Remeslá z novinových trubíc: inštrukcie krok za krokom procesu tkania. 105 fotografií článkov z novín!

Prakticky každý z nás má nepotrebné noviny a rôzne časopisy a iné tlačené výrobky z papiera. Mnohí sa, samozrejme, snažia zbaviť všetkého, ale nerobia to.

Faktom je, že môžete robiť rôzne remeslá zo starých novín, a môžete robiť rôzne a potrebné veci v dome, alebo ozdobiť interiér svojej izby dobre.

Noviny sa veľmi ľahko spracúvajú a nie je potrebné žiadne titánske úsilie na to, aby sa vykonala nejaká užitočná vec. Preto, pre výrobu remesiel z novín vlastnými rukami, môžete sa pripojiť k asistentom detí, ktoré budú mať veľkú túžbu a záujem urobiť niečo zaujímavé a užitočné.

V súčasnosti je jednou z najzaujímavejších a najvyhľadávanejších oblastí ručne vyrobených výrobkov z novín tkanie výrobkov vyrobených z novín.

Treba poznamenať, že táto lekcia nie je taká jednoduchá, ako sa zdá na prvý pohľad. Tu je potrebné jasne pochopiť všetky jemnosti a nuance tkania, a ak je všetko dobre preštudované, potom môžete urobiť veľa rôznych a zábavných vecí, ktoré oslovia deti i dospelých.

Napríklad, môžete napríklad vyrobiť rôzne dekoratívne boxy, krabice, košíky, vázy a ozdobné taniere všeobecne, pre všetko, čo je dosť predstavivosti.

Aj v tomto článku sú prezentované mnohé jasné a farebné fotografie z novínkanáliky.

Pred začiatkom tvorivého procesu je však potrebné pripraviť počiatočný materiál, z ktorého sa začne proces tkania.

Ako vyrobiť víno z novín?

Mnohé prútené prvky možno veľmi dobre skombinovať s vnútorným priestorom takmer každej miestnosti, preto by väčšina majiteľov domov alebo súkromných domov veľmi rada vyzdobila svoje priestory v tomto štýle.

Vinič, ktorý sa používa na tkanie, však môže stáť značné finančné náklady, ale v tomto prípade môžete obrátiť svoje oči k lacnejšiemu a dostupnejšiemu materiálu - to sú obyčajné staré noviny, z ktorých môžete vyrábať prútené remeslá a cena bude minimálna. ,

Takže pred samotným začiatkom je potrebné urobiť veľký počet medzier, z ktorých bude neskôr urobený zaujímavý hack. Preto je najprv potrebné rozrezať noviny naprieč, pásy rovnakej veľkosti, po ktorých si vezmeme pletaciu ihlu a rozbalíme novinový prúžok, čo vedie k tenkej a krásnej trubici, a tak ďalej, až kým sa nezhromažďuje veľký počet polotovarov.

V tomto prípade sa odporúča, aby hotové rúry boli natreté farbami vpožadovanú farbu, ako pri tkaní možno kombinovať s farebnými odtieňmi.

Suvenírový kôš z novín

Jeden zo základných remesiel vyrobených z novinových trubíc sa považuje za pravouhlý alebo štvorcový kôš. Tento dizajn nie je nijako zvlášť náročný, môže to urobiť takmer každý.

Na výrobu tohto výrobku sa bude musieť použiť obdĺžnikový alebo štvorcový kus lepenky, budete tiež potrebovať lepidlo a nožnice.

Na pripravenú formu lepenky by sa teda malo prilepiť niekoľko rúrok a vzdialenosť medzi nimi by nemala presiahnuť 2 cm.

Ďalej je potrebné ohýbať každú trubicu na okraji lepenky smerom nahor, len tak, aby sa tvar lepenky nachádzal v spodnej časti a rúrky boli hore. Potom je základňa rámu pripravená a môžete sa začať splietať.

Samotné tkanie vyzerá takto: od samého dna horizontálne nastavujeme obrobok medzi zvislé prvky a tak ďalej až na vrchol. Ak sa trubica skončila, potom sa na jej hrot po nanesení lepidla nanesie nová trubica a pokračuje v procese tkania.

Aby sa dosiahla požadovaná výška, všetko, čo je zbytočné, musí byť niekde dobre spojené, niekde dobre prilepené. Pre dlhšiu životnosť sú jeho výrobky potiahnuté špeciálnym lakom.

Týmto spôsobom môžete z obyčajných novinových trubíc vytvoriť dosť zaujímavý a krásny kôš,ktorý bude v dome určite užitočný.

Súčasne, keď skúsenosti a zručnosti prichádzajú do procesu tkania, je možné vyrábať nové remeslá z novín, zložitejšie a nekomplikované vo forme.

V tomto prípade môžete urobiť prakticky akúkoľvek vec, ktorú budete potrebovať vo vašej domácnosti, napríklad nástennú poličku na uloženie malých a ľahkých predmetov alebo suvenírov.

Detské remeslá

Veľmi zábavná a fascinujúca aktivita s papierom je pre deti. V tomto prípade budeme diskutovať o zaujímavom štýle práce s papierom ako papier-mâché.

Takáto činnosť nezanechá ľahostajné žiadne dieťa, zatiaľ čo dieťa sa dozvie určité jemnosti práce s papierom, nožnicami a lepidlom. A čo je najdôležitejšie, dieťa sa mu bude páčiť informatívne.

Najprv je potrebné, aby ste pri vytváraní papierového remesla zaujali hlavný prvok, ktorý je základom budúceho produktu.

Samotná platňa je vopred namazaná vazelínou, potom sú na ňu umiestnené malé kúsky bielej obrúsky nasiaknutej vodou.

Je tiež potrebné, aby sa noviny roztrhali na kúsky malých rozmerov o priemere 3-4 cm, ale nie viac.

Všetky kusy z novín namočených vo vode sa musia usadiť na zvrškuvrstva vložky, takáto operácia musí byť vykonaná v niekoľkých vrstvách, odporúča sa vykonať nie viac ako 7 vrstiev.

Po každej vrstve je potrebné celý povrch vyhladiť štetcom, aby sa rovnomerne rozložili kusy z novín. Posledná vrstva sa aplikuje s bielym obrúskom, potom je potrebné, aby ste všetko vyčistili a vyhladili štetcom.

Po úplnom vysušení sa výrobok môže odstrániť z formy. Je jasné, že počas procesu sa môžu objaviť nepravidelnosti okolo okrajov, ale to sa dá opatrne upevniť nožnicami.

Hotový výrobok môže byť natretý v rôznych farbách, alebo môže byť nanesený nejaký nákres, a nakoniec môže byť na hotový papier-mâché dosku nanesená tenká vrstva transparentného laku.

V dôsledku toho získate zaujímavý a originálny ručne vyrobený článok z novín, ktorý možno inštalovať na najviditeľnejšom mieste.

Obrázok z časopisov

Prakticky v každom dome sú staré ilustrované časopisy, niekto sa ich zbaví tým, že ich hodí do koša a niekto ich uloží na odovzdanie zbernému miestu na odpadový papier.

Ale nenechajte sa s tým ponáhľať, pretože z takých časopisov môžete vyrobiť remeslá z papiera. V tomto prípade môže byť potrebné len vyrezať rôzne obrázky z časopisu a nalepiť ich na hárok papiera.určitý význam.

Foto remeslá z novín