Remeslá z plastových fliaš (115 fotografií): vyrábame originálne šperky vlastnými rukami

Mnohí majitelia osobných pozemkov vytvárajú všetky druhy výrobkov z plastových fliaš na výzdobu miesta pobytu. Môžete si vytvoriť skutočné umelecké diela, míňať minimálne finančné prostriedky.

Nielen ozdobné predmety sú vyrobené z plastu, ale aj nábytku. Všetko, čo potrebujete, je nôž, šialenstvo a trochu predstavivosti.

V tomto článku budeme podrobne diskutovať o tom, ako urobiť remeslá z plastových fliaš vlastnými rukami.

Zdobíme stránku

Aký druh domácich výrobkov neuvidíte v domácich záhradách. Tam sú kvety, zvieratá a stromy. Môžete vytvoriť krásne sochárske kompozície, ktoré nielen zdobia záhradu, ale dodajú veľkú náladu.

Pozrime sa na niekoľko inštrukcií pre začiatočníkov, pomocou ktorých je ľahké vytvoriť remeslá z plastových fliaš. Bude to palma a prasa.

Palma z fliaš

Na výrobu palmy je potrebné vytvoriť rám. Jeho dĺžka by sa mala rovnať výške stromu.

Vezmite fľaše rovnakej veľkosti, odrežte ich dno a položte ich na seba. Potom sa rezajú listy. Sú pripojené k hornej časti vytvorenej štruktúry. Keď je všetko pripravené, palmanatreté zelenou farbou.

Legrační prasa z fliaš

Prasiatko bude vyzerať skvele kdekoľvek na záhrade. Pre jeho výrobu bude potrebné:

  • 5 l fľaša;
  • štyri úzke miesta na výrobu nôh;
  • jednu hornú časť fľaše, ktorá je narezaná na dve časti, aby sa vytvorili uši;
  • drôt pre chvost;
  • dve perly pre oči;
  • lepidlo;
  • ružová farba.

Diely sú spojené a zaistené lepidlom. Hotový výrobok musí byť natretý. Môžete si vziať olej alebo sprej. Na prasa nebolo odnesené vetrom, musíte do nej naliať piesok.

Okrem dekoratívnej funkcie môže dizajn slúžiť aj ako záhon. Na tento účel je vrch odrezaný, naplnený zemou a kvety sú zasadené.

Remeslá z plastových fliaš na záhradu môžu slúžiť ako záhony, okraje alebo cesty. Na výrobu dráhy sa fľaša vloží do uzemňovacieho hrdla.

Používa sa ako celý, tak aj rezaný plast. Je dôležité, aby sa fľaše naplnili zeminou tak, aby sa pri ich chôdzi nedeformovali.

Použitie fliaš v domácnosti

Používajte fľaše nielen na dekoráciu. Z nich môžete urobiť kopček, drez alebo pasca na škodcu.

Nepochybne každý bude potrebovať kontajner na uskladnenie akýchkoľvek vecí. Ak chcete, jednoducho znížiť krk.

Umývadloveľmi ľahko sa to robí vlastnými rukami. Spodná časť fľaše sa odreže a vytvoria sa otvory, do ktorých prechádza lano. Dizajn je zavesený na správnom mieste a nalejte vodu. Na umytie tváre len trochu odskrutkujte uzáver.

Ak chcete urobiť pascu, vyrežte nádobu na polovicu. Chytiť hmyz na dne každej návnady je umiestnený. Vhodné napríklad pre tento cukrový sirup s kvasinkami.

Na rozpustenie cukru a kvasníc bude potrebovať horúcu vodu. Ochladená kvapalina sa musí naliať do lapača. Do tejto pochúťky lietajú nielen muchy a osy, ale aj komáre.

Dokonca aj dieťa môže robiť odmerku. Najprv je potrebné načrtnúť jeho tvar a potom rezať.

Je možné vyrobiť plastové nádoby, skleníky alebo nádoby na sadenice z plastu. Popis takýchto remesiel z plastových fliaš možno nájsť na internete vo veľkých množstvách, ale na vytvorenie niečoho jedinečného musíte ukázať svoju fantáziu.

Je módne vytvoriť automatický zavlažovací nástroj z plastových nádob. Na tento účel sa fľaša odreže, po stranách sa vytvoria otvory a hadica sa vloží do hrdla. S týmto zariadením budú rastliny dokonale zvlhčené

Pre rastliny, ktoré nemajú radi povrchové zavlažovanie, urobte nasledujúce zariadenie. V plastových nádobách nie je dno odrezané na koniec. Výkop je roztrhaný na stranu rastliny, kde sú položené kamene. Fľaša je uložená v krku.

Potom nalejte správne množstvo vody na zavlažovanie. Fľašu môžete umiestniť hore nohami, ale v tomto prípade bude potrebné v nádobe vytvoriť otvory.

Používajte plastové nádoby a vykurovacie zariadenia. K tomu naplňte fľaše teplou vodou a položte ich okolo zariadenia.

Pre inšpiráciu môžete vidieť rôzne fotografie remesiel plastových fliaš. Nie je potrebné vynaložiť veľké úsilie, aby ste urobili originálnu dekoráciu alebo užitočnú vec pre vašu záhradu, ktorá vydrží mnoho rokov.

Fotografie remesiel z plastových fliaš