Remeslá z listov - 100 fotografií nových nápadov. Pokyny krok za krokom a majstrovská trieda od majstrov!

Je veľmi smutné pozorovať, ako po jesennom slnku prichádza jeseň: listy na stromoch žltnú, takmer vždy prší, vonku sa zima, musíte si zo skriniek zohrievať teplé veci.

Napriek tomu sa jesenná sezóna môže stať krásnou a plnou farieb aj počas slnečných dní. V mestských parkoch bežia veselé deti, hrajú, zbierajú pestrofarebné kytice padlých listov.

Doma začínam zbierať rôzne remeslá pre školy a škôlky, niekedy len pre seba. Existuje veľa fascinujúcich myšlienok o nich a bude náš článok.

Remeslá z listov pre materskú školu

Dieťa miluje účasť na tvorbe rôznych remesiel. Ukážte mu, čo môže byť vyrobené z farebných listov, ktoré zaplnili všetky ulice vášho dvora, a on sa bude veľmi rád, že sa na tom zúčastní.

Vytváranie remesiel nie je len zábavou, a to vďaka takýmto aktivitám detímôže získať nádherné vzrušujúce lekcie o zoznámení sa so svetom okolo nich, rozvíjať myslenie a tvorivé schopnosti. To vám pomôže prezentovať možnosti práce v materskej škole.

Čo je potrebné pre remeslá z jesenných listov:

  • Priamo samotné listy rôznych farieb, veľkostí a druhov;
  • Kancelárske potreby (Lepidlo, ceruzka, nožnice, papier, biela a farebná lepenka);
  • Nite;
  • Desire.

Možné varianty listových remesiel

Žiadosť o jesenné lístie

Považuje sa za najjednoduchšiu formu listových remesiel. Vy a vaše dieťa môžete ľahko podať žiadosť vo forme zvierat alebo vtákov.

S pomocou suchých listov, PVA lepidla a papiera, môžete počítať vytváranie. Ak chcete, aby bola práca živšia, použite listy rôznych farieb.

Remeslá z listov a lepenky

Je ľahké vyrobiť remeslá z kartónu a listov. Stačí len odrezať základňu z kartónu a nalepiť naň suché listy.

Herbár

Jedným z najzaujímavejších a najobľúbenejších druhov remesiel pre deti je amatérsky herbár. Môžete zbierať mnoho druhov prírodných materiálov, podľa ktorých sa vaše dieťa bude zaujímať o rozmanitosť rastlín rastúcich vo vašej oblasti. Zapojte čo najviac rastlinných druhov, aby ste vytvorili krásny herbár.

Jesenné lístky

Listy vysušte, potom každú z nich ponorte do žltej farby, aby listy mali jasnejšiu farbu. Po tom, zavesíme listy do sucha vo forme elegantného girlandy.

Je potrebné vziať javorové listy rôznych veľkostí a farieb, potom ich prikryť čírym lakom. Potom, čo listy dobre vysušili, musíte ich zavesiť na šnúrky, ozdobiť korálkami alebo korálkami a zavesiť. Výsledné zavesenie bude skvelou dekoráciou v exteriéri aj v dome.

Kytica z jesenných listov

Kvety vytvorené z javorových listov vyzerajú veľmi pôsobivo.

Váza s listami

Môžete použiť akékoľvek listy, ktoré sa vám páčia. Pre jednu vázu môžete použiť niekoľko druhov listov, ktoré sa líšia farbou a tvarom a môžu byť vyrobené z toho istého.

Návod na výrobu listových remesiel Apqué Najprv pripravte všetky potrebné materiály a vystrelte stôl s látkou.

Ak chcete vytvoriť prekrytie aplikácie, mali by ste nakresliť samotný obrázok na kartón, potom položiť listy na výkres, nerezať listy, používajú sa úplne. Všetko, čo nestačí, bude možné dokončiť maľovanie farbami alebo iné materiály.

Silueta nášivka, vytvorená z rezaných listov. Listy sú narezanéinkarnácie s pomocou nich, zamýšľaný vzor.

Najťažším spôsobom je vytvoriť modulárnu aplikáciu. Vyrába sa z listov rovnakej veľkosti. Týmto spôsobom urobte rybie šupiny alebo perie vtákov.

Na získanie symetrickej aplikácie je potrebné vybrať párované listy, ktoré sú identické vo všetkých parametroch.

Tape - s jeho pomocou vytvorte množstvo detailov na jednom obrázku.

Herbár

Je lepšie zbierať listy pre herbár v suchom počasí, pretože mokré listy si vyžadujú ďalšie spracovanie. Každý detail herbára musí byť popraskaný studeným železom, pred tým opatrne odstráňte všetky záhyby listu.

Ak je vonku stála vlhkosť a nie je čas čakať na suché počasie, mali by mať možnosť vyschnúť sami. Po vysušení listov sa žehličky zohrejú teplým železom a vložia ich medzi dva listy papiera. Stlačte žehličku na listoch nie je potrebné, stačí len trochu stlačiť, aby sa nevyrovnali.

Pripravené prvky sa umiestnia na papier, ktorý bude slúžiť ako pozadie a zároveň rám. Upevnite listy závitom alebo lepidlom.

Kytica kvetov /ruže

S cieľom získať čisté a krásne kvety musia byť listy hladké a čisté. Položte list priamo pred seba, zložte ho na polovicu. Potom je potrebné otočiť polovicu listu do trubice, ale nie krútiť veľmi pevne, kvetinaby mal byť rozsiahly.

Jadro kvetu dopadlo, zo zvyšných listov vytvárame lístky. Druhý javorový list vloží jadro. Obracia okraje listu jeden po druhom, aby sa okvetné lístky. List môže byť upevnený niťou, aby sa neskôr nerozpadol.

Aby sa vytvoril objemový kvet, je potrebné otáčať takým spôsobom, aby aspoň šesť alebo sedem javorových listov, z ktorých každý je pripevnený niťou. Na vytvorenie kytice potrebujete niekoľko takýchto kvetov.

Vaz

Aby bolo toto remeslo potrebné, budete potrebovať:

  • lepidlo PVA;
  • Listy rôznych farieb;
  • Bežný balón.

Proces:

Je potrebné nafúknuť balónik na požadovanú veľkosť vázy. Vezmite lepidlo, zriedené polovičnou vodou. Polovicu guľôčky namažte roztokom lepidla.

Každá plachta musí byť správne lepená a mazaná zhora ďalšou vrstvou roztoku tak, aby horné vrstvy plátov dobre držali. Keď ste lepili hornú vrstvu, mali by ste ju tiež natrieť lepidlom.

Potom guľôčku niekoľko dní odstraňujte, kým neztuhne. Keď náš falošný úplne vyschne, musíte prasknúť balón. Váza z listov vhodná na použitie. Robiť takúto prácu nie je ťažké, ale veľmi zaujímavé, takže je dobré to robiť s deťmi.

Fotografie listových remesiel