Remeslá z kameňov: maľovanie, rytie, kamenné plastiky. 96 fotiek skvelých vecí

Takéto práce vyzerajú veľmi originálne v interiéri, môžu ľahko vyzdobiť nielen byt, ale aj chalupu alebo pozemok.

Remeslá vyrobené z morských kameňov alebo kamienkov oslabia rutinnú situáciu mestských priestorov s prírodnými motívmi, ktoré budú vhodné aj v kancelárii.

Nápady remesiel

Figurky z kameňov sa používajú na navrhovanie priestorov a záhrad vrátane rôznych kompozícií. Diela tohto druhu sú harmonicky kombinované s vodou a výrobkami z mušlí.

Spojenie s fontánou alebo akváriom vám pomôže vytvoriť efekt osviežujúcej oázy. Kompozície v morskom štýle možno získať pridaním zodpovedajúcich atribútov s chuťou.

Fotografie inšpirovaných umeleckých diel z rôznych zdrojov príslušného predmetu vám pomôžu byť inšpirovaní.

Všetky druhy doplnkov, dekorácií, darčekov zo stredne veľkých kamienkov sa tiež stanú neštandardným, elegantným riešením.

Vynikajúca výzdoba v kombinácii s mušľami sa prejaví na rámoch, vázach s kvetinami, truhliciach a krabiciach.

Kľučky dverí, zrkadlá v miestnostiach sú tiež zdobené lepidlom a podpery pre rôzne inštalácie.

Zaujímavou myšlienkou je ozdobiť fľaše malými kamienkami v kombinácii s inými ozdobnými prvkami. A ak dáte mušle a viacfarebné kamienky do prázdnej sklenenej misky a pridáte tematický dekor, môžete získať originálne svietniky, ktoré zodpovedajú štýlu interiéru.

Okrem toho sa z približne rovnakých kamienkov, ktoré sú prilepené na drevenej doske, získajú neobvyklé tepelne odolné tácky na potraviny a nápoje a podnosy.

A ak chcete ozdobiť vchod do miestnosti originálnym spôsobom, môžete si zobrať jednoduchý silikónový koberec a nalepiť na ňu ploché kamienky, čím získate štýlový koberec na verande.

Ak sa o takéto diela naozaj zaujímate, bude možné zvládnuť odborné zručnosti, ktoré vám v budúcnosti umožnia vytvoriť skutočné majstrovské diela a dokonca zorganizovať majstrovské kurzy v kamenných remeslách.

Druh práce

Môžete si vybrať, čo sa vám páči z najbežnejších techník: mozaika, maľba alebo rezanie kameňa.

V mozaikovej technike sa kombinujú viacfarebné kamienkové kamene, zlepujú sa na pevnom základe - príjem umožňuje získať obrazy, panely, koberce a originálne prvky na výzdobu miestností. Pri tejto technike by bolo vhodné použiť škrupinu, farebné sutiny a kamienky.

Na maľovanie budete potrebovať akrylové farby alebo smalty. Táto metóda je vhodná ako pre veľké výrobky, tak aj premalé - napríklad pre deti.

S pomocou maľovaných kameňov si môžete vytvoriť celý rozprávkový kútik tak, že si vymyslíte postavy postavy podľa vašich predstáv.

Takáto metóda, ako je ručné rezanie ručne vyrobených výrobkov z kameňov, umožňuje vytvoriť malé postavy a dokonca skutočnú sochu mäkkých a poddajných hornín.

Výroba remesiel s deťmi

Skvelý spôsob, ako pobaviť deti a vštepiť im umelecké zručnosti, bude maľovanie na kamene a vytváranie malých remesiel z nich. Na tento účel je vhodnejšie použiť kvaš a akrylové farby a samotný materiál by mal mať skôr hladký, zjednodušený tvar.

Výsledné remeslá môžu byť použité ako darček, alebo keď si vytvoríte detskú izbu.

Najjednoduchšou myšlienkou sú farebné magnety na chladničku. Na jednej strane je samotný magnet položený na kamienok lepidlom a druhý je natretý.

Pre deti bude ľahké vytvoriť aranžovanie kvetov, obrazy a mozaiku farebných kameňov prilepených na farebný papier alebo lepenku.

Vytváranie originálnych kvetov a stromov, zdobenie hrncov pre nich, umožní deťom realizovať svoje fantázie na maximum.

Remeslá vyrobené z kameňa pre vašu záhradu a miesto

Materiál je univerzálny, vhodný pre akýkoľvek štýl a okrem pridania a dôrazu v krajinnom dizajne môže byť aja funkčné zaťaženie: stať sa vázou na kvety, kvetinový záhon, stojany. Jeho hrubá textúra bude klásť dôraz na jemnosť zelene a kvetov.

S pomocou krásnych kamienkov a balvanov zaujímavého tvaru sú zdobené umelé nádrže nachádzajúce sa na parcelách, väčšinou na dne a na bokoch.

Zložitejšie myšlienky sú možné - terasy s niekoľkými úrovňami, grilovanie, skalky. Neváhajte kombinovať veľké kamene s malými kamienkami a pieskom, pridajte farebné štrky, keramiku a dokonca tehly do kompozícií.

Rozšíreným variantom sú cesty vytvorené morskými kameňmi v záhrade, oddelené rekreačné oblasti, ktoré pomáhajú rozdeliť priestor na niekoľko zón.

Myšlienka je jednoduchá pri realizácii: stačí zarovnať požadovaný úsek a položiť kameň, ktorý ste si vybrali, na zem rukami.

Pomôže vám, aby vaša letná chata bola útulnejšia skalka postavená vami. Bude to skvelé miesto na relaxáciu, vytvorenie pocitu prítomnosti v divokom kútiku prírody.

Kombináciou veľkých balvanov s pôvabnými rastlinami možno dosiahnuť jedinečné kombinácie.

Tento prírodný materiál poskytuje takmer nevyčerpateľný zdroj inšpirácie. Neváhajte vyskúšať a vytvoriť jedinečné veci!

Fotografie kamenných remesiel