Remeslá z CD: tipy a nápady na vytvorenie luxusných domácich dekorácií + 94 fotografií

V súčasnosti takéto informačné nosiče ako kompaktné disky postupne vyblednú do pozadia. Nenechajte sa ponáhľať, aby ste vyhnali duhové dúhy, ktoré sa stali zbytočnými, môžu byť vynikajúcim materiálom pre kreativitu.

Druhá životnosť diskov?

Existuje mnoho spôsobov, ako dať druhý život starým CD, v tomto článku uvidíte niektoré z nich. Remeslá z CD môžu byť skvelým riešením pre interiér a do záhrady, alebo len pomôcť pri pobavení pri rozvíjaní kreatívneho myslenia.

Kreatívni ľudia už dlho vymýšľali obrovské množstvo možností pre krásne remeselné práce z CD pre deti a dospelých, všetko, čo musíte urobiť, je reprodukovať ich nápady a možno vymyslieť vlastné.

Vyhodenie takéhoto nádherného a zaujímavého materiálu je obrovskou chybou. Pomocou CD, môžete vytvoriť jedinečné interiérové ​​predmety, originálne a štýlové darčeky sú blízko, dekorácie do záhrady a záhrady: všetko, čo vaše srdce túži a čo vaša fantázia a vytrvalosť postačuje.

Oboznámte sa s niektorými myšlienkami neobvyklého používania starých počítačových diskov a vytvorte nové nádherné veci vlastnými rukami!

Svietidlo z diskov sd

Ak naliehavo potrebujete nové originálne svietidlo, prídu na záchranu.staré disky. Toto remeslo môže byť použité ako v domácom interiéri, tak aj v krajine.

Na túto prácu nepotrebujete žiadne špeciálne materiály: hlavnou podmienkou je len použiť malú predstavivosť a trpezlivosť.

Uistite sa, že postupujete podľa našich podrobných podrobných pokynov:

Budete potrebovať 12 nepotrebných diskov, uhlomer, kovové svorky alebo sponky na papier, objímku a tenký vrták.

Ak chcete začať, rozdelte jeden z diskov do piatich identických segmentov. Na tieto účely použite uhlomer: uhol medzi segmentmi by mal byť približne 72 stupňov. Tento disk bude slúžiť ako šablóna pre zvyšok.

Na línii segmentov, asi 3-4 milimetrov od okraja, vyvŕtame päť malých dier. Ďalší krok: uložíme zvyšok disku a pomocou prvého disku (umiestnime ho na vrchol stohu) urobíme presne tie isté otvory v ostatných.

Na to, aby plavidlo bolo pevné a dobre podoprené, budú potrebné nosné tyče. Na tento účel sú ideálne tyčinky guľôčkových pier: vložte do nich práve potrebné tyče potrebné pre úlohu vodidiel.

Ak ste použili naozaj tenký, správny vrták, nemusíte ani opraviť diery: sú perfektné.

Svietidlo je takmer hotové, teraz k nosnej konštrukcii pripevníme ďalšie disky.

Teraz ostáva iba práca so svetlom: posledný krok sa má zaskrutkovaťzasuňte požadovanú lampu.

Kvetina

Ak ste demontovali staré krabice v krajine a našli ste veľa nepotrebných diskov, je tu skvelý spôsob, ako ich použiť na krásu vašej stránky. Remeslá zo záhradných diskov vyzerajú veľmi originálne a zaujímavé, okrem toho je neuveriteľne jednoduché ich vyrobiť.

V tejto mini-lekcii navrhujem, aby sa malé kvety z diskov ozdobili záhradou, zeleninovou záhradou alebo dvore v krajine.

Nástroje pre toto remeslo nevyžadujú nič nezvyčajné: správny počet diskov (všetko závisí od toho, koľko farieb budete robiť), sviečky, nožnice a farby, aby boli kvety živšie.

Výrobný proces nevyžaduje špeciálne zručnosti, je veľmi rýchly, ale bude vás lákať od prvej sekundy.

Všetko, čo treba urobiť, je jemne roztaviť disky nad sviečkou (nezabudnite na bezpečnostné opatrenia: najlepšie je, ak to nie je v interiéri a v blízkosti vody, aby sa v prípade nebezpečenstva rozložil oheň), aby sa plasty dostali do krásnych vĺn ako lístky. farby.

Ponúkam podrobné pokyny na vytváranie krásnych ruží z diskov:

  • Po prvé, musíte presne rezať disk po celej dĺžke polomeru a zahriať jeden okraj rezu nad sviečku.
  • Keď sa plast zohreje a zmäkne, vezmite kliešte a použite ich na obalenie okraja trochu nabok.
  • Pomaly otáčajte disk cez plameň a pokračujte v ohýbaní roztaveného materiálufragmenty.
  • Na konci by ste mali mať malú špirálu, ktorá sa stane púčikom ruže.
  • Môžete maľovať v akejkoľvek farbe, pripevniť malý stonok drôtu, odrezať listy z iných listov a vytvoriť celý kvetinový záhon! Všetko záleží na vašej predstavivosti.

Takže, dnes ste sa naučili, ako urobiť nejaké jednoduché remeslá zo starých diskov. Dúfam, že táto lekcia bola pre vás užitočná a vy ste sa z nej veľa naučili.

Foto remeslá z diskov