka s jednoduchou ceruzkou a vymaľte ich kvašom (čierna, biela a červená).

Aby sa zabránilo odlupovaniu farby, mal by sa na lakovaný hmyz aplikovať vrstva bezfarebného laku. Po úspešnom dokončení jednoduchej práce môžete prejsť na zložitejšie postavy zvierat.

Plastové fľaše

Plastové fľaše sú najobľúbenejším interiérom pre remeslá v záhrade na mieste. Snažte sa, aby sa z vášho fľaše so svojím dieťaťom vyňal palma.

Plastová nádoba s hnedou farbou by mala byť odrezaná zo strany krku (odstránením samotného krku) rovnými prúžkami do stredu, potom ich upevniť pevným drôtom - to bude kmeň palmy.

Výšku volíme individuálne. Zelené fľaše sú tiež rezané a zošívané, ale sú tam len tri až štyri kusy, pretože v budúcnosti budú slúžiť ako listy stromu, ktorý je tiež pripevnený k trupu fliaš s drôtom.

Prírodné remeslá v záhrade je vhodnejšie vytvoriť v jesennej sezóne, keďže príroda sama o sebe poskytuje obrovský výber materiálov pre tvorivosť detí.

Musíte sa len pokúsiť zbierať a zapnúť bohatú predstavivosť, aplikovať všetko pod nohy: vetvy, suché listy, šišky, žalude.

Zaujímavý veniec na hlave pomôže vytvoriť suché javorové listy upevnené elegantným lemovaním a ozdobené korálkami a luky. Alebo - veselá hravá húsenica z niekoľkých žaluďov s nohami zo zápaliek.

Dieťa bude určite rád myšlienku vytvorenia vlastných originálnych remesiel, práce, na ktorých okrem toho priaznivo rozvíja pohyblivosť, inteligenciu a duševné schopnosti!

Foto remeslá v záhrade