Remeslá z testu: vytvorenie master triedy, krok za krokom, originálne dizajnérske šperky (95 fotiek + video)

Vyrezávanie cesta je zábavný spôsob, ako stráviť čas s deťmi. Koniec koncov, nie sú len tvarované, ale tiež pripravené: môžu experimentovať so zmesou múky v procese merania a miešania prísad, a potom pozorovať metamorfózu, ktorá sa vyskytuje s hotovým výrobkom pri zmene teploty počas procesu sušenia.

Okrem toho sú remeslá vyrobené zo soľného cesta neškodné pre deti, neobsahujú alergény a môžete ich bezpečne ochutnať.

Čísla vyrobené z domácej múkovej zmesi sú pevnejšie a konzervujú sa lepšie ako hlina.

Základný recept na cesto na modelovanie

Predtým, ako urobíte cesto na modelovanie, musíte si predstaviť, ktoré výrobky sa budú vyrábať bez ohľadu na to, či budete potrebovať cesto, ako dlho bude trvať, aký režim sušenia sa vyberie.

Základný recept na cesto na remeslá pozostáva z jednej časti soli a dvoch častí pšeničnej múky, do ktorej sa pridáva kyselina citrónová - 2 lyžičky. 1 šálka soli a 1 polievková lyžica. l. rastlinného oleja. Množstvo vody pridanej do zmesi by sa malo rovnať množstvu soli.

Spôsob výroby cesta

Cesto sa vyrába vnasledujúca objednávka:

  • Múka sa mieša so soľou a kyselinou citrónovou a zmes sa naleje do panvice;
  • Panvicu položte na mierny oheň a nepretržite premiešavajte vodu, až kým cesto nezaostane za panvou a nebudete ho môcť valiť do gule
  • Vyberte z ohňa a mieste cesto rukami.

Potravinárske farbivo alebo kvaš sa riedi vodou, ktorá sa pridáva do cesta.

V pracovnom procese, v závislosti od požadovanej konzistencie, sa zmes soli a múky môže ďalej riediť vodou alebo olejom, alebo sa môže pridať do múky na tvrdosť.

Je lepšie pripraviť cesto tak malé, ako je to len možné, tesne pred začiatkom modelovania, a skladovať ho iba v tesne uzavretej nádobe alebo potravinovom filme.

Sušené solené cesto

Aby sa remeslá zo soľného cesta, vyrobili vlastnými rukami, zachovali si tvar, nerušili a nepraskli, musíte zvoliť správny režim sušenia. Môžete len nechať čísla pre ich prirodzené sušenie vo vzduchu, môžete ich dať do rúry.

V sušiarni sú dve metódy sušenia. Prvým je predhriať rúru, potom ju vypnúť a postaviť do vyhrievaného priestoru. Môžete tiež piecť produkty v režime 100 stupňov, čím sa zaistí, že nedôjde k vypáleniu.

Hlavnou triedou výroby remesiel na výrobu cesta je predovšetkým experimentovanie smateriál: zloženie cesta a jeho spôsob sušenia, preto zlyhania v tomto procese sú nevyhnutné.

Užitočné rady: Počnúc modelovaním s deťmi je potrebné prispôsobiť ich tak, aby sa prvý úspech po mnohých neestetických pokusoch stal pre nich skutočným zázrakom.

Modelovanie soľného cesta: nápady a rady

Je lepšie začať s jednoduchými a homogénnymi údajmi, ako sú napríklad guľaté perličky rôznych farieb a veľkostí. Z nich môžete urobiť girlandy na výzdobu miestnosti.

Potom môžete zvládnuť zložitejšie siluety - hviezdy, srdcia a trojrozmerné postavy - vianočné snehové vločky, vianočné stromčeky, veľkonočné vajíčka so vzormi, vankúšiky, kurčatá.

Môžete sa zhodovať s výrobou figúr na sviatky, alebo si môžete vybrať neutrálnejšie motívy pre všetky príležitosti, robiť suveníry a darčeky vo forme štylizovaných podkov, slniek, hviezd, lietadiel a zábavných náhubkov.

Počas modelovania môžete použiť špeciálne formy na modelovanie a pečenie, a iné veci, pri nabádaní vašej predstavivosti: cesnak s rozdrveným obliekaním - na získanie tenkých lán z cesta, uzáverov fliaš - na rezanie kruhov, plastových častí hračiek - na výtlačky Prakticky všetko, čo je po ruke od špáradla až po kolesá autíčka, sa môže stať nástrojom na výrobu cesta.

V soľnom cestíčku je ľahké vytvárať otvory, a to ako dekoratívne, tak aj závesné na závity. Otvory na plochých kusoch, keď sú suchési zachovali svoj tvar.

Pri výrobe viac objemových častí, ako sú guľové guľôčky, aby sa získal závitový otvor, musíte prepichnúť figúrku špáradlom alebo iným ostrým nástrojom z dreva alebo plastu a neodstraňovať ho, kým výrobok neschne.

Užitočný tip: Na prilepenie prvkov z cesta stačí len namočiť jednotlivé časti a pripojiť ich k sebe.

Girlandy, prívesky na kľúče, medaily a prívesky možno vyrobiť z objemových a plochých figúrok. Môžete vyrezať truhly a šálky na uloženie šperkov, malých pokladov a ceruziek.

Objemové údaje o zvieratách

Objemné postavy zvierat sú obzvlášť obľúbené u detí, môžu sa vyrábať v súlade s obľúbenými postupnými pokynmi, ktoré sú určené pre hlinené a hlinené remeslá.

Môžete vyrezať z cesta bez farbív, potom natrieť hotový obrázok a po vysušení ho natrieť lakom.

Je tiež možné narezať rôzne figúrky: po vytvorení makety lepenky ho položte na ploché cesto, ktoré sa predtým zvinul valčekom a opatrne rozrezajte pozdĺž okrajov. Potom môžete maľovať obrázok, pridať potrebnú textúru - drsnosť, ťahy, urobiť oči, nos alebo šperky z korálkov.

Krásny darček, ktorý urobíte sami, môže byť fotorámik alebo jedinečný svietnik.

Výroba panelov vktoré kombinujú prvky mozaiky, aplikácie a sochy dokážu zaujať deti i dospelých. Pre najmenších budú robiť najjednoduchšie kresby: najprv musíte na pergamen nakresliť siluetu a potom ju opatrne naplniť cesta.

Môžete si tiež predstaviť a realizovať zložitejšie myšlienky pomocou korálkov, mozaiky obilnín, sušených kvetov atď.

Fotografie remesiel vyrobených z cesta