Remeslá z korálkov: návod, ako sa zvieratá a iné nezvyčajné figúrky hádžu. Príspevok pre začiatočníkov zo 72 fotografií

Korálky sú jedinečným a univerzálnym materiálom pre remeslá - výšivky, tkanie, vytváranie šperkov a interiérových kompozícií. Ak máte túžbu robiť vyšívanie, ale ešte ste sa nerozhodli o materiáli, venujte veľkú pozornosť korálkam.

Beadwork môže ľahko lákať deti tým, že s nimi vyrobí malé prútené hračky a krúžky na kľúče. Spravidla sa deti veľmi rýchlo naučia zvládnuť techniku ​​tkania korálkov a začnú rozumieť nie šikovným vzorom.

Beadwork pre začiatočníkov je najlepšie urobiť jednoduché a nie zložité, čo vám umožní zvládnuť techniku ​​a dokončiť produkt presne, bez toho, aby ste opustili to, čo ste začali v polovici.

Jednoduché korálkové remeslá

Začiatočníkom sa odporúča, aby sa remeslá z perál s diagramami, presné pokyny vám nedovolí urobiť chybu a výrobok, aj keď je prvý, bude dobre dopadnúť.

Remeslá vyrobené z korálkov sú ploché a objemné, pri výkone je samozrejme ľahšie. Deti naozaj radi splietajú malé ploché zvieratá.

V obchodoch na vyšívanie sa pravdepodobne predávajú súpravy beadwork, ale nemá zmysel utrácať na nich peniaze, môžete si kúpiť niekoľko farieb korálkov a drôtov a na rôznych systémoch beadwork nájdeteotvorené priestory internetu.

Dragonfly Bead

Detailne preskúmame remeselné práce korálkov a drôtov pre deti. Pre výrobu budete potrebovať:

  • guľôčky dvoch farieb
  • \ t
  • 50 cm dlhý drôt.
  • 2 čierne korálky

Začneme tkanie vážky z hlavy, šnúrku čierny korálek na drôte, potom sivé korálky 1 kus, opäť korálek a opäť sivé korálky 3 kusy. Korálky sú umiestnené uprostred drôtu.

V nasledujúcom kroku nite jeden okraj základňového drôtu, ktorý prechádza cez 3 extrémne guľôčky sivých guľôčok. Ďalej, šnúrky šedé korálky 4 ks. a prechádza cez druhý koniec základne.

Nový riadok robíme rovnakým spôsobom, len z 5 kusov. sivé korálky.

Teraz je to obrat krídel. Na každom konci drôtu zbierame oranžové korálky, 26 ks.

Po každom konci základne sa prechádza do prvej oranžovej guľôčky rovnakého radu guľôčok, dotiahne sa a získa sa krídlo.

Vykonávame rovnaké manipulácie s druhým koncom drôtu, máme dve krídla. Presne tak, ako v priloženom návode na fotografie z korálkov.

Potom splietame jeden rad tela. Ale jeden koniec základne regrutovať 5 ks. Šedé korálky, druhý koniec preneste do perličiek, ktoré sme zhromaždili.

Prišla ďalšia dvojica krídel. Iba tieto krídla sú menšie, navlieka sa na 23 ks. oranžové guľôčky, dať tvar krídel a potom splietať 6 torzo rad pomocou 5 sivých korálkovkorálky.

Kým do konca práce nie je celkom dosť, splietame malé telo vážky takto:

  • v siedmom riadku navlečeme 4 ks. sivé guľôčky;
  • v rade 8, 3 ks;
  • s 9 radmi 21 navlečených na 2 perličky.

Dokončovacie tkanie, navlečte drôt cez posledný rad perličiek tak, aby oba konce základne vyzerali v jednom smere. Potom len viazať drôt, a odrezať prebytok.

Vaše prvé znenie je pripravené. Fotografie jednoduchých remesiel z korálkov je možné vidieť nižšie.

Najjednoduchšie korálky náramky

Na výrobu náramkov existuje mnoho spôsobov a techník. Vrátane korálkov, náramkov sú často tkané, pre začiatočníkov to bude trochu ťažšie, takže Vám ponúkame korálkový náramok.

Budete potrebovať:

  • drôtová pamäť;
  • korálky a prípadne väčšie korálky, v rôznych farbách, podľa vášho uváženia;
  • kliešte s kruhovým nosom (kliešte so zaoblenými hrotmi na vytvorenie slučiek).

Pamätný drôt je skrútená špirálová základňa pre náramky a predáva sa v remeselných obchodoch. Zmerajte počet otočení základne podľa vlastného uváženia a orezania.

Na jednom z hrotov drôtu je nevyhnutné vytvoriť očko tak, aby sa navlečené guľôčky nešmýkali.

Teraz zbierajte korálky striedavo s korálkami, hrajte si s farbou formy a textúr podľa vlastného uváženia.

Náramok je potrebné dokončiť ďalšou slučkou, aby sa výrobok bezpečne upevnil. Máte moderný viacradový náramok, veľmi ľahký v prevedení.

Zlepšiť svoje zručnosti

Povedali sme vám a ukázali vám najjednoduchšie korálkové remeslá vlastnými rukami. Súhlasím, vytvoriť netradičné čačky alebo detské hračky, a najmä náramok, nemal veľa zručností.

Prilákať deti k vyšívaniu, vyvíja vytrvalosť, pozornosť a rozvíja tvorivé myslenie.

Nevystavujte sa, vyvíjajte, komplikujte remeslá a po čase budete môcť vytvárať krásne a vysoko kvalitné výrobky.

Foto remeslá vyrobené z korálkov